Skocz do zawartości
Nerwica.com

Autyzm


Birchmen

Rekomendowane odpowiedzi

zafascynowal mnie jakis czas temat autyzmu i szukam kazdej mozliwej informacji na ten temat bo bardzo duzo rzeczy dostrzegam u siebie i jak to wszystko czytam to tak jakbym odkrywal swoje cechy x) byc moze mam tylko nasilone cechy autystyczne a nie nawet najlagodniejsza forma tego czegos no ale w kazdym razie cos jest na rzeczy bo od dawna czulem sie odmienny a teraz mam zupelnie nowy trop skad chociazby te leki spoleczne moga wynikac, w jednej chwili mam wrazenie ze na 100 procent mam jakis autyzm czy jakas forme niedorozwoju a w nastepnej chwili te przekonaine znika zupelnie, nie wiem co o tym wszystkim myslec, byc moze musialbym spotkac kogos takei w realu i odbyc rozmowe. ps test na aspergera mi wyszedl prawie na 100 procent no ale podobno przy nerwicy tez moze wyjsc podobnie, tak wogole to wczesniej nie wiedzialem co to ten caly autyzm i nie wpadlbym na cos takeigo gdyby nie sugestia pewnej osoby ;)

Edytowane przez Heledore
Wydzielono ze względu na tematykę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.12.2018 o 22:57, Birchmen napisał:

procent no ale podobno przy nerwicy tez moze wyjsc podobnie

Jaki test? Jak się nazywa? Robiłem kiedyś jakiś internetowy i wyszła mi faktycznie skłonność do aspergeryzmu. Aaaale kilkoro innych znajomych też go wypełniło i także wyszły im cechy autystyczne. Jeżeli to był ten sam test, albo podobny jakiś internetowy, wykonywany przez Ciebie samego, nie opierałbym się na nim. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam diagnozę zespołu Aspergera (uzyskaną w specjalistycznym ośrodku), chociaż daleko mi do książkowego przykładu tego zaburzenia (który wygląda na autyzm dziecięcy z wcześniej rozwiniętą mową). Wiele cech do mnie nie pasuje. Intuicyjnie wiem, że inni ludzie nie myślą tego samego, co ja. Nie mam potrzeby wykonywania czynności w ten sam sposób. Jestem dobry w rozpoznawaniu ludzi. Nie mam nietypowego przetwarzania bodźców sensorycznych, nigdy nie doświadczyłem przeładowania sensorycznego. Lepiej od autyzmu zdaje się do mnie pasować coś określanego jako upośledzenie zdolności pozawerbalnego uczenia się (NVLD, NLD, nonverbal learning disability), ale i tu nie wszystko do mnie pasuje (nie mam dysgrafii, dyskalkulii, w miarę dobrze poradziłem sobie z klockami i symbolami cyfr na teście inteligencji). 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×