Skocz do zawartości
Nerwica.com

Witajcie


Jolasia

Rekomendowane odpowiedzi

Mam na imię Jolanta. Od 5-ciu lat leczę się na depresję a od ponad pół roku doszły zaburzenia lękowe. Biorę Cital 20 mg a jak doszły lęki mam dołączony na to Spamilan. Słabo jednak działają, myślę o zmianie Spamilanu na inny lek. Nie wiem jaki zasugerować swojej lekarce, dominują u mnie lęki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, też jestem nowy, sześc lat temu miałem silny epizod nerwicowy, po nim czas absolutnego spokoju, teraz wszystko wróciło, a ja pocieszam się jedynie tym, że może mi przejdzie tak, jak ostatnio. U mnie również dominują lęki, a także natrętne myśli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jolasia, Kozioł, Witajcie na forum!

 

Jolasia, Niestety nikt nie jest w stanie Ci doradzić jakie leki są najlepsze, bo każda osoba ma swój indywidualny problem i swoją indywidualną reakcję na leki. Co jednemu świetnie służy, innemu nie pomaga. W tym względzie trzeba zawierzyć lekarzowi, czasami wypróbować kilka leków, czasami zmienić lekarza. ;)

Jeżeli Twoim głównym problemem są lęki, wiele osób chwali sobie psychoterapię, zwłaszcza poznawczo-behawioralną. Może zastanów się nad taką opcją, bo leki przy tych dolegliwości bardziej tuszują problem, niż go rozwiązują. Bierze się je po to by stanąć na nogi i móc działać i zmieniać swoje schematy. Sporo jest też dobrej literatury na ten temat.

Rozgość się na forum, poczytaj, popisz więcej o sobie, pozadawaj pytania, może uda nam się dać Ci trochę wsparcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jolasia, ze mną problem jest taki, że de facto nigdy nie zostałem zdiagnozowany, a leki biorę raczej doraźnie (afobam) i rzadko, a przez to, kiedy dopada mnie nerwica, dni wyglądają nieciekawie...

Ja wciąż nie mogę wyjść z szoku, że to mi wróciło - już zapomniałem, jak to jest chorować na nerwy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×