Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość

Upublicznienie danych pedofilów i gwałcicieli w internecie

Rekomendowane odpowiedzi

Gość weltschmerz

Jeżeli chodzi o samych pedofilów, to moja emocjonalna połowa podsuwa mi podobne rozwiązania, jak u @SarkastyczneSerce i @nieboszczyk, szczególnie wobec tych najbrutalniejszych. Natomiast ze strony rozumu myślę, że jako cywilizacja dorośliśmy do tego, żeby kazać takim ludziom żyć w podłych warunkach, ze świadomością i poczuciem winy za to, co zrobili.

Gdy tego nie odczuwają, to chyba rzeczywiście tylko tabletka z ołowiu.

Co do rejestru - mam pewne obawy, że może on być w przyszłości wykorzystywany niezgodnie ze swoim przeznaczeniem, np. przeciwko opozycjonistom. Z drugiej strony, w UK działa coś takiego od dawna, tam nawet ryjki i dane podejrzanych o przestępstwa, nie tylko pedofilię, pokazuje się do publicznej wiadomości. Ale PL to nie UK.

Jedna ważna rzecz, z której zwolennicy takich rejestrów nie do końca zdają sobie chyba sprawę jest taka, że obraz pedofila - gwałciciela jako obleśnego dziada kręcącego się przy szkołach, placach zabaw, względnie polującego na ofiary w internecie jest może i prawdziwy, ale nie do końca. Pedofilem jest często ktoś z rodziny, wujek, ciocia (zwracam tu uwagę na przemilczany temat kobiecej pedofilii), dziadek, kuzyn, czasami nawet ktoś jeszcze bliższy. To może być (i często jest) lubiany nauczyciel, szanowany ksiądz i żadna kara nie spotyka ich przez dekady. Przerwanie zmów milczenia w lokalnych lub rodzinnych środowiskach dałoby często więcej niż takie rejestry.

Przykład kogoś, kto był poza wszelkimi podejrzeniami przez bardzo długi czas: http://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2018-05-24/drastyczne-szczegoly-dzialania-animatora-zabaw-dla-dzieci-usypial-molestowal-gwalcil/

Edytowane przez weltschmerz

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

24 polskich biskupów ukrywało lub przenosiło z miejsca na miejsce 20 księży molestujących seksualnie nieletnich - wynika z raportu, który Fundacja „Nie lękajcie się” wczoraj przekazała na ręce papieża Franciszka, a dzisiaj zaprezentowała na konferencji w Watykanie i opublikowała na swojej stronie.

Lista 

Screenshot_2019-02-21-Report_POLISH-pdf.

https://oko.press/raport-dla-papieza-24-biskupow-krylo-ksiezy-pedofilow/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja bym nie mógł być pedofilem.Fakt,że miałbm tulić nagą 7 latkę.Sprawia mi mdłości.Co innego,tulić nagą 46 latkę.To co innego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi