Skocz do zawartości
Nerwica.com

Simple living - proste i oszczędne życie


Psychoanalepsja_SS

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wyobrażam sobie natomiast noszenia ciuchów po kimś. Blee ...

Przecież się pierze ;).

Niby tak ... ale pralka nie za bardzo wpisuje się już w simply living :D A nie każdemu chce się ręcznie :mrgreen:

 

Mogę, choć to generalnie był chaos nad chaosami bez składu, ładu, struktury i namysłu.

To ja Cię poproszę o próbkę tych Twoich możliwości Psycho ( może być na priv ) :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ano w sumie mogę wysłać. I to nawet tu na forum. Niestety, wiele zdjęć robionych laptopem, ale dorzucę też parę zdjęć z moim pyszczydłem i dekoracjami, bo robione aparatem.

 

Nie mogę więcej niż 8 załączników pierdzielnąć, więc jak ktoś zripostuje, to wstawię jeszcze 3.

 

chaos, jak widać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajne podejscie to simple living, ale nie dla mnie - uwielbiam konsumować i nie potrafie sobie niczego odmówić :D zreszta nie chce sobie niczego odmawiać, bo po co. Lubie miec wszystko w nadmiarze.

Ja się osobiście z przesadnego kupowania już dawno wyleczyłam. Ale tak sobie myślę, że fajnie byłoby mieć w nadmiarze ... facetów :shock: ( oczywiście jako kumpli :P ). Póki co działam na forum w tym temacie :lol:

 

Nigdy nie przywiązywałam wagi do zakupu kosmetyków - raczej nic nie kupowałam poza mydłem, szamponem i odżywką do włosów :? Ale jakieś pół roku temu okazało się, że fajnie sobie nabyć od czasu do czasu lakier do paznokci ... i zdążyłam zgromadzić już 8 :mrgreen:

 

No, dobra, ale miało być o simple ... więc, tak na poważnie, to ja np. nie używam praktycznie płynu do naczyń, tylko gorącej wody, worków na śmieci ( wykorzystuję wszędobylskie jednorazówki, z którym niby się walczy, ale i tak nadal pozostają wszędobylskie :? ), jak sobie coś jeszcze przypomnę to dam znać :P

 

-- 19 wrz 2014, 08:56 --

 

Jeżeli X jest przyjemniejsze od Y, ale X wymaga takiego poświęcenia czasu (bezpośrednio lub pośrednio - np. z potrzeby zarobienia na X), że netto czerpałbym większą przyjemność z Y oraz innego zajęcia, które zajęłoby mi niepoświęcony na przygotowania pod X czas, to wolę wybrać Y.

Aleś chłopie zamotał :D Musiałam to przeczytać chyba z 5 razy, żeby wreszcie dotarło do mnie sedno. A idiotką raczej nie jestem 8)

 

Psycho ... A jak Twoja dziewczyna zapatruje się na to całe simple living ? Też żłopie wodę z kranu ... ? Na tym drugim zdjęciu to Ty :shock: ???

 

-- 19 wrz 2014, 09:02 --

 

Czyżby w tym woreczku nie wisiało i sobie powiewało jakieś małe RC :mrgreen: ???

 

-- 19 wrz 2014, 09:03 --

 

jedotik Czytnik e-booków to rzeczywiście nie jest żaden elektroniczny gadżet :105: ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aleś chłopie zamotał :D Musiałam to przeczytać chyba z 5 razy, żeby wreszcie dotarło do mnie sedno. A idiotką raczej nie jestem 8)

Przepisywałem jakieś 5 razy, szukając prostszego ujęcia, ale się nie udało.

 

 

Psycho ... A jak Twoja dziewczyna zapatruje się na to całe simple living ? Też żłopie wodę z kranu ... ? Na tym drugim zdjęciu to Ty :shock: ???

Dziewczyna niezbyt, choć z konieczności zbyt dużo nie wydaje. Ale np. wczoraj poszła do fryzjera, 35zł na fryzurę wydała, a ja nawet nie zauważyłem żadnej różnicy. Bez sensu.

 

No tak, na drugim zdjęciu jestem ja, hehehe.

 

Czyżby w tym woreczku nie wisiało i sobie powiewało jakieś małe RC :mrgreen: ???

Zależnie od woreczka:

2. zdjęcie - spinacze zgryzione ze sobą.

3. - pieniążki.

4. - Cholinex, a na górze rozwalone pudełko po chusteczkach :-).

5. - to te spinacze z 2.

