Skocz do zawartości
Nerwica.com

SERTRALINA (ApoSerta, Asentra, Asertin, Miravil, Sastium, Sertagen, Sertralina Krka, Sertranorm, Seraloft, Stimuloton, Zoloft, Zotral)


shadow_no

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

104 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      60
    • Nie
      27
    • Zaszkodziła
      17


Rekomendowane odpowiedzi

Sertra najlepsza i basta. Brałem wszystkie SSRI i s. jest po prostu najlepsza. I szybko się ładuje i są fajne zawroty głowy i jakiś taki niepokój fajny, jak się ładuje (moja siorka z tego powodu zrezygnowała z tego leku, a ja te efekty uboczne nawet lubiłem), po jakichś 14 dniach na dawce 150 mg + czułem z początku niezwykłego speeda przez jakieś kilka miesięcy; później się stan niestety znormalizował. Wskoczyłem więc na 300 mg, bo szczęśliwie miałem kumpelę, która pracowała w fabryce Asertinu i znowu było kolorowo, mocno. A teraz. Już się przyzwyczaiłem. Jestem na dawce 200 mg/doba i jest po prostu znośnie. Cięzkiej depresji nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.10.2022 o 08:26, drjeckylmrhyde napisał:

Sertra najlepsza i basta. Brałem wszystkie SSRI i s. jest po prostu najlepsza. I szybko się ładuje i są fajne zawroty głowy i jakiś taki niepokój fajny, jak się ładuje (moja siorka z tego powodu zrezygnowała z tego leku, a ja te efekty uboczne nawet lubiłem), po jakichś 14 dniach na dawce 150 mg + czułem z początku niezwykłego speeda przez jakieś kilka miesięcy; później się stan niestety znormalizował. Wskoczyłem więc na 300 mg, bo szczęśliwie miałem kumpelę, która pracowała w fabryce Asertinu i znowu było kolorowo, mocno. A teraz. Już się przyzwyczaiłem. Jestem na dawce 200 mg/doba i jest po prostu znośnie. Cięzkiej depresji nie mam.

A jak z libido i erekcja miałeś?

Wypadały Ci włosy po setralinie 

Edytowane przez Oncki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Ciężko powiedzieć. Po pierwszym antydepresancie, citalopramie, jak zadziałał, miałem coś takiego, że jakby moje części intymne zostały "znieczulone". Później były inne ssri, a w końcu sertra. Myślę, że najlepsza w stosunku leczenie objawów, a dysfunkcje seksualne. Ja już bardzo długo biorę ssri i nie wiem jaki pociąg do seksu i możliwości ciała bym miał bez. Niemniej, nie narzekam. Jak ma mi "pryknąć" to "pryka". 😄

 

2. Włosy nie wypadają od sertry.

Edytowane przez drjeckylmrhyde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.10.2022 o 08:26, drjeckylmrhyde napisał:

Sertra najlepsza i basta. Brałem wszystkie SSRI i s. jest po prostu najlepsza. I szybko się ładuje i są fajne zawroty głowy i jakiś taki niepokój fajny, jak się ładuje (moja siorka z tego powodu zrezygnowała z tego leku, a ja te efekty uboczne nawet lubiłem), po jakichś 14 dniach na dawce 150 mg + czułem z początku niezwykłego speeda przez jakieś kilka miesięcy; później się stan niestety znormalizował. Wskoczyłem więc na 300 mg, bo szczęśliwie miałem kumpelę, która pracowała w fabryce Asertinu i znowu było kolorowo, mocno. A teraz. Już się przyzwyczaiłem. Jestem na dawce 200 mg/doba i jest po prostu znośnie. Cięzkiej depresji nie mam.

 

Ja brałem krótko to mi wypadły ale odstawilem bo się wystraszyłem pssd,nie wiem co robić bo setralina mi jako jedyna pomagała w porównaniu z innymi a nie daje sobie już rady bez leków, ciężko mi

Edytowane przez Oncki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ProstyUser napisał:

Też sądzę że potliwość to śmieszne działanie niepożądane w stosunku do korzyści SSRI.

A brak funkcji seksualnych,pssd, wypadające włosy?nadal pozytywy Przewyższają negatywy?:)

 

Edytowane przez Oncki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, Oncki napisał:

A brak funkcji seksualnych,pssd, wypadające włosy?nadal pozytywy Przewyższają negatywy?:)

 

Sam biorę SSRI w wysokiej dawce. Tak, dla mnie brak funkcji seksualnych i wypadające włosy to malutkie wady w cieniu braku chęci do życia i życie jako niepełnosprawny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, drjeckylmrhyde napisał:

Otóż to. Ja może jestem jakiś dziwny, ale ja lubiłem ten kręciołek w głowie, jak mi się ładowała sertralina. Moja siorka z kolei nie dała rady z sertrą, wysiadła i musiała przejść na wenlę.

