Skocz do zawartości
Nerwica.com

zabrać 500 dla nierobów


wiejskifilozof

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, KotJaroslawa napisał:

wmówiłeś sobie że się nie nadajesz do niczego i to cały problem 🙂 weź się w końcu za siebie bo całe życie przecieknie ci przez palce 🙂

Ja uważałem kiedyś podobnie jak mark123 że do żadnej pracy się nie nadaje czy to fizycznej czy umysłowej. Ale teraz jest taki deficyt pracowników że starczy że przychodzi się do pracy, nie obija  i zna język polski w mowie i piśmie. Wiem że jakby była taka sytuacja jak 10-20 lat temu to dawno by mnie wyrzucili z mojej pracy, bo jestem mistrzem chaosu i bylejakości,  ale teraz kogo znajda na moje miejsce kto by pracował 6 dni w tygodniu średnio po 10 godzin  w niskich temperaturach. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, wiejskifilozof napisał:

Najgłupsze są kobiety,co nie pracują.Tylko rodzą po 7 dzieci.

Takich kobiet jest bardzo mało, pewnie mniej niż 1 % ogółu, skoro w Polsce rodzina wielodzietna zaczyna się od 3-ki dzieci. Ktoś kto myśli że dzięki 500 plus nagle przybędzie aż tak wielodzietnych rodzin jest w błędzie, choć pewnie Polsce by się przydały. Moja mama pochodzi z rodziny 7-dzietnej, wtedy to była norma zwłaszcza na Kaszubach, którzy do dziś mają najwyższy poziom rozrodczości w kraju.    

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, KotJaroslawa napisał:

wmówiłeś sobie że się nie nadajesz do niczego

Na jakiej podstawie stwierdzasz, że sobie tylko wmówiłem, przylecieli kosmici i Ci tak powiedzieli?

3 godziny temu, carlosbueno napisał:

Ale teraz jest taki deficyt pracowników że starczy że przychodzi się do pracy, nie obija  i zna język polski w mowie i piśmie

No ja się nie mogę nie obijać, to co dla mnie jest już strasznym pośpiechem, że mam ochotę "wyzionąć ducha", to nawet dla mega powolnych jest obijaniem. Myślę, że także Ty miałbyś ochotę mnie "zamordować" za moje tempo pracy, jakbyśmy pracowali w tym samym miejscu i byś je poznał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.11.2018 o 15:32, wiejskifilozof napisał:

To ludzie, harują w pocie.I zarabiają po 1300 z,a nieroby.Mają dostać 500 +,kto wymysił.Każdemu po równo ?

Nieroby? Nie cytuję na co dzień Biblii, ale tutaj aż się prosi: nolite iudicare, ut non iudicemini

Nie sądźcie, abyście nie byli sądzeni. Bo takim sądem, jakim sądzicie, i was osądzą; i taką miarą, jaką wy mierzycie, wam odmierzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz, wiejskifilozof napisał:

Niestetty,połowa Polaków pragnie komunistycznej gospodarki 

A czy wiesz na czym polega komunistyczna gospodarka? To likwidacja większej własności prywatnej i wolnego rynku. Wątpię żeby Polacy tego chcieli, jak już to są za modelem państwa opiekuńczego, który jest mieszanką kapitalizmu i socjalizmu.  Polacy nie tęsknią za całą komuną a jedynie za jej elementami jak pewna, spokojna  praca i względna równość w dochodach. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, wiejskifilozof napisał:

Niestetty,połowa Polaków pragnie komunistycznej gospodarki 

Nie mogę się z tym zgodzić, nie ma opcji, połowa kraju to połowa głosujących dzieląc wszystkie grupy wiekowe po równo. Dawno miałbyś paskudny ustrój gdyby tak było. Są tacy, którzy tego pragną ale pewnie nie wiedzą nawet co znaczy komunizm.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Ja84 napisał:

Nieroby? Nie cytuję na co dzień Biblii, ale tutaj aż się prosi: nolite iudicare, ut non iudicemini

Nie sądźcie, abyście nie byli sądzeni. Bo takim sądem, jakim sądzicie, i was osądzą; i taką miarą, jaką wy mierzycie, wam odmierzą.

