Skocz do zawartości
Nerwica.com

SERTRALINA (ApoSerta, Asentra, Asertin, Miravil, Sastium, Sertagen, Sertralina Krka, Sertranorm, Seraloft, Stimuloton, Zoloft, Zotral)


shadow_no

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

104 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      60
    • Nie
      27
    • Zaszkodziła
      17


Rekomendowane odpowiedzi

Jestem już po 70 dniach Asertinu i Absenoru, choć ten drugi zmieniłam na Neurotop Retard, ze względu na włosy wypadające garściami.

Myślę, że da się dość dobrze rozróżnić działąnie obydwu leków, nie mniej, chciałabym napisać o pozytywach, a nie o skutkach ubocznych, o jakich był mój pierwszy post na forum.

Moje rozpoznanie to depresja z elementami natręctw, dalsze diagnozowanie w kierunku CHAD. Nie mam raczej żadnych utrzymujących się skutków ubocznych. Moja koncentracja, radość życia wróciły. Niestety muszę przyjmować Atarax doraźnie, ze względu na moje ataki lękowe przed szkołą. Nawet chce mi się wyjść z domu. Chcę coś zmieniać, mimo że mam świadomość, że może to być skutek stanu maniakalnego. Powróciłam do życia... w 70%. No nie oszukujmy się. Zjazdy są, czasem 3, czasem 5cio dniowe. Ale lepsze to niż nic. Przestałam być aspołeczna, wręcz- mam więcej energii przy pierwszych kontaktach z ludźmi niż kiedykolwiek. Jest tak dobrze, że kusi mnie myśl o odstawieniu leków. Ale wiem, że to jeszcze za krótko. Problemy w życiu jak są to i będą, tego pozbyć się nie można 'dropsem szczęścia'. Przez moją depresję i lęki prawie zawaliłam rok w szkole. Dzięki hm... szansie (nie wierzę w Boga. przez to wszystko) będę miała nauczanie indywidualne do konca roku na nadrobienie zaległości.

Także, prawie same pozytywy. Można klaskać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

vifi, a po jakim czasie zauważyłeś efekt?

Ciężko powiedzieć. Nie zauważyłem go tak nagle, raczej po pewnym czasie jak spojrzałem na ostatni okres czasu to zauważyłem, że te natręctwa nie są już tak dokuczliwe jak kiedyś. Nie tracę 4 godzin dziennie na jakieś niewiadomo co i świat się nie wali jak nie zrobię czegośtam (na ogół :D ), nawet zaliczyłem semestr. Powiedziałbym że w tej chwili jest jakieś 30-40% tego co kiedyś i jakby to powiedzieć - mniejszy kaliber. Dodatkowo chodzę na terapię i trochę się "przyzwyczaiłem" do natręctw i staram się zachowywać jakiś dystans do nich, co też mogło wpłynąć, ale wydaje mi się że jednak najbardziej pomogły mi leki, bo bez nich sobie nie radziłem.

Jeśli miałbym jakoś oszacować czas po jakim były jakieś efekty to po jakiś 2-3-4 miesiącach (sory za taką rozpiętość), w każdym razie po przejściu do 100 mg.

Oczywiście też czasami jazdy się zdarzają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

el_testosterone, a jak u Ciebie było z dawkowaniem Serty, lekarz od razu kazał brać Ci duże dawki, czy stopniowo dochodziłeś do 200mg??

 

ps. i jak coś ruszyło u Ciebie czy nadal tak samo, jak wcześniej??

 

ja biore niedługo wiec żadnej znacznej poprawy póki co.

działa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Glupie pytanie, ale nie moge sie powstrzymac :twisted:

Czy asertin 50 (x2 razy dziennie po pol) mozna laczyc z therm line

http://www.doz.pl/leki/p3912-Olimp_Therm_Line_II ?

Zamiast 2 razy dziennie po x2 tabl, brałabym 2 razy dziennie po 1.

 

Niedlugo konczy im sie termiin waznosci, dlatego mnie kusi :cry: bo mam prawie 2 całe opakowania :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

carmen1988 sorry, że tak z grubej rury zapytam, ale jak to się stało, że byłaś doprowadzona tak do krawędzi? Miałaś może w przeszłości skłonności do takich myśli, czy ten lek sam je wywołał? Pytam bo ja teraz sam się boje go brać :( Proszę bardzo o zrozumienie i odpowiedź :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akatyzja [sprawdza co to jest...]

u mnie miałem przez jakiś tydzień-dwa taki niepokój ruchowy, ale nawet strasznie mi nie przeszkadzał - nawet mogłem się w końcu wziąć do roboty (i to jak). Podobno też są na to jakieś środki (leki na leki :roll: )

Nie przypominam sobie specjalnie jakiś myśli samobójczych czy stanów lękowych, chociaż czytałem że mogą występować (u mnie za to odzywał się układ pokarmowy).

50 mg ale mnie to prawie do samobójstwa doprowadziło parę razy także dziękuję za taki lek.

A nie mogłaś zadzwonić do psychiatry od razu przy pierwszych niepokojących (delikatnie mówiąc) objawach? Powinien Ci od razu co najmniej zmniejszyć dawkę (ja zaczynałem od połówki czyli 25mg), albo od razu wycofać. Jeszcze dostałem Chloranxen na kryzysowe sytuacje, może też poproś o coś takiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ladywind, 50 mg ale mnie to prawie do samobójstwa doprowadziło parę razy także dziękuję za taki lek.

A ile czasu go brałaś zanim tak podziałał ?

"W trakcie leczenia, zwłaszcza na początku terapii i w przypadku zmiany dawki, naleŜy ściśle

obserwować pacjentów, szczególnie z grupy podwyŜszonego ryzyka. Pacjentów (oraz ich

opiekunów) naleŜy uprzedzić o konieczności zwrócenia uwagi na kaŜdy objaw klinicznego nasilenia

choroby, wystąpienie zachowań lub myśli samobójczych oraz nietypowych zmian w zachowaniu, a

w razie ich wystąpienia, o konieczności niezwłocznego zwrócenia się do lekarza"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już powoli odstawiam Asertin (biorę to od 13 miesięcy), a od 17 kwietnia jestem na połówce tabletki i muszę powiedzieć że skutki obniżenia dawki leku nie są fajne ;/ zawroty głowy i mdłości, brak apetytu i biegunka, ale na szczęście dzisiaj czuję się już trochę lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×