Skocz do zawartości
Nerwica.com

Dzienne Wrony - Nocne Darki (czynne 24 h na dobę) - cz. 2


Lord Cappuccino

Rekomendowane odpowiedzi

to może najwyższy czas zmienić na coś nowego? ;) granica przekroczona, wyżyłowany... czas na zmiany! :twisted:

 

Nie mam hajsu. O ile nie będę odwalać na stażu, to będę wydawał kasę np. nowy fon, procesor, memki do thinkpada, stacjonarki etc. Ale tak na serio, dopóki bateria nie padnie, wejście się nie zepsuje etc. To serio, to co mam starcza mi.

Mam zamiar kupić iPhone SE 2 łamiąc przy tym okres zmiany telefonu na rok (kiedyś zmieniłem telefon po 3 miesiącach, ale okazało się, że była to wina producenta - ogromny drenanż baterii - s4 mini - a zwykle miałem 2, 3 lata).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

apki działające w tle, najlepszy czysty bez bzdur producenta! smart to i tak tel stacjonarny, bo wiecznie pod ładowarką! w IDLE wyżyje i 1-5 tyg'a no ale kto tak używa smarta! ;)

 

Nie, nie, nie. Było to spowodowane chipsetem telefonu, oczywiście Samsung umywał się od tego, ale temat na android.com.pl miał 80 stron. Najgorszej stracony tysiak w moim życiu.

Telefon oddałem bratu, który go wyżyłował do końca i zmienił na szaumi :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reghum, a jaki to model Samsunga był?

 

S4 mini.

 

Teraz mam ajfą se 16gB biały, który pomimo że działa, to właśnie zmieniłem na obudowę z ebaya która jest tandetna. Czuć to pod palcami, zahaczam paznokciem o jabłko które się wciska, przycisk power jest słabo wyczuwalny. Niby telefon dwuletni, ale jest hardwarowo na równi z ajfą 6S, więc myślę, że warto naprawiać, szczególnie że mam go 7-8 miesięcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

apki działające w tle, najlepszy czysty bez bzdur producenta! smart to i tak tel stacjonarny, bo wiecznie pod ładowarką! w IDLE wyżyje i 1-5 tyg'a no ale kto tak używa smarta! ;)

 

Eeee, ja? :mrgreen:

 

Reghum, ja w tym roku też SE kupiłem. Po 4 latach przerzuciłem się z jakiegoś zdezelowanego soniacza xperii. Niebo a ziemia :D .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reghum, do czego przeważnie używasz smarta? (jako phone to pomiń) :twisted:

 

PokemonGO, muzyka, wszędzie gdzie nie mam komputera, czasami filmy przyrodnicze w nocy.

Potrzebuję kompaktowego telefonu do 4-4.5 cali, więc większość topowych jest mi po prostu zbędna.

Nie lubię patelni.

 

^ Jaką wersję?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

^ Jaką wersję?

 

16 gb kolorek spejs grej.

 

potrzebuję kompaktowego telefonu do 4-4.5 cali, więc większość topowych jest mi po prostu zbędna.

Nie lubię patelni.

 

Dokładnie takimi samymi kryteriami kierowałem się przy kupnie. Plus to, że hobbystycznie programuję w Swifcie i na smarcie z jabłuszkiem mogę sobie te swoje wyroby apkopodobne testować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

^ Jaką wersję?

 

16 gb kolorek spejs grej.

 

Silver here. W jakim masz go stanie? Kiedy kupiłeś?

Zmieniam obudowę na refuba. Jak sobie myślę, co ja odyebałem, to za głowię się łapię.

Zrobiłem 3mm ryskę na ajfonie, próbowałem polerować, ściągnąłem warstwę matową, postanowiłem wymienić na obudowę z ebaya za 150zł, kumpel zrobił za free.

Odechciało mi się korzystać z telefonu - tej obudowie dałbym ocenę 6-7/10 odnośnie oryginału.

