Skocz do zawartości
Nerwica.com

Pokaż pulpita!


Gość konto usunięte

Rekomendowane odpowiedzi

Mam triple boot i na laptopie (Win10+xUbuntu+MacOSSierra) i na stacjonarce (to samo tylko prócz xUbuntu to Arch z xfce) ale nie korzystam zbytnio, robiłem to w formie ciekawostki, może do Archa wrócę jak naprawią bug z MultiGPU jeżeli na Rx480 masz iGPU first (system się krzaczy wtedy na radeonie, a ta opcja jest potrzebna do bootloadera macOS - rozwiązaniem było GPU Passthrough, ale jakoś zrezygnowałem z tego).

Gram w Nostale które na Wine w Macu ma bardzo krytyczny bug a Linux jak ma bugi tak ma bugi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zimie wrzuciłem sobie Wiedźmina 1, żeby w końcu przejść, a i tak od kilku miesięcy ani tej ani innej gry nie odpaliłem. Generalnie gry jakoś niespecjalnie mnie kusiły. Owszem coś tam grałem w jakieś SUDy, MUDy, MMORPG, Diablo, Arcanum, Icewind Dale, Baldur's Gate, Starcraft, Gothic, Warzone 2100.. generalnie b. stare i mało.

 

Co się tyczy systemu to ja już dawno wyrosłem, że tak powiem z grzebania i po prostu wybieram wygodę - w tej kwestii jestem już zupełnie leniwy.

 

UNIX odchodzi do lamusa, z nadgryzionym jabłkiem nie chcę mieć nic wspólnego, a co się tyczy Windowsów to dość miło wspominam Windows 2000, jednak od nastu lat nie używam i nie zanosi się, żebym do Windowsów wrócił.

 

W ciągu najbliższych lat powinien pojawić zupełnie nowy, przyszłościowy system operacyjny i nie mam tu na myśli Fuchsi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nostale na Wine działa ok jeżeli chodzi o Linuxa - ale najpierw bug w Cloverze (bootloader macOS) albo w Linuxie (iGPU + Radeon = MultiGPU) musi zostać naprawione. Chyba że znów ustawię sobie GPU-Passthrough.

Tylko że ja kupiłem i5-6600, a lepiej bym wyszedł jakbym wziął do takich celów Ryzena 6... Ale wtedy macOS by mi nie działał, a mam w przyszłości plany dev'u na iOS.

Ehh te kompromisy :<

 

P.S.:

Mi ledwo starcza 8gB ram'u na macOS (Linux/Windows spokojnie da radę z taką ilością) i zastanawiam się nad kupnem kolejnej kości do dual-channelu :/

Ale mój komputer jest typowo mid-endowy, by prądu za dużo nie żarł i dało się spokojnie pograć w aktualne produkcje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustawiłem sobie gpu-passthrough które troszku laguję ale daję radę, muszę jeszcze potweakować i w końcu może przeniosę się na multiOS (Arch + Win10 z synergy).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nudzi mi się więc sobie tutaj napiszę, osobiście mam już full triple boot z takimi samymi systemami i na lapku i stacjonarce (mac/arch/win), i osobiście myślałem żeby spróbować na Lenovo G50-70 zainstalować FreeBSD, bo na obsługę mojej budy nie mam co liczyć.

 

I prawie całkowicie przesiadłem się na Maca. Osobiście miło mi, nie jestem studentem prawa ale mam iPhone i jestem prawie aseksualny :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BTW. I use Arch 🙂 W pełni natywnie, singleboot (na thinkpadzie mam triple do testowania stron internetowych, a inne sprzęty się kurzą, prócz raspi która służy jako serwer do bota na discordzie na raspbianie). Xorg, bo wayland na 4k ssie.

 

5FU0Izm.jpg

Edytowane przez Reghum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×