Skocz do zawartości
Nerwica.com

Miłosierdzie Boże


drań

Rekomendowane odpowiedzi

Przecież mamy formalnie rozdział kościoła od państwa

Ta, to niezla parodia, rozdzial panstwa od kosciola, i jednoczesne utrzymywanie jego kaplanow uczacych mitologii religijnej w panstwowych szkolach. :105:

Ciekawe, czy doczekam jeszcze, az "slowo cialem sie stanie".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież mamy formalnie rozdział kościoła od państwa,

ale kościół to nie kler , Kościól tworzą wszyscy wierzący , a jest ich trochę w tym kraju ( nie mówię ,że 99,9%). Chodzi o to by nie mieszać swoich praw i obowiązków Państwa i Kościoła( policja , sądy , wojsko )- ( liturgia , święta kościelne ) , ale odgórne prawo Państwowe dla Katoli ma byc WPIERW BOŻE, potem ludzkie . A jak ludzkie prawo chce być przed Bożym wtedy sorry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale odgórne prawo Państwowe dla Katoli ma byc WPIERW BOŻE, potem ludzkie . A jak ludzkie prawo chce być przed Bożym wtedy sorry.

Myślenie rodem z Iranu ajatollahów i innych islamskich dziczy. Chcesz przestrzegać prawa katoli to je przestrzegaj, ale po co mieszać do tego państwo i jego prawa, przecież to jest sprzeczne z nauczaniem Jezusa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kalebx3, Przecież mamy formalnie rozdział kościoła od państwa, a zakazanie np in vitro, bo eutanazja i aborcja może być dyskusyjna to jawna faworyzacja religii. A usunąć religię ze szkoły to kościół powinien wręcz dla własnego dobra.

Politycy wolą nie podpadac Kosciolowi.

Co do religii w szkole to mozna zawsze zmniejszyc do 1h tygodniowo, bo przesyt dla mlodych ludzi tez moze byc niewskazany.

Teoretycznie wg Kosciola, wiare powinni wynosic z domu, wowczas religia=panstwowe pieniadze nie bylyby potrzebne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

takie same modlitwy sa tez w Kosciele katolickim, tez moga je prowadzic swieckie osoby, np. rekolekcje REO

Z tym ze w naszym Kosciele katolickim jest modlitwa do Maryi, oraz akceptacja Eucharystii,

Ja uwazam ze posoborowe powstanie grup odnowy w Duchu Swietym wyszlo na + dla Kosciola i dla ludzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym ze w naszym Kosciele katolickim jest modlitwa do Maryi, oraz akceptacja Eucharystii

 

Metody są w zasadzie te same, ale właśnie - kult Maryi i adoracja Sakramentu, to przeważa dla mnie osobiście na korzyść naszego Kościoła Katolickiego.

Dlatego z reguły omijam protestanckich charyzmatyków na yt, jest i tak na tyle dużo materiału z Katolickiej Odnowy, że nawet nie miałbym czasu tego miksować :smile:

Ja uwazam ze posoborowe powstanie grup odnowy w Duchu Swietym wyszlo na + dla Kosciola.

 

Też tak uważam.

btw. należysz do wspólnoty KOwDŚ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym ze w naszym Kosciele katolickim jest modlitwa do Maryi, oraz akceptacja Eucharystii, rekolekcje REO

 

Metody są w zasadzie te same, ale właśnie - kult Maryi i adoracja Sakramentu, to przeważa dla mnie osobiście na korzyść naszego Kościoła Katolickiego.

Dlatego z reguły omijam protestanckich charyzmatyków na yt, jest i tak na tyle dużo materiału z Katolickiej Odnowy, że nawet nie miałbym czasu tego miksować :smile:

Ja uwazam ze posoborowe powstanie grup odnowy w Duchu Swietym wyszlo na + dla Kosciola.

 

Też tak uważam.

btw. należysz do wspólnoty KOwDŚ?

nie, ale mysle o tym, nie wiem czy jestem gotowy na cos takiego, wiesz słowa poznania, fragmenty, zeby to w głowie nie narobiło mi wiekszego zamentu. obecnie jestem na lekach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja uwazam ze posoborowe powstanie grup odnowy w Duchu Swietym wyszlo na + dla Kosciola i dla ludzi

Samych grup tak, gorzej prezentują się inne zmiany SW II.