6. - pieniążki z 3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się osobiście z przesadnego kupowania już dawno wyleczyłam. Ale tak sobie myślę, że fajnie byłoby mieć w nadmiarze ... facetów :shock: ( oczywiście jako kumpli :P ). Póki co działam na forum w tym temacie :lol:
hehe, ja też nie konsumuje tylko rzeczy, wazniejsze są dla mnie przeżycia, doswiadczenia. Wolę pojechac na wycieczke niz kupic komplet nowych mebli.

 

Co do tematu shopping & ......... faceci ;) zakupy to dobry test, jesli facet wytrzyma kilka godzin na zakupach, to wszystko wytrzyma - jesli za nie płaci, nadaje sie na męża :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To simple ma sugerować, że robiąc coś nie należy się starać?

 

Mi to wygląda raczej na instalacje, realizacje Twoich artystycznych wizji, a nie na coś co może upraszczać życie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Arasha,

jedotik Czytnik e-booków to rzeczywiście nie jest żaden elektroniczny gadżet

 

pisząc o elektronicznych gadżetach miałem na myśli rzeczy, które są zbędne, natomiast czytnik ebooków sprawdza się u mnie jako świetne narzędzie użytkowe, które czyni moje życie prostszym i bardziej oszczędnym - jest w duchu simple living.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do tematu shopping & ......... faceci ;) zakupy to dobry test, jesli facet wytrzyma kilka godzin na zakupach, to wszystko wytrzyma - jesli za nie płaci, nadaje sie na męża :mrgreen:

Dzięki za radę ;) Będę miała w najbliższej przyszłości na uwadze :P Dzisiaj mi nawet jeden gościu zaproponował wspólne zakupy i zasponsorowanie kiecki na wspólne wesele. Póki co odmówiłam, bo chcę mu sprawić przyjemność i sama wybrać coś naprawdę oryginalnego. Tylko czasu coraz mniej ... Bittersweet, a Ty piszesz to może z autopsji :? ?

 

jetodik Najmocniej przepraszam za przekręcenie nicka :uklon: Niestety nie dało się już edytować :bezradny: Korzystaj sobie z tych e-booków na zdrowie :D Ja tam wolę pismo drukowane, ale to rzecz gustu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Arasha, a nie szkodzi, nawet nie zauważyłem. czytnik ebooków nie emituje sztucznego światła więc jest tak samo zdrowy dla oczu jak książka, w dodatku masz opcje słownika, że tylko najeżdżasz kursorem na słowo i wyskakuje chmurka z tłumaczeniem, nie mówiąc już o tym, że dzięki temu nie trzeba wydawać kasy na książki - ebooki są albo znacznie tańsze, albo całkiem za free, no i wszystko w jednym małym urządzeniu - nie trzeba zawalać pułek, to sie nazywa simple living :105:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To simple ma sugerować, że robiąc coś nie należy się starać?

 

Mi to wygląda raczej na instalacje, realizacje Twoich artystycznych wizji, a nie na coś co może upraszczać życie.

Jest to realizacja moich artystycznych wizji połączona z oszczędnością. Zapewne nie podchodzi to ściśle pod realizację 'prostego życia', jednak zawiera element oszczędności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za radę ;) Będę miała w najbliższej przyszłości na uwadze :P Dzisiaj mi nawet jeden gościu zaproponował wspólne zakupy i zasponsorowanie kiecki na wspólne wesele. Póki co odmówiłam, bo chcę mu sprawić przyjemność i sama wybrać coś naprawdę oryginalnego.

gościu stara sie byc miły to go nie gaś, niech kupi torebke i buty :mrgreen:
Bittersweet, a Ty piszesz to może z autopsji :? ?
ofc, kiedy nie teoretyzuje pisze z autopsji ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie tam do szczęścia wystarczy mały prosty domek, minimum do przetrwania, ręce do pracy, kilka zwierzątek i renta/emerytura na starość :mrgreen: , no i internet żeby wiedzieć co się dzieje na świecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Arasha,

jetodik A jak się to ustrojstwo ładuje ? Tak jak komórkę ? Na ile starcza bateria ? No i trzeba uważać, aby ktoś nie zajebał - większa strata niż w przypadku gazety lub książki :roll: Chyba, że sobie go ubezpieczyłeś

 

ładowarka usb, bateria pozwala na tydzień czytania po kilka godzin dziennie, a ładuje się szybko.

czytnika rzadko wynoszę z domu, a jeśli już to nie zostawiam bez opieki dlatego ryzyko kradzieży jest male.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×