Skocz do zawartości
Nerwica.com

Witaam!


Mario27

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem tu nowy, od trzech miesiecy lecze sie z depresji.Wszystko zaczelo sie od bezsennosci , trwalo to bardzo dlugo kilka lat. Zaczalem dostawac lekow niczym nie uzasadnionych, w nocy natlok mysli ktore nie daja odpoczac . Lekarz przepisal mi nexpram 20 mg na dzien i deprexolet 60 mg na noc. Poczatek leczenia byl okropny , nasilenie objawow. Po okolo 6 tyg wsxystko zaczelo wracac do normy ,zaczal powracac dobry sen i juz myslalem ze wszystko bedzie ok ale znow mam problemy ze snem . Tak jakby deprexolet przestal dzialac, zastanawiam sie czy nie zwiekszyc dawki? Moze ktos mi cos doradzi bo wizyte mam dopiero pod koniec sierpnia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj na forum :)

Na własną rękę bym nie zwiększała dawki leków, spróbuj bardziej konwencjonalnych sposobów aby zasnąć, wieczorem wycisz się, pójdź np. na spacer, przed snem np napij się melisy, wywietrz pokój, może jakas relaksująca muzyka by Ci pomogła, postaraj się poszukać przyczyn tej bezsennosci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj Mario!

 

Sam nie zwiększaj dawki leków. Takie rzeczy powinieneś konsultować ze swoim lekarzem. Podejrzewam, że sama farmakoterapia nie pomoże, ponieważ Twoje problemy ze snem najprawdopodobniej mają charakter emocjonalny (stąd nieuzasadnione lęki). Czy nie rozważałeś skorzystania z psychoterapii? Teraz próbujesz walczyć jedynie z objawem (bezsennością), a możliwe, że problemy ze snem mają swoje źródło zupełnie gdzieś indziej. Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj Mario! :) A Twoja depresja została stwierdzona na podstawie czego? Samej bezsenności? Pytam, bo nie wspomniałeś, jak wyglądają Twoje inne objawy. Ja też kiedyś cierpiałam na bezsenność. Okazało się, że śpię na żyle wodnej, i po przestawieniu łóżka, bezsenność minęła. Może warto zagłębić się w Twoim przypadku w ten temat? Sama bezsenność nie koniecznie musi mieć podłoże psychiczne. Życzę powodzenia i pozdrawiam. Daj znać jak tam. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×