 

Co do tematu.. stare to dla mnie jak świat, 6 lat należałam do Odnowy, i pewnie jeszcze się gdzieś o to zahaczę. Dużo widziałam i dużo przeżyłam więc już mnie tak nie zachwyca, przyzwyczajona jestem, ale jak najbardziej polecam ;)

Natomiast uzdrowiona nie zostałam. Niezbadane są wyroki Boskie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kokos84, Religia w szkole to porażka, ale 2 h tygodniowo to skandal, mogli zamiast tego dać jakiś ścisły przedmiot, albo nawet historię bo narzekają że teraz jest strasznie okrojona. Ewentualnie ale to na poziomie szkoły średniej dać etykę(ale nie prowadzoną przez katechetów) lub religioznawstwo albo to połączyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale odgórne prawo Państwowe dla Katoli ma byc WPIERW BOŻE, potem ludzkie . A jak ludzkie prawo chce być przed Bożym wtedy sorry.

Myślenie rodem z Iranu ajatollahów i innych islamskich dziczy. Chcesz przestrzegać prawa katoli to je przestrzegaj, ale po co mieszać do tego państwo i jego prawa, przecież to jest sprzeczne z nauczaniem Jezusa.

 

No nie, to jest właśnie myślenie ludzkie, jeśli akceptujesz każde prawo, tylko dlatego, że jest prawem, bez zastanowienia się czy jest dobre i sprawiedliwe, to jesteś świetnie urobioną masą, która nie zaprotestuje, gdy pojawi się jakaś forma totalitaryzmu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale odgórne prawo Państwowe dla Katoli ma byc WPIERW BOŻE, potem ludzkie . A jak ludzkie prawo chce być przed Bożym wtedy sorry.

Myślenie rodem z Iranu ajatollahów i innych islamskich dziczy. Chcesz przestrzegać prawa katoli to je przestrzegaj, ale po co mieszać do tego państwo i jego prawa, przecież to jest sprzeczne z nauczaniem Jezusa.

 

No nie, to jest właśnie myślenie ludzkie, jeśli akceptujesz każde prawo, tylko dlatego, że jest prawem, bez zastanowienia się czy jest dobre i sprawiedliwe, to jesteś świetnie urobioną masą, która nie zaprotestuje, gdy pojawi się jakaś forma totalitaryzmu.

W tzw cywilizowanym świecie prawo totalitarne nie jest, wręcz zbyt łagodne i to nie zasługa religii, tam gdzie jest religijne to kamieniują za cudzołóstwo i obcinają ręce za kradzieże. W Hitlerowskich Niemczech zdecydowana większość ludzi była Chrześcijanami i nie protestowali żołnierze Wehrmachtu mieli przecież naszywki "Bóg jest z nami". Zresztą w czym lepsze jest przestrzeganie prawa bożego od tego świeckiego, tamto pierwsze bywa przestarzałe i niechętne innowiercom, gdyby przestrzegać starotestamentowych nakazów to by trzeba było karać śmiercią za pracę w niedzielę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tzw cywilizowanym świecie prawo totalitarne nie jest, wręcz zbyt łagodne i to nie zasługa religii, tam gdzie jest religijne to kamieniują za cudzołóstwo i obcinają ręce za kradzieże.

 

Nie tam, gdzie jest religijne, tylko tam, gdzie jest islam.

 

W Hitlerowskich Niemczech zdecydowana większość ludzi była Chrześcijanami

 

A dokładniej luteranami.

Luter zaczynał jak Lemański :idea: :

 

Trzy lata później spalił publicznie potępiającą go bullę papieską, a na sejmie w Wormacji w 1521 r. odmówił odwołania swych poglądów. Antyklerykalne hasła zyskiwały mu sympatie

 

http://www.studentprawa.com.pl/martin-luther.html

 

Przejął od św. Augustyna tezę o całkowitym upadku natury ludzkiej. Na skutek grzechu pierworodnego człowiek stał się niewolnikiem diabła i ani chrzest, ani spowiedź, ani dobre uczynki nie mogą go uczynić dobrym.

