Skocz do zawartości
Nerwica.com

Brak koncentracji i napędu.


jordan458

Rekomendowane odpowiedzi

Mam stwierdzone zaburzenia schizotypowe, pierwszy raz zdiagnozowano mnie tak w 2007 roku. 1,5 roku leczenia, potem przerwa parę lat, od prawie trzech lat się znowu leczę. Brałem rispolept, kwetiapinę, ostatnio razem sulpiryd i fluoksetynę biorę. Problemy z koncentracją, rozkojarzeniem, motywacją do działania przybierają u mnie takie rozmiary, że skłania mnie to do przypuszczenia iż oprócz schizotypii dotyka mnie jeszcze jakieś inne schorzenie, zaburzenie. Próbuję to zaznaczyc mojej lekarce, ale ona daje mi tylko do zrozumienia, że tak to już ze mną jest przez schizotypię. Jeśli chodzi o suplementy diety to próbowałem już prawie wszystkiego: gotu kola, brahmi, omega 3, Alcar, rhodiola rosea, ginko bilboa, schisandra, eleuhero, inne żeń-szenie, aschwagandha, astragalus, andrographis, itp.. Miałem też do czynienia z Nootropilem. To "niemyślenie" sprawia, że czuję się fatalnie, nie widzę dla siebie nadzieji na prowadzenie jakiegoś sensownego życia, ponieważ wiem (tak czuję), że powinieniem pracować w życiu twórczo, jednakże w tych warunkach jest to niemożliwe. Moje pytanie do was brzmi: jakie mogą być(oprócz schizotypii) przyczyny mojego rozkojarzenia, niemyślenia. Czy powinieniem wykonać jakieś badania dotyczące mózgu. Z tego co pamiętam to w szpitalu psychiatrycznym robiono mi bodajże tomografię głowy (wjeżdżałem do takiej komory). Myślałem też o metylofenidacie - może to okazało by się zbawienne. W tej chwili na tych lekach nie mogę pić alkoholu, ale wcześniej jakieś tam odczuwanie, napęd uzyskiwałem po wypiciu piwka czy dwóch. O czym to może świadczyć. Zaznaczam, że alkoholu nigdy nie nadużywałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kawał czasu. Tylko tak jak mówię, mam stwierdzoną schizotypię i teraz przyjmując że obie diagnozy, moja i twoja z tym adhd są trafne, pytanie, które objawy są spowodowane jednym, a które drugim. Ten deficyt uwagi to prawdopodobnie mam od wczesnego dzieciństwa, ale mimo tego uczyłem się bardzo dobrze. Do pewnego momentu, mniej więcej do 14-15 roku życia. W liceum jeśli chodzi o to rozkojarzenie to już była masakra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja swoje objawy we wspomnieniach mogę wytropić do wczesnego dzieciństwa, a na pewno do początku podstawówki. W sumie to wcześniej.

O relacji objawów schizotypii do objawów ADD trudno mi się wypowiedzieć (choć mam diagnozę schizoida). Być może jakoweś objawy wylistowane przez Cię mogą być spowodowane schizotypią via "objawy negatywne". Trochę mogą być podbite lekami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×