Skocz do zawartości
Nerwica.com

Pytanie


SzMi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam pytanie odnośnie stanu psychicznego w którym znajduje się od dłuższego czasu. Otóż problem polega na tym że ciągle jest mi smutno , jestem strasznie zestresowany i nie wiem w jaki sposób sobie z tym poradzić. Są też chwile w których jest lepiej jednak wtedy ogarnia mnie właściwie stan w którym wszystko mi jedno. Oprócz tego nie potrafię nawiązać żadnej znajomości , boję odezwać się do kogokolwiek czy wyrazić własne zdanie. W szkole pratycznie do nikogo się nie odzywam. Mimo źe chodzę do niej już 3 lata praktycznie nie znam tych ludzi. Kolejny problem jest taki iż mam problem z prawdomównością. Sam nie wiem dlaczego. Mam problem żeby rozmawiac z rodziną o tym jak naprawdę wygląda to co czuje i myślę. Opowiadam im historie które wymyślam na poczekaniu a potem sam zaczynam w nie wierzyć. Gdy ktoś spoza rodziny coś do mnie powie mam problem z tym żeby odpowiedzieć mu na to pytanie , odpowiadam całkiem coś innego niż to czego dotyczyło pytanie a dopiero później myślę nad tym co odpowiedziałem. Nie jestem w stanie też w jednym poście opisać wszystkiego co dzieje się w moim życiu bo jest tego tyle że długo by mówić. Dodam że mam 19 lat. Czuję też że coraz bardziej oddalam się od swojego chłopaka , on również nie jest w zbyt dobrej formie. Gdy tylko zaczyna opowiadać mi o swoich problemach ja dostaję jakiegoś ataku złości i zaczynam po nim krzyczeć. Czy ktoś mi może powiedzieć czy to poprostu jest jakieś przemęczenie czy może jakieś zaburzenie ?

Stan ten niestety utrzymuje się już spory czas gdyż moje problemy zaczęły się w okolicach 5 klasy szkoły podstawowej a obecnie jestem już w 3 technikum. Nie wiem czy opisałem wszystko wystarczająco ale mam nadzieję źe ktoś będzie mi w stanie odpowiedzieć na pytanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SzMi, trzeba isc do psychologa, wyglada ze jestes wyobcowany w szkole, masz problemy z nawiazywaniem kontaktów, zreszta piszesz ze zaczeło sie to wczesniej...trudno cos wiecej napisac po ogolnikowym poscie. Co do krzyczenia w trakcie rozmow z chłopakiem to człowiek zaczyna reagowac jak piszesz kiedy sam jest zestresowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SzMi, objawy, o jakich napisałaś (stres, smutek, obojętność emocjonalna itp.) są niespecyficzne. Poza tym drogą wirtualną nie da się postawić diagnozy, dlatego trudno spekulować na temat Twojego stanu psychicznego. Czy korzystałaś z pomocy psychologa, chociażby w szkole?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie korzystałem z pomocy szkolnego psychologa zresztą mam wątpliwości czy szkolny psycholog będzie w stanie pomóc ponieważ moja orientacja seksualna może być dla niego problemem a wnioskuję to z lekcji wdżtu na których dowiedziałem się na jej temat wiele ciekawych rzeczy a ciężko zaufać komuś kto ma problem z akceptacją części Ciebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×