Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
 • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...

Wielki Selfini

Użytkownik
 • Zawartość

  186
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 1. Wielki Selfini

  Samotność

  Raczej tak.
 2. Wielki Selfini

  Samotność

  Xonar masz na myśli brak spontaniczności?
 3. Wielki Selfini

  Obsesja na punkcie uczciwości i dokładności

  Refren. Wydaje mi się, że miałaś na myśli kwestie egzystencjalne znaczenie życia itp. ale to jest też miejsce człowieka w świecie a to trudno ustalić nie zahaczając o metafizykę. Więc nie było to nietrafne co napisałaś.
 4. Wielki Selfini

  Obsesja na punkcie uczciwości i dokładności

  Nolajf To czy dusza istnieje czy nie istnieje (osobiście też nie nie wierzę w duszę i mam do tego solidne argumenty), nie wyklucza metafizyki. Metafizyka to nie jest świat duchowy tylko jest to dziedzina zajmująca się rozważaniem jaki jest świat tak ogólnie i w swoim badaniu wykorzystuje ale też wykracza poza fizykę Stąd nazwa metafizyka. Bo samą fizykę można bardzo różnie interpretować w modelach fizyki na przykład w równaniach mechaniki kwantowej nie ma zawarte instrukcji Jak je należy interpretować odnośnie tego jaki jest świat więc trzeba wykroczyć poza fizykę by fizykę zinterpretować. meta - poza, wykraczająca za... Jest też metamatematyka np. Ale tak ogólnie to metafizyka to jako nauka zajmująca się badaniem najogólniejszych własności bytu bazuje nie tylko na fizyce a np. też na biologii. Metafizyka bada świat w szerokim przekroju jego ogólne własności. Jest np. metafizyka naturalistyczna i wg niej nie ma żadnych bytów nadprzyrodzonych dlatego nie nalezy metafizyki zrównywać z czymś religijnym, magicznym, ezoterycznym itp.
 5. Wielki Selfini

  Obsesja na punkcie uczciwości i dokładności

  To chcesz znać prawdę czy przyjmować to co prostsze? nie musisz sobie wyobrażać że mózg coś generuje tylko mieć po prostu te pewność, że to tylko w twojej głowie albo ogolnie się dystansować od analiz. Na pewno w tej książce Co podałeś są metody. Oczywiście jak ci pomaga taka to pozostań przy takiej jaka ci pomaga ale nie polecałbym innym wplątywać szatana w walkę z OCD.
 6. Wielki Selfini

  Obsesja na punkcie uczciwości i dokładności

  Jedne mechanizmy mózgu projektują różne wyobrażenia uczucia na te złośliwe mechanizmy które są realizowane przez mózg. Nic dziwnego że kojarzy ci się to z demonem skoro to bardzo męcząca część ciebie tak na prawdę i cię gnębi i zalewa lękami i przymusami itd. Mózg to taka skaplikowana maszyna, że się zapętla, różne jego mechanizmy są w konfliktach, raz kontrolę przejmuje taki raz inny.
 7. Wielki Selfini

  Obsesja na punkcie uczciwości i dokładności

  Cześć . Ja bym się jednak duchami i podobnymi rzeczami nie ratował. Bo to może się połączyć z natrectwami i później jakieś analizy co od ducha pochodzi a co z nawyku itp. Wogole to nie wierzę w żadne magie, duchy, bogi, diabły, cuda, życia po życiu itp. Ale ta terapia "w sieci natrętnych myśli" wydaje się bardzo sensowna. 🙂
 8. Wielki Selfini

  Samotność

  Kaczka. O kurde. Ciężka sprawa, ale nie przesadzasz trochę? W sołectwach i gminach też coś czesto jest jakieś ośrodki kultury itp. Wpisz w google różne frazy przy swojej miejscowosci. Czasem można się zdziwić, że jest coś niedaleko a się nie wiedziało. A masz jakichś kolegów czy koleżanki tam?
 9. Wielki Selfini

  Samotność

  Dzięki 🙂 Ja już postanowiłem, że jak lek się ustabilizuje (wskoczyłem na escitalopram dzisiaj, jednak nie chce paroksetyny za bardzo muli) to zapisze się na jakieś zajęcia, żeby kilka razy w tygodniu chociaż spotkać się z ludźmi i pogadać. To jest ważne bo już wcześniej brałem w czymś takim udział i to się dopiero docenia jak to jest, przyzwyczajając się do czterech ścian można o tym zapomnieć.
 10. Wielki Selfini

  Samotność

  Ja się z tinderówkami będę żenił ale to jak dojdę do siebie bo teraz jestem wrak psychiczny.
 11. Wielki Selfini

  Samotność

  A Karalajna jakie ma plany? Ja już się przyzwyczaiłem do samotności. Nie praca nowa tylko nowa psychika mi jest potrzebna.
 12. Wielki Selfini

  Samotność

  30 000 wesele juz takie porządne będziesz miał 🙂
 13. Biorę arketis 20 mg od 5dni docelowo to chyba 40mg bo natręctwa.
 14. Wielki Selfini

  Samotność

  Alicja, ja też sobie nie wyobrażam, że przytula mnie abstrakcyjny napis "kobieta";)
 15. Wielki Selfini

  Samotność

  Alicja to nigdy nie jest abstrakcyjna przyjaźń czy miłość bo to są zawsze wyobrażenia na podstawie przeżyć nawet jeśli nie podczepione do konkretnej osoby
×