Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Lord Cappuccino

Dzienne Wrony - Nocne Darki (czynne 24 h na dobę) - cz. 2

Rekomendowane odpowiedzi

na_leśnik, :mhm: To na razie tak nieformalnie i na próbę ;) Po drodze może wystąpić milion różnych czynników z moim fisiem na czele, więc na razie jeszcze bez gratulacji :D

Eeeeee no to dobrze. Mimo, że niska stawka, to jednak psychika się podreperuje. Fajna atmosfera, to podstawa. U mnie na przykład jest odwrotnie - co z tego, że pieniądz dobry, jak wieczne nerwy i przymus bycia dostępną 24 h na dobę, co skutkuje nie raz telefonami w środku nocy. Zastanawiam się, czy te pieniądze są tego warte...

A jak ogólnie z przebywaniem w Niemczech? Nie miałeś problemu, żeby się zaaklimatyzować?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Artemizja, gratulacje z powodu awansu. Na pewno sobie poradzisz :)

Dzień dobry wieczór tak w ogóle

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Artemizja, jeśli chodzi o psyche to wyszedłem chwilowo na prostą. Ale dzisiaj marnie, bo się przeziębiłem i zatoki siadły

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Artemizja, ja jestem takim typem człeka, że każda szeroko pojęta kultura ludzka jest dla mnie czymś obcym. Mam problemy z zaaklimatyzowaniem się, ale nie większe niż w Polsce :P . Czasem się te zaburzenia do czegoś przydają, bo u mnie kompletnie odpada tzw. "szok kulturowy" :twisted: .

Jeśli chodzi o same Niemcy, to problem mam głównie z językiem. W Holandii praktycznie wszędzie się da dogadać po angielsku a tu klops und sznycel...

W zakładzie w którym obecnie pracuję są cztery działy. Trzy kompletnie zdominowane przez naszych krajan, tempo zabójcze, wieczny stres, wrzaski, wyzwiska i pretensje. I jest mój dział. Ekipa sklada się z 5 polaków a reszta z Algierii, Maroko, Sri Lanki, Indii, normalnie jedno wielkie multi-kulti. Tempo żadne, zero stresu, żarełko samo przybywa. Normalnie żyć nie umierać :mrgreen: .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ḍryāgan, uuuuuuuu. Z jednej strony fajnie, że z psychiką ok, ale za to choróbsko Cię dopadło :( Mam nadzieję, że szybko wrócisz do zdrowia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Artemizja, muszę to zrobić szybko, znaczy leczenie - na razie gorączki dostałem, ledwie na ślepia patrzę. Może znasz szybki sposób na kurację? Bo w środę koniecznie potrzebuję być w robocie. Na jutro wziąłem urlop jeszcze

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

na_leśnik, ucz się szwabskiego, jedyny sposób na dogadanie. Cześć tak w ogóle....

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

na_leśnik, haha znam ten problem. Niektórzy Niemcy mówią po angielsku, ale na pewno nie Ci starsi. I tu pojawia się problem, bo nawet znając niemiecki, jak Ci taki starszy Pan zajedzie gwarą, to za Chiny Ludowe nie da się tego zrozumieć :D

Ḍryāgan, nie, niestety nie znam. A u lekarza nie byłeś?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ḍryāgan, nein! Never! Cztery lata mnie w liceum germanizowali i się nie dałem, to teraz te tortury też przetrzymam! :mrgreen:

Btw, nadal ucze się norweskiego, bo kierunek emigracji nadal mi się nie zmienił ;) .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

na_leśnik, zawsze miło pogaworzyć jak się wronki zlecą :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A ja się muszę z niemcowym ogarnąć, bo strasznie zardzewiałam, a teraz tego ode mnie wymagają :?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Artemizja, póki co rozwiązuję problem po swojemu: uczę kolegów polskiego. Poza powszechnie znanymi zwrotami grzecznościowymi na "k" i "ch", kolega Ibrachim z którym pracuję już ogarnął: "sibko, sibko", "wolno, wolno", "robota" i "mój brat Polak" :mrgreen: .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Artemizja, a długo się uczyłaś niemcowego?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

na_leśnik, haha dobre :mrgreen: Zawsze to kilka słów więcej przy dogadywaniu się :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Argish, hej :mrgreen: Dawno Cię nie czytałam. Co tam słychać?

na_leśnik, 10 dłuuugich lat...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

na_leśnik, no to ok, ucz się norweskiego, skoro chcesz zostać wikingiem.

Artemizja, oczywiście, że u lekarza nie byłem, bo lekarzy omijam szerokim łukiem. Mam uraz... że tak powiem wyniesiony z domu. Nie no, kuruję się sam. Właśnie sobie przykładam ciepłą sól na zatoki. To zwykle działa

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ḍryāgan, a co z farmaceutami? Czasami też dobrze potrafią doradzić...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Artemizja, a no raz lepiej raz gorzej. Pracę jakąś tam mam, ale nie jest to szczyt marzeń żyję z dnia na dzień zaczęłam leczenie póki co u psychiatry bo na terapię jakoś nie mam szczęścia się zapisać poza tym po staremu. A ty?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Marcin2013, hej. No ożyły ;) I całe szczęście, bo już myślałam, że mówiąc potocznie: zdechły :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.