 

Skoro człowiek i tak jest niewolnikiem, to co za różnica, diabła czy Hitlera? :?:

 

Luter był przeciwny demokratyzacji kościoła. Zmuszony do szukania poparcia władzy świeckiej wobec ataków papiestwa, wyraźnie zbliżył swój kościół do państwa. Uznał więc pełną suwerenność organizacji państwowej. Prawda, że państwo nie może nic zrobić dla zbawienia człowieka, ma jednak niemałe możliwości po temu, by ludzi powstrzymać od dalszego upadku. W czasach zepsucia potrzeba państwa surowego, absolutnego. Zdeprawowana natura człowieka nie znosi mrzonek o demokracji. Lud jest opętany przez szatana, władca powinien lud uciskać, bić, rżnąć, wieszać, palić, ścinać głowy, bić kołem – aby wzbudzić zbawienny strach.Nawet przeciwko najbardziej tyrańskiemu władcy nie przysługuje prawo do buntu o oporu; obowiązek posłuszeństwa jest totalny.

 

Cóż, wiara w państwo zawsze się źle kończy. Dlatego tak nie znoszę euro-lewicy. Wolę tych, co uznają prymat prawa Bożego nad państwowym- o czym właśnie mówiłam wcześniej :lol:

 

 

żołnierze Wehrmachtu mieli przecież naszywki "Bóg jest z nami"

 

Dopisuję Cię do mojej prywatnej listy trolli. Na miesiąc.

:bezradny:

 

-- 29 paź 2013, 21:51 --

 

Nie można mylić dwóch rzeczy: prymatu prawa Bożego nad świeckim i zlania prawa religijnego i świeckiego. To drugie źle się kończy, bo narusza wolność sumienia czy wolność decydowania o swoim życiu (jak np. islam czy Inkwizycja). To pierwsze jest niczym innym, jak odniesieniem prawa stanowionego do wartości wyższych, czyli czegoś co wykracza poza "tu i teraz" - ponad tendencje utylitarystyczne, pragmatyczne - a tym samym chroni godność człowieka. Inaczej mówiąc, jeśli człowiek nie oprze się na czymś, co go przekracza, tylko na sobie samym, to nie będzie wolny, bo jego natura ciągnie go dół.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie można mylić dwóch rzeczy: prymatu prawa Bożego nad świeckim i zlania prawa religijnego i świeckiego. To drugie źle się kończy, bo narusza wolność sumienia czy wolność decydowania o swoim życiu (jak np. islam czy Inkwizycja).
Ale po co prawo boże ma być ujęte w ramach konstytucji czy innego prawa jak Chrześcijanie powinni je przestrzegać niezależnie od rodzaju prawa które obowiązuje w danym kraju. Dajcie bogu co boskie a cesarzowi co cesarskie tak było chyba napisane w piśmie świętym. A islam przynajmniej ten radykalny zgodny z doktryną koranu to nie zmieszanie praw świeckiego z religijnym tylko czyste prawo boże oparte na świętych księgach przecież oni nie uznają żadnych praw człowieka które są niezgodne z koranem i hadisami i każdą sprawę interpretują w oparciu o te zbory mitów.

 

Ja tam wolę już luteran od katolików przynajmniej nie zmuszają parotygodniowych dzieci do chrztu i księża mogą se legalnie pociupciać a nie to co ta archaiczna sekta watykańska. :mrgreen: No ile poparcie dla Hitlera wśród niemieckich katolików wcale nie było mniejsze od luteran, Hitler też przecież wychował się w duchu katolickim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ile poparcie dla Hitlera wśród niemieckich katolików wcale nie było mniejsze od luteran, Hitler też przecież wychował się w duchu katolickim.

Chorwacja--> Ustasze...Litwa Szaulisy (?chyba)

Pan Jezus i spolka Watykanska niestety w zaden sposob nie bronia przed spolecznym zdziczeniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×