Skocz do zawartości
Nerwica.com

PRZESTAJEMY JĘCZEĆ - koniec z JĘCZARNIĄ!


Wall

Rekomendowane odpowiedzi

Malenczuk nieglupi jest

 

Do bólu prawdziwe :D Jak ktoś lubi jęczeć użalać się bez końca jego wybór - ale często jest tak że jak ktoś to robi rzadko to wzbudza zainteresowanie i chęć pomocy, wsparcia. Coś się dzieje. Jak ktoś to robi notorycznie aż do znudzenia to nikt już na to nie zwraca uwagi i chęć wsparcia maleje. We wszystkim ważny jest umiar :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Malenczuk nieglupi jest

 

Do bólu prawdziwe :D Jak ktoś lubi jęczeć użalać się bez końca jego wybór - ale często jest tak że jak ktoś to robi rzadko to wzbudza zainteresowanie i chęć pomocy, wsparcia. Coś się dzieje. Jak ktoś to robi notorycznie aż do znudzenia to nikt już na to nie zwraca uwagi i chęć wsparcia maleje. We wszystkim ważny jest umiar :D

:great:

ano dlatego trzeba to wyposrodkowac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Je jęczę: "jest dobrze, jest dobrze, jest dobrze.." :blabla:

 

Tylko, że chyba przez to pozytywne jęczenie jest mi troszkę smutniej :-| Bo przecież w środku nie czuję się dobrze. No, ale większość poradników psychologicznych radzi myśleć pozytywnie, oszukiwać mózg że jest ok, że jest pięknie, pozytywnie, nie ma strachu i w ogóle słońce cały czas świeci. Tylko, że kurcze..to jest takie "sztuczne" :roll: Żeby tak naprawdę człowiek czuł..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby tak naprawdę człowiek czuł..

żeby , wiadomo .

Jednak , masz racje jakieś to sztuczne .

Znam te techniki i mam o nich wyrobione zdanie .

Myśle ,że lepiej sobie powtarzać mantry , które by się czołowo nie zderzały swoja nieprawdą z rzeczywistością dookoła .

Np .: " z każdym dniem coraz bardziej wracam do zdrowia " , " pomimo wszystkiego staję się coraz bardziej silniejsza" i tegpo typu etc .

Ewent. cos z mądrych starych tekstów , przykłądowo Desiderata ( dla ludzi żyjacych zbyt szybko ) " Krocz spokojnie wśród zgiełku i pośpiechu , i pamiętaj jaki Pokój można znależć w Ciszy ".

Każdy ma( odnajduje ) swoją mantrę i stosuje j a systematycznie , regularnie i z łagodnym " zawzięciem "

Mogę powiedzieć ,że takie mantrowanie działa , wprawdzie nie czyni Cudów na kiju " , ale można emocjonalnie wychamować , ogarnąć palmę .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładny dziś dzień :)
Malenczuk nieglupi jest

 

Jestem po psychoterapii grupowej, aktualnie w trakcie indywidualnej, mam spory wgląd w emocje. Zauważyłem, że te dwa stwierdzenia (podkreślam stwierdzenia) tak jakby wyciągały mnie z psychicznego dołka. Proponuję popisać kilka takich pozytywnych stwierdzeń w podobnym stylu i czytając skupić się na emocjach, które się czuje.

 

PIerwsze ode mnie.

 

Dziewczyna jest ładna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×