 

Na szczęście jestem umówiony z gościem z serwisu jakoś za 2 tygodnie, 3 stówy będą skasowane, ale coś rodzina sypnęła na święta.

Czasem moje zabawy nie popłacają. Albo najlepiej nie zwracać uwagi - ja mam lekką nerwicę, staram się utrzymywać sprzęt w lepszym stanie niż wyglądam. No ale złapało mnie apple-fagostwo :/

 

P.S. Odnośnie programowania na iOS - mam Hackintosha, a nawet dwa, przymierzam się do stawiania trzeciego w dalekiej przyszłości. Ale nie korzystam, robię to z nudów.

Edytowane przez Reghum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wolność wyboru!

 

Otóż to! :D

 

Reghum, ten mój ma jakieś pół roku i praktycznie jak nówka wygląda. Tylko - jak pisałem - ja bardzo mało z fona korzystam.

 

P.S. Odnośnie programowania na iOS - mam Hackintosha, a nawet dwa, przymierzam się do stawiania trzeciego w dalekiej przyszłości. Ale nie korzystam, robię to z nudów.

 

Ja zaczynałem od stawiania OSXa na VM, potem kupiłem Aira w najtańszej konfiguracji. Dobre to to dla osób które praktycznie żyją na walizkach jak ja. Bateria długo trzyma, małe, lekkie, tylko z racji eksploatacji wzmożonej już nie takie ładne. No i wyświetlacz dodvpny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zaczynałem od stawiania OSXa na VM, potem kupiłem Aira w najtańszej konfiguracji. Dobre to to dla osób które praktycznie żyją na walizkach jak ja. Bateria długo trzyma, małe, lekkie, tylko z racji eksploatacji wzmożonej już nie takie ładne. No i wyświetlacz dodvpny.

 

Mam thinkpada, i właśnie jemu brakuje hacka ;)

 

Ale i tak głównie korzystam z desktopa, mam 3 monitory, Windows 10. Nie umiem zmienić OS'u na Linuxa, a OS X kłóci się z moim szaleństwem - jak widziałem, większość stanowisk była uporządkowana i ogólnie ludzie korzystając ze sprzętu Apple stawiają na harmonijność i często sobie układają biurko i wszystko żeby to wyglądało, a ja np. teraz naliczyłem 8 energetyków wokół mnie (2 na biurku, 6 na podłodze). Wszystkie puste xD

Specka:

i5-6600
rx480 4gB
16gB ram
256gB SSD, 500gB HDD
Kolorowe fany, dedykowane chłodzenie Fortis (wiem, mam niepodkręcalny procesor)
Tripleboot (Hackintosh, Arch, Windows)

Może przestawię się na inny system, ale będzie się pewnie to też wiązało z pewną zmianą w moim życiu. Teraz nie mam po co.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakie masz tempy na rdzeniach?

 

To nie model K, zamierzałem zmienić na 7700 (z K lub bez, bez zmiany mobo, bo wersja K i tak ma większe takty i nie trzeba koniecznie podkręcać). Ryzena nie chcę bo Hackintosh i wirtualizacja na Linuxie (do niej przydaje się integra), a z moich wyliczeń procesory 8xxx są nieopłacalne jak dla mnie (mojej zmiany) - wyliczałem już ile bym miał jakbym sprzedał ten.

 

Teraz mam odpalonego discorda, przeglądarkę a w niej youtube i to wygląda tak:

https://imgur.com/a/dnIGX

 

Pasta nie zmieniana od jakoś lutego, zresztą wtedy złożyłem pceta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie model K
wiem, K to tylko oznaczenie o odblokowanym mnożniku, a CPU ma 4 rdzenie, i kazdy z nich ma swoją tempe, tylko o to! więc? z ciekawości? 40-60*C?

 

Wysłałem linka - ~40-45 stopni w takim użyciu jak pisałem, podczas gier 60-70.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co ty gadasz... :why:
nie znam Twojej* wrażliwości, bo skąd? :bezradny: ale dobry fryzjer to artysta, czasami trzeba przetrzymać ból i zagryźć zęby! Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×