Skocz do zawartości
Nerwica.com

SERTRALINA (ApoSerta, Asentra, Asertin, Miravil, Sastium, Sertagen, Sertralina Krka, Sertranorm, Seraloft, Stimuloton, Zoloft, Zotral)


shadow_no

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

104 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      60
    • Nie
      27
    • Zaszkodziła
      17


Rekomendowane odpowiedzi

Hej, jestem nowa..

Od 2 tygodni biorę Sertagen.. Lekarz kazał brać go w dawce 50 mg ale biorę tylko 25 mg, bardzo mi pomaga. Pierwsze dni były okropne.. nie mogłam jeść, pić, spać. Odczuwałam okropny lęk, kołatanie serca, bałam się o swoje życie. Poza tym, myśli były okropne. Teraz czuję się już znacznie lepiej, nie mam ataków, nie muszę brać już dodatkowych uspokajaczy.. jedynie wciąż boję się szkoły. I to tak, że nie jestem w stanie do niej chodzić, a to klasa maturalna. Jutro mam wizytę kontrolną. Ciekawi mnie to, co powie mi lekarz.

 

-- 16 kwi 2012, 10:53 --

 

A leki biorę na nerwicę lękową. Lekarz nazwał to bardziej fachowo, ale chyba każdy wie o co chodzi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawie 3 tygodnie,jak biore asentre,od 2 tyg. 100mg.

Nie wiem czy moj ogranizm jest tak powolny,ale tylko na kilka minut czuje poprawe,pozniej znow niepokoj,i kilka minut poprawy.Ale w porownaniu z tym co bylo tydzien temu jest ciut lepiej-choc nadal wymioty,lęk........mam nadzieje ze zacznie dzialac juz niebawem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sertra jest dopiero moim drugim. Pytam, bo moja lekarka powiedziała mi że jak przeskakuje z jednego na drugi, to często jest tak, że lek zaskakuje szybciej ze względu na wcześniejszą już kumulację serotoniny w mózgu. Jakoś nie chciało mi się wierzyć, że tak. Na działanie citalu czekałem jakieś 4 całe dłuuugie miechy. Ale i to było bardzo dziwne, nie uwierzyłbym komuś gdyby mi powiedział, sertra zadziałała od razu (tak po tygodniu, jak wskoczylem na 100 mg), nawet miałem temperaturę ciała podwyższoną i się bałem że to zespół serotoninowy. Do tego rozszerzone gały i czułem się jak po amfetaminie. Ale przeszło niestety. Tak mam jak zaczynają SSRI działać, a później już wielka nuda. Tak jak teraz. Po prostu nuda i mi ta serotonina już uszami wyłazi. Wziąwszy pod uwagę negatywny wpływ tych głupich leków na libido, jest to gra nie warta świeczki. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Depresja jest moim problemem ostatnio. Ponoć borderline, ale ten obraz kliniczny opisany w książkach raczej średnio do mnie pasuje. Ale ja w ogóle nie rozumiem tego, co piszą w tych książkach o bpd, bo nie znam się na psychologii self (będę wdzięczny za jakieś linki do materiałów, książek, dzięki czemu zrozumiałbym). Nie licząc zmiennych na maksa nastrojów, bo to pasuje. I zachowania autodestrukcyjne, ale to też jest wymysł mojej lekarki, że one są autodestrukcyjne. Są po prostu przyjemne. Rozumiem, gdybym się ciął albo coś, to mógłbym się z nią zgodzić. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cała w trawie Fluanxol ,ale nie za wiele, około 0,5mg. Większe dawki działają aktywizująco ,a mniej antylękowo.

Tak myślę . Nie warto wbijać się w benzodiazepiny ,na dłuższą metę mogą narobić więcej biedy niż dobra- to znaczy u mnie tak jest.Jak ktoś nie ma tendencji do uzależnień ,,,okresowo nawet i benzo dobre.I też trzeba wiedzieć które,trafić.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam zaburzenia lękowe,agorafobia,ataki paniki ..........

asentra100mg......czy mozna i co mozna dodac do asentry by dzialal mocniej antylękowo,wiedzie moze?

Cos co mnie z tego dolu wykopie

z gory dziekuje

 

asentra jest generalnie dość dobra , na to

ale może Xanax, afobam i pochodne? skoro nie pomaga?

 

wykopać cię z dołu może tylko ktoś trzymający w ręku Szpadel

chyba nikt nic lepszego nie wymyślił

 

-- 17 kwi 2012, 01:02 --

 

ja mam zaburzenia lękowe,agorafobia,ataki paniki ..........

asentra100mg......czy mozna i co mozna dodac do asentry by dzialal mocniej antylękowo,wiedzie moze?

 

na takie gwałtowne lęki zdecydowanie benzo. Długofalowo warto dobrać jakieś dobre sssri :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mija 5-ty dzień brania Setaloftu w dawce 100mg. Mam nieco mniejsze lęki, natomiast nad ranem miedzy wybudzeniem a półsnem nasila bardzo myśli natrętne.

