Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
 • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...

Zed

Użytkownik
 • Zawartość

  59
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. Sama narzekasz, że masz problemy z rynkiem pracy a negujesz mnie za to, że otwarcie to mówię. Widzisz tu jakąś logikę?
 2. Mam ale spotyka się to z krytyka społeczeństwa wychowanego na konsumpcji oraz materializmie. Trudno egzystować tam, gdzie trwa nieustający wyścig szczurów i gdzie wyższe wartości są traktowane jako coś zbędnego.
 3. W czym dokładnie? W tym, że nie godzę się na bycie podrzędnym imigrantem w obcym państwie (chociaż miałbym tam lepsze warunki, niż tutaj) i jednocześnie neguję polską rzeczywistość? Owszem, bo mnie nie interesuje wybieranie pomiędzy tzw. większym i mniejszym złem. Dla mnie obecnie zarówno tzw. Zachód jak i Polska są miejscami, gdzie czuję się wręcz fatalnie. Niestety, globalizm dotarł już wszędzie, a wraz z nim korporacyjny model myślenia i bezmyślny konsumpcjonizm plus marksistowski model rzeczywistości. Mnie takie coś nie interesuje.
 4. Z różnych powodów. Generalnie musiałbym ostro zapierdalać a ja chce żyć z tego, co mnie interesuje.
 5. W Polsce panuje taka mentalność, że wszystkiego się odechciewa. A problemem jest słowo ,,doświadczenie". Nie masz doświadczenia, nie masz pracy. A mówili mi, abym został w UK......
 6. Zed

  Co niszczy współczesnego mężczyznę?

  Dokładnie. Dodałbym, że chodzi tutaj raczej nie tyle o fiasko socjalnej polityki (bo ona przez szereg lat bardzo dobrze funkcjonowała i powodowała, że utrzymywało się w tamtych krajach status quo), tylko o to, że pewne kręgi polityczno-ekonomiczne (nazwijmy je neoliberalnymi oligarchami finansowymi) spostrzegła, że można ją wykorzystać do siania fermentu i powodować powolny rozkład europejskiego społeczeństwa poprzez działania opisane w powyższym cytacie. A według mnie (chociaż chciałbym się mylić) dzieje się tak dlatego, że planowana jest kolejna wojna. Przypatrzmy się i porównajmy to do czasów z przed II Wojny Światowej. Podłoże było podobny: kryzys finansowy na świecie, rosnące niezadowolenie społeczne, przenoszenie winy na pewne grupy ludzi (wtedy byli to głównie Żydzi, dzisiaj są nimi tradycyjni Europejczycy). Chodziło o rozbicie społecznego ładu a nic tak nie wzmacnia gospodarki i nie zapełnia kabzy jak produkcja nastawiona na produkcję broni. Przemysł zbrojeniowy to dosłownie złoty interes i ci, którzy teraz rządzą doskonale o tym wiedzą. Przymiarki mamy w Syrii. Oby to się nigdy nie spełniło, co napisałem wyżej.
 7. W Polsce panuje taka mentalność, że wszystkiego się odechciewa.
 8. Zed

  Co niszczy współczesnego mężczyznę?

  Socjalizm nie jest możliwy do zrealizowania ze względu na to, że nie wszyscy chcą żyć podług filozofii równego dzielenie się. Tu tkwi przyczyna porażki tego systemu. Zresztą skrajny kapitalizm jest w pewnym sensie tym samym: masy pracują ku chwale dnia jutrzejszego a garstka z tego korzysta. Niebezpiecznie zbliżamy się właśnie do tego punktu. Coraz większe tempo pracy za coraz bardziej głodowe pensje, wyścig szczurów, aby dostać się na sam szczyt i mieć upragniony raj w postaci wszelkiego rodzaju dóbr materialnych i swobód społecznych. Komunizm był tym samym, z tą tylko różnicą, że tam ideałem była praca robotnika w hucie, a w kapitalizmie ideałem jest praca w korporacji. Efekt jest natomiast ten sam: masy musza pracować na garstkę opasłych wieprzów, którzy maja czelność decydować o tym, co kto myśli, jak żyje i co robi.
 9. Zed

  Co niszczy współczesnego mężczyznę?

  Tu akurat masz dużo racji.
 10. Zed

  Co niszczy współczesnego mężczyznę?

