Skocz do zawartości
Nerwica.com

Nerwica natrectw a deficyt dopaminy


Gość dopamine

Rekomendowane odpowiedzi

nie byłbym do końca przekonany czy metylofenidat jest aż tak do końca dobry na Nerwice Natręctw ( jak jest napisane w powyższym artykule ) .

Bywają owszem okresy ,że metylofenidat faktycznie przynosi jakąs poprawe w OCD , ale i sa okresy ,że ją pogarsza . Chyba duzo zależy od dawki metylo( odpowiedniego dodatkowego do metylo jakiegoś SSRI ) , stanu chorego , jego wyspania , ogólnego zdrowia ,,, może duzo zależy , a może nic z tego co wymieniłem . Trudno wróżyć ,,,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SSRI pomagaja w ZOK dopiero po kilku miesiącach przewleklego ich stosowania poniewaz po takim czasie nastepuje desensytyzacja receptorów dopaminergicznych D2.

Czytałem wiele na temat związku pomiędzy deficytem dopaminy w układzie nagrody a ZOK i wnioski sa takie ze zaburzenie to na poziomie neurologicznym ma silny związek z dysfunkcja układu dopaminergicznego w układzie nagrody w mózgu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie byłbym do końca przekonany czy metylofenidat jest aż tak do końca dobry na Nerwice Natręctw ( jak jest napisane w powyższym artykule ) .

Bywają owszem okresy ,że metylofenidat faktycznie przynosi jakąs poprawe w OCD , ale i sa okresy ,że ją pogarsza . Chyba duzo zależy od dawki metylo( odpowiedniego dodatkowego do metylo jakiegoś SSRI ) , stanu chorego , jego wyspania , ogólnego zdrowia ,,, może duzo zależy , a może nic z tego co wymieniłem . Trudno wróżyć ,,,

Inhibitory DA działają nieselektywnie na receptory dopaminergiczne. Rzecz w tym by pobudzic receptory D2 w układzie nagrody . Pobudzenie receptorow D3 moze wywołac ZOK badz je pogorszyc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×