Wiejski filozof jest antyreligijny więc to do niego raczej nie przemówi 🙁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, wiejskifilozof napisał:

Niestetty,połowa Polaków pragnie komunistycznej gospodarki 

To prawda. Dlatego nic się nie zmienia na lepsze bo w komunistycznym ustroju komuś trzeba odbierać, aby innym można było dawać. Problem w tym, że Polska za późno dołączyła do grona krajów wolnorynkowych i jesteśmy na szarym końcu, bez szans na konkurowanie z gigantami typu USA, Niemcy czy Wielką Brytanią w większości dziedzin gospodarczych. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, wiejskifilozof napisał:

Niestetty,połowa Polaków pragnie komunistycznej gospodarki 

To prawda. Dlatego nic się nie zmienia na lepsze bo w komunistycznym ustroju komuś trzeba odbierać, aby innym można było dawać. Problem w tym, że Polska za późno dołączyła do grona krajów wolnorynkowych i jesteśmy na szarym końcu, bez szans na konkurowanie z gigantami typu USA, Niemcy czy Wielką Brytanią w większości dziedzin gospodarczych.

Ponadto nasza historia bardzo niekorzystnie wpływa na naszą teraźniejszość: Polska przez wieki była poza głównym nurtem państw i społeczeństw szybko rozwijających się, które wyrobiły sobie etos pracy jako czynnika społecznego, dobra o które się dba wspólnie. Polacy nie maja wyrobionego nawyku wspólnotowości, nie są nauczeni dbania o wspólną własność, stąd w Polsce jest tyle problemów. I nie zanosi się na to, aby to się szybko zmieniło, bo państwa kapitalistyczne nie chcą mieć konkurencji pod bokiem.

Ja to widzę tak, że przepaść pomiędzy bogatymi państwami Zachodu a Europą Środkową i Wschodnią będzie się pogłębiać i być może dojdzie nawet do wojny lub przewrotu społecznego, bo może nastąpić sytuacja, w której te państwa ogłoszą upadłość, tak jak stało się to w Grecji.

Nie stać nas ani na socjalną politykę ani na konkurowanie z większymi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Zed napisał:

To prawda. Dlatego nic się nie zmienia na lepsze bo w komunistycznym ustroju komuś trzeba odbierać, aby innym można było dawać. Problem w tym, że Polska za późno dołączyła do grona krajów wolnorynkowych i jesteśmy na szarym końcu, bez szans na konkurowanie z gigantami typu USA, Niemcy czy Wielką Brytanią w większości dziedzin gospodarczych. 

Mądre rządy autorytarne dałyby taką szansę. Kosztem ludzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, SarkastyczneSerce napisał:

Mądre rządy autorytarne dałyby taką szansę. Kosztem ludzi.

No to już macie Kaczyńskiego. Poza tym nikt teraz nie będzie planować zamachu stanu, to już nie te czasy.

Dlatego wyjechałem, bo widziałem, jaki syf w Polsce jest i na co się zanosi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mądre rządy autorytarne xD

46 minut temu, Zed napisał:

No to już macie Kaczyńskiego. 

W Polsce nie ma autorytaryzmu. Jest coraz mocniej ograniczana demokracja.

Godzinę temu, Zed napisał:

Ja to widzę tak, że przepaść pomiędzy bogatymi państwami Zachodu a Europą Środkową i Wschodnią będzie się pogłębiać i być może dojdzie nawet do wojny lub przewrotu społecznego, bo może nastąpić sytuacja, w której te państwa ogłoszą upadłość, tak jak stało się to w Grecji.

Europa ma zbyt wielki strach przed kolejną wojną, żeby ją wywoływać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, phœnīx napisał:

Mądre rządy autorytarne xD

W Polsce nie ma autorytaryzmu. Jest coraz mocniej ograniczana demokracja.

Europa ma zbyt wielki strach przed kolejną wojną, żeby ją wywoływać. 

I całe szczęście. A demokrację należy bronić ale też czynnie brać w niej udział, bo demokracja bez uczestnictwa ludzi przeradza się w narzędzie dające rządzącym i jednostkom egoistycznym szerokie do pole do robienia szkody. Neoliberalizm jest tego najlepszym przykładem. Brakuje etyki, za to pełno jest myślenia ,,wszystko mi wolno".

Dlatego przerażają mnie wrastające tendencje nacjonalistyczne i prawicowe, które w mniej lub bardziej otwarty sposób nawołują do haseł znanych z II Wojny Światowej. Nie tędy droga...

Edytowane przez Zed

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, SarkastyczneSerce napisał:

No to piwo masz na pewno lepsze niż u nas. Rządy tak pół na pół, fajerwerków nie ma ale jest lepiej niż w Polsce, nie będę zaprzeczać.

Ja wyjechałem, bo mnie kurwica łapała na to, jak wygląda polski rynek pracy, brak perspektyw na robienie tego, co chcę i mentalność ludzi.

Póki co, widzę tutaj same plusy. I fakt, piwo mają zajebiste. A rządy jak to rządy - tutaj nikt nie politykuje tak, jak w Polsce. Rząd ma dbać o obywateli i to robi. Inna mentalność tutaj jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×