Sam brałem wenlę 300mg i wspominam to bardzo dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, mam pytanie. Czy w przypadku nerwicy żołądka lepiej zadziała sertralina czy escitalopram ? Mam do "wyboru" Asentrę lub Betesdę w kroplach. Po którym z tych leków można liczyć na uspokojenie układu pokarmowego i mniejsze skutki uboczne przy wdrażaniu leku ? 

Na razie biorę od miesiąca pregabalinę (Egzysta 225 mg na dobę) i napady lęku minęły elegancko, ale Egzysta żadnego działania na nerwicę żołądka nie ma (boli jak bolał). 

Ewentualnie co innego skutecznego na nerwicę żołądka. Chciałbym normalnie jeść, przytyć, pozbyć się IBS-u.

Pozdrawiam

Edytowane przez arecki51

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, arecki51 napisał:

Witajcie, mam pytanie. Czy w przypadku nerwicy żołądka lepiej zadziała sertralina czy escitalopram ? Mam do "wyboru" Asentrę lub Betesdę w kroplach. Po którym z tych leków można liczyć na uspokojenie układu pokarmowego i mniejsze skutki uboczne przy wdrażaniu leku ? 

Na razie biorę od miesiąca pregabalinę (Egzysta 225 mg na dobę) i napady lęku minęły elegancko, ale Egzysta żadnego działania na nerwicę żołądka nie ma (boli jak bolał). 

Ewentualnie co innego skutecznego na nerwicę żołądka. Chciałbym normalnie jeść, przytyć, pozbyć się IBS-u.

Pozdrawiam

Sertralina. Ja mam nerwica żołądka , bez leków wymiotuje kolka razy dziennie i przelewa się nudności ciagle. Ale przygotuj sue bo sertralina działa dopiero po 3 miechach i najniższa dawka która działa na żołądek to 75mg. Brałam wiele lat kiedyś i teraz wróciłam so niej. Escitalopram zupełnie nie działa , zapomij i nie mecz się . 😀

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, localhost85 napisał:

Sertralina. Ja mam nerwica żołądka , bez leków wymiotuje kolka razy dziennie i przelewa się nudności ciagle. Ale przygotuj sue bo sertralina działa dopiero po 3 miechach i najniższa dawka która działa na żołądek to 75mg. Brałam wiele lat kiedyś i teraz wróciłam so niej. Escitalopram zupełnie nie działa , zapomij i nie mecz się . 😀

 

 

cześć @localhost85 czy 3 miesiące - to zawsze taki długi czas oczekiwania na efekty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, marcinzen napisał:

 

 

cześć @localhost85 czy 3 miesiące - to zawsze taki długi czas oczekiwania na efekty?

Przy dobrych wiatrach 3 miesiące na odpowiedniej dawce i u każdego w innym tempie bo każdy ma inne zaburzenia . Może u ciebie szybciej zobaczysz oby:) . Jedno jest pewnie wierzę , że masz dość 🙂 ja się dopiero od 2 miesięcy nie mecze i mam spokoj ale wyczekałam się swoje ba efekt ale za każdym razem warto.nerwica żołądka to masakra :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na żołądek (u mnie bóle brzucha i biegunko-sraczki) paroxetyna była wybawieniem, nic innego w tym mi nie pomagało. A asentre odstawiłem po 2 miesiącach bo właśnie odstawienie owej paroxetyny spowodowało powrót problemów gastrycznych i już miałem dość no i cóż. Ale jak widzę wyżej, to może jednak 2 miesiące to za krótko...
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Maciejtaki napisał:

Na żołądek (u mnie bóle brzucha i biegunko-sraczki) paroxetyna była wybawieniem, nic innego w tym mi nie pomagało. A asentre odstawiłem po 2 miesiącach bo właśnie odstawienie owej paroxetyny spowodowało powrót problemów gastrycznych i już miałem dość no i cóż. Ale jak widzę wyżej, to może jednak 2 miesiące to za krótko...
 

Paroksetyna tez działa , brałam kiedyś 2 lata. Ale trochę mnie otępiała. W sensie brak ambicji i jakos tak sucharowo ale fakt sertra i paroksetyna oba dobre na nerwice żołądka . Na pewno przy sertralinie 50mg nie zadziała od razu ci powiem. Ja kiedyś brałam 7 lat 75mg i teraz po przerwie tez i styklo. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×