Skocz do zawartości
Nerwica.com

Samoocena leki?


Rekomendowane odpowiedzi

Hej, może będziecie w stanie odpowiedzieć na pytanie.

Mianowicie, mam ogromne problemy z samoocena co znacząco rzutuje na moje relacje z ludźmi i ukochanym. Zaczęłam terapię i zapewne porusze ten temat podczas kolejnego spotkania, ale zastanawiam się czy są jakieś leki, które by mnie uspokoiłyy i nieco wpłynęły na natlok negatywnych myśli o sobie?

Ponieważ uprawiam sport i moje warunki fizyczne są istotne, chciałbym aby leki nie wpływały na wagę ciała( a wiem, że tak mogą działać niektóre środki). Dziękuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie!

 

Jak na razie nie wynaleziono cudownych tabletek, po których wzrastałaby samoocena. Nad własnym poczuciem wartości trzeba pracować na terapii. Zdaję sobie sprawę, że jest to proces i na efekty trzeba czekać. Niemniej jednak nie da się tego przyspieszyć. Leki (antydepresanty) co najwyżej mogą sprawić, że będziesz spokojniejsza, mogą pomóc w likwidowaniu stanów napięcia i niepokoju, mogą ułatwić zasypianie, ale nie sprawią, że nagle zaczniesz myśleć o sobie w samych superlatywach. Tutaj potrzeba długotrwałej pracy nad sobą. Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałam depresję i nerwicę lękową.Przy depresji moja samoocena sięgnęła dna.Brałam Citronil ,wyszłam z depresji ,zrobiłam kurs.odnowiłam dyplom,zwolniłam się z pracy po pół roku znalazłam inną pracę.Zaszłam w ciażę ,urodziłam bliżnięta .Zarabiałam o niebo lepiej i nie tyłam po leku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×