Skocz do zawartości
Nerwica.com

Ostracyzm społeczny


nvm

Rekomendowane odpowiedzi

To też. Ja od dziecka (do właściwie teraz) wmawiam sobie, że nie mogę popełniać błędów, bo zawali się nie tylko mój świat, ale świat ludzi wokół. Moja matka nieświadomie to we mnie wpajała, gdyż zawsze wypierała fakt, że zmarnowała swoje życie, a widząc, że jestem dość mądrym dzieckiem wymyśliła sobie, że ja naprawę to, co ona przespała. Ale nie mówię jej o tym, bo i tak wyprze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy uważacie, że nerwica natręctw może być jakoś powiązana z lękiem/obawą przed ostracyzmem społecznym?

 

myślę, że tak.

 

w ogóle uważam, że nerwica to jakaś forma ucieczki, obrony (może nie zawsze tak jest i nie we wszystkich przypadkach, ale... ) BARDZO CZĘSTO objawy nerwicy "pomagają" nam odciąć się od świata zewnętrznego, wszelkich interakcji, kontaktów, etc. (ta potrzeba "odcięcia" też ma jakąś przyczynę, a przyczyną tą, jak sądzę, z reguły jest lęk).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, ale intuicyjnie wyczuwam, że w Twoim przypadku może tak być.
Myślę, że NN wynika u mnie z lęku przed wstydem.

 

Najbardziej jednak nie lubię samego lęku przed wstydem. Tego ciągłego wyczekiwania...to jest dla mnie męczące. Wolę to już mieć za sobą.

 

W ciągłym lęku przed wstydem i/lub poczuciem winy żyłem, gdy byłem w związku. Cóż za ulgą jest być singlem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×