Jeden plus, że nie boję sie już tak wstawac z łózka i wstaje wcześniej.

 

Jak długo nasila natręctwa zanim zacznie je leczyć??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja biorę Sertagen 5 tydzień 100 mg/dzień. I jedyne co odczułem w 5 tygodniu to wzmożone znowu lęki, jak wychodzę z domu to muszę się wspomagać 0,5 mg Clonazepamu, bo inaczej różne sytuacje(jazda samochodem np.) wzbudzają we mnie niekiedy ataki paniki. Generalnie nie odczułem wpływu sertry na natrętne myśli póki co, więc na najistotniejsze mi nie pomogła, ale czekam dalej. No i ciągle mam strach przed ostrymi przedmiotami, wiąże się to z wyobrażeniem, że mógłbym sobie coś nimi zrobić, czyli lęk przed utratą kontroli nad samym sobą. Ale mam taką teorię spiskową :) , że to Olanzapina tak na mnie wpływa, że boję się samego siebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kris23, to informuj tutaj o swoim samopoczuciu na Sercie i jak zacznie działać na natręctwa dobrze?

ja tez będe pisać jak coś u mnie ruszy w poztywnym kierunku.

 

No jasne, będę pisał czy coś się zmieniło. Szczególnie, że nowy lekarz dał mi teraz 200mg na dzień. Rano 100 i wieczorem 100 mg. Jak to nie pomoże, to znaczy że sertralina mnie nie rusza :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczególnie, że nowy lekarz dał mi teraz 200mg na dzień. Rano 100 i wieczorem 100 mg. Jak to nie pomoże, to znaczy że sertralina mnie nie rusza :(

Ja brałem 3 tygodnie 100mg teraz od 3 dni lecę 200mg, uważam podobnie. Daję 6 tygodni na rozkręcenie się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10 i 11 dnia brania sertraliny czułem się już naprawdę nieźle, 12 i 13 dnia wrociły umiarkowane lęki i silne poddenerwowanie. Czuję się chwilami tak, jakbym nie brał żadnych leków. Nawet drobne sprawy potrafią mnie zirytować. Czy to oznacza porażkę sertraliny, czy dać jej szansę i przeczekać to?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SETALOFT DZIEŃ #22

 

Przez cały tydzień dawka 25mg, żadnych skutków ubocznych, ale nie działa w pełni tak jak powinien działać, bo występują natrętne myśli jeszcze... W sobote podczas imprezy wypiłem piwo później kilka szklanek whisky z colą i nastrój wręcz wyśmienity. Jak to po alkoholu bywa kolorowy cały świat, ale zadnych skutków ubocznych więc jesli ktos czasami chce cos wypic to śmiało można. Na drugi dzień czułem sie normalnie, żadnego kaca :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie ! napisze Wam moja przygodę: nerwica natręctw ,lęki ataki lęków okazuje się że dokuczają mi od prawie 30 lat,od paręnastu w takim stopniu ze żyć się nie da,zażywałem prze różne leki,na padaczkę/dopiero lekarz krajowy w Warszawie wykluczył tą chorobę,przez ostatnie 7 lat łykałem: LEXAPRO wydawało się że to najlepszy lek na fobię lęki itd.przepisała mi go ordynatorka w klinice krakowskiej,coś mnie ocknęło rok temu/bo w sumie już byłem uzależniony od LEXAPRO/ zacząłem sam eksperymentować,odstawiać,nic to nie dało,poszedłem do kolejnego lekarza,przepisał mi ARKETIS, po 3 miesiącach zacząłem dochodzić do siebie,aż tu lipa atak lękowy,wystraszyłem się,poczytałem w necie,i znalazłem lekarza w Krakowie,ucznia tej pani ordynator,przepisał mi ASERTIN ,to to samo co ASENTRA,zaczynając od dawki 25mg przechodząc wszystkie etapy,mordęgi,objawy uboczne/tego nie da się uniknąć ,trzeba to przejść!/ doszedłem do dawki 200mg podzielonej /rano połowa po południu połowa,plus LIT zaczynają od 125mg, teraz 500mg,i powiem Wam tak: małymi dawkami szkoda sobie zawracać głowę,u mnie ASENTRA zaczęła działać po 3 miesiącach!! dzisiaj byłem u lekarza,ponieważ nie jest jeszcze super,dołożył mi leku: twierdzi że czas jest podstawą,im dłużej zażywasz tym będzie lepiej,biore teraz ASERTIN 250 mg i LIT 500mg, i wierze że się wyleczę całkowicie! nie bójcie się brać leków,dużych dawek,wszelkie objawy uboczne mijają! a walczyć warto! naprawdę,przekonacie się! dużo zdrowia życzę! Zbyszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×