  Ja za Ciebie odrabiać pracy domowej nie zamierzam :). Jeśli nie chcesz włożyć odrobiny wysiłku w to aby zapoznać się z tak podstawowymi pojęciami, jakimi są ideologia lewicowa i prawicowa to trudno. Nie obrażaj się więc, kiedy inna osoba dyskutująca z Tobą i odpowiadającą na Twoje posty wytyka Ci brak kompetencji i wiadomości w danym temacie. Podany przez Ciebie przykład robotnika z ideologią lewicową nie ma absolutnie nic wspólnego, bo to jest przykład reżimu. Zakładam, że zmierzasz w kierunku marksizmu oraz leninizmu jako źródłu zła. Jest w tym nieco prawdy, ale aby zgłębić to zagadnienie, polecam zapoznać się bliżej z historią bolszewizmu w ówczesnej carskiej Rosji, poczytać o rewolucji październikowej, o założeniach i dogmatach filozofii Marksa i Engelsa oraz przynajmniej nieco zbliżyć się do tego, o czym mówili Lenin i Trocki. Temat spory, więc nie dziwię się, że spora liczba osób ma mgliste pojęcie o tym i że powtarza uklepane frazesy, które równają Stalina i reżim komunistyczny z dogmatami lewicowymi wyrosłymi na bazie marksizmu. A żeby było jeszcze ciekawiej, lewica to nie tylko marksizm i bolszewizm (które to bardziej były walka klasową niż systemem walczącym o zniesienie nierówności społecznych). O tym, czym jest współczesna lewica, dowiedzieć się można sięgając po XVIII-wieczne filozofie pozytywizmu oraz anarchizmu, na podłożu których rozwinęły się zachodnio-europejskie poglądy lewicowe.
 11. Zed

  Co niszczy współczesnego mężczyznę?

  Nie myl lewactwa z lewicowością bo to dwa bardzo odległe poglądy! Poczytaj najpierw o genezie powstania tych prądów, o tym, czym jest lewica i skąd się wywodzi i jakie stawiała sobie postulaty a potem komentuj bo właśnie tego typu powtarzanie utartych frazesów serwowanych przez media 24 godz/dobę to lest owo ,,lewactwo" :).
 12. Zed

  Co niszczy współczesnego mężczyznę?

  Głupi jesteś jak but :).
 13. Zed

  Co niszczy współczesnego mężczyznę?

  Lewactwo to termin trochę obraźliwy ale jednak sporo w tym racji. Mieszasz różne pojęcia. Lewak to termin stosowany w przeszłości do wszystkich osób reprezentujących skrajną lewicę i używany w świecie zachodnim. Dzisiaj termin ten rozszerzył się do ogółu osób wyznających poglądy lewicowe bądź takie, które stoją w sprzeczności z szeroko rozumianymi poglądami prawicowymi, co według mnie jest bezsensowne, bo co innego osoba lewicująca a co innego skrajny ortodoks lewicowy. To, że dziś każdy każdego wyzywa lewakiem to też znamiona współczesnych czasów, które nie maja żadnej głębszej filozofii i to w pewnym sensie jest też powodem, dla którego termin lewak w ustach prawicowców ma uzasadnienie w oparciu o wszystkich tych, którzy w sposób jasny i precyzyjny nie umieją wyargumentować swoich racji. Lewackie myślenie to tez termin, który odnosi się do ogólnie popularnych teraz trendów w cywilizacji zachodniej, takich jak popieranie kultury gender, równouprawnienia osób LGBT czy nawet działaczy i aktywistów działających na rzecz ochrony środowiska. Czyli wszystkich tych, którzy w mniemaniu prawicy próbują osłabić tradycyjne wartości, najczęściej oparte na dominacji płci męskiej oraz szeroko pojętemu wizerunkowi człowieka jako pana całego świata. (Sporo z tych tradycji ma swoje korzenie w europocentrycznym widzeniu świata oraz w post-kolonialnej polityce traktowania innych nacji oraz osób o odmiennych wartościach i preferencjach społecznych stojących w opozycji do tych tradycyjnych wartości.) Tak to wygląda w dużym skrócie :).
 14. Zed

  Co niszczy współczesnego mężczyznę?

  Tu bardziej chodzi o to, ze współczesny mężczyzna z tego powodu, że wiele z jego dotychczasowych obowiązków i cech zostało przejętych przez kobiety z takich a nie innych przyczyn i nie jest to dobre bo robienie z faceta baby jeszcze nic dobrego ludziom nie przyniosło. Cała tu kultura gender jest o kant dupy potłuc. Już mamy pokolenie mężczyzn metroseksualnych co to nigdy w życiu fizycznie nie pracowali, nie maja też obowiązków, które kształtowały poprzednie pokolenia, więc gdzie mają nauczyć się być tym mężczyzna skoro odbierane są im ich naturalne skłonności psychofizyczne?
 15. Zed

  Problemy z dopasowaniem do rynku pracy

  Wydaje mi się, że z moimi predyspozycjami miałbym łatwiej ale to temat na oddzielną dyskusję. Nie umiem się wpasować w komercyjne podejście i nic na to nie poradzę. Nie czuje tego jak i ducha czasów współczesnych.
×