Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Lusesita Dolores

Ile płacicie za wizyte prywatna u psychiatry?

Rekomendowane odpowiedzi

Również NFZ. Chodziłem prywatnie ale wiele mi nie pomogli. O dziwo na fundusz wyszło mi lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Mam do Was pytanie i do Adminki.

Odwołano mi wizytę u mojego psychiatry na NFZ i nie moge iść na  kolejna wizytę, a terminy wiadomo jakie długie na kolejne zapisy. Potrzepuje leku  escitalopram, aby kontynuować.

Kiedyś miałam podobna sytuacje i poszłam po ten lek do internistki, ta była przerażona, kazała mi przynieść kartę z przychodni psychiatrycznej , bo inaczej nie przepisze takiego leku.

Jak jej przyniosłam to dalej sie wymigiwała i nie przepisała.

I teraz nie wiem, czy oni rzeczywiście nie mogą takich leków przepisywać, nie chcą, boja sie...?

Czy tez trafiłam na taka strachliwa internistkę? 

Edytowane przez kimikimi
bład ort.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Chyba strachliwa internistka, nie wiem jak jest z lekami psychotropowymi, ale mi w przychodni normalnie przepisują inny lek, hormonalny. Musiałam tylko swego czasu pokazać zaświadczenie od lekarza specjalisty - endokrynologa, że taki lek przyjmuję. Ale mają to zaświadczenie w bazie i na jego podstawie lek dostaję.

Mam nadzieję że tak samo będzie u mnie z escitilem (też biorę), tu jest tylko taka różnica, że przez kilka wizyt ten lek jest odpowiednio dobierany, dlatego może internistka się boi go przepisać. Dla pewności załatw sobie papierek z przychodni psychiatrycznej; mimo braku wizyty powinni Ci coś dać; i może idź do innego lekarza... 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

No tak tylko, że jak to lek na głowę, to oni sie chyba panicznie boja. Pamiętam moje początki choroby, internista dał mi tylko Pramolan i odesłał do psychiatry. Moja karta z przychodzi psychiatrycznej zostałam im wtedy dostarczona, jak ta lekarka tak panikowała. Zatem pewnie dalej jest w kartotece. Opowiedziałam potem o tym mojej psychiatrze, to ona sie dziwiła reakcji tej internistki, nawet sie siała,  bo to wg niej Esci nie był wcale jakiś mocny i niebezpieczny lek.

Edytowane przez kimikimi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 13.06.2019 o 13:22, kimikimi napisał:

I teraz nie wiem, czy oni rzeczywiście nie mogą takich leków przepisywać, nie chcą, boja sie...?

Czy tez trafiłam na taka strachliwa internistkę? 

Mogą przepisywać. Kwestia tak naprawdę lekarza i podejścia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi