Skocz do zawartości
Nerwica.com

Natrętne myśli samobójcze


Gość sailorka

Rekomendowane odpowiedzi

Ja wiem, że te myśli są obce, przesyłane przez potwora, który we mnie siedzi i wyglądem przypomina kukiełkę z filmu "Piła". Ale wiem, że w rzeczywistości to są moje własne myśli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Róznica miedzy wszelkimi psychozami i schizofrenia a depresja czy nerewica, polega na tym ze ty wiesz ze jestes chory i próbójesz szukac pomocy, chory na psychoze lub schizofrenie jest przekonany ze jest zdrowy, a to reszta powinna trafic do psychiatryka :pirate:

 

nie zawsze u 20-30% chorych na schizofrenie jest zachowany wgląd w chorobę (czasami częściowy), więc nie jest to zasadą, brak wglądu w chorobę jest także w innych choroba np manii lub depresji

 

Absolutnie sie z tym nie zgadzam chory psychicznie czlowiek jest przekonany ze jest z nim wszystko ok, wierz mi bylem w psychiatryku i widzialem tam ludzi ze schizofrenia i podobnymi psychozami, mój dziadek byl chory na schizofrenia paranoidalna i do konca wierzyl w to ze moja babka i reszta rodziny chca go zabic i go podtruwala, tragiczna sprawa, to o czym ty mówisz moze wystepowac w okresie remisji choroby czyli wtedy gdy nie ma objawów lub sa malo nasilone, chociaz nigdy nie siedzialem w glowie schizofrenika wiec nie wiem do konca i nikt tego nie wie tak na prawde, jedno jest pewne ja osobiscie bylbym bez najmniejszego problemu rozróznic schizofrenia od depresji a nie jestem lekarzem, pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Absolutnie sie z tym nie zgadzam chory psychicznie czlowiek jest przekonany ze jest z nim wszystko ok, wierz mi bylem w psychiatryku i widzialem tam ludzi ze schizofrenia i podobnymi psychozami, mój dziadek byl chory na schizofrenia paranoidalna i do konca wierzyl w to ze moja babka i reszta rodziny chca go zabic i go podtruwala, tragiczna sprawa, to o czym ty mówisz moze wystepowac w okresie remisji choroby czyli wtedy gdy nie ma objawów lub sa malo nasilone, chociaz nigdy nie siedzialem w glowie schizofrenika wiec nie wiem do konca i nikt tego nie wie tak na prawde, jedno jest pewne ja osobiscie bylbym bez najmniejszego problemu rozróznic schizofrenia od depresji a nie jestem lekarzem, pozdro

 

część chorych ma wgląd, np Sailorka na tym forum, brak wglądu nie jest warunkiem

 

to gratuluję umiejętności - jak rozróżniasz schizofrenię prostą/zaburzenie schizoafektywne od depresji psychotycznej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każda schizofrenia jest inna. Moja kuzynka też choruje na schizofrenię paranoidalną, ale u niej wygląda to zupełnie inaczej niż u mnie.

 

Prawda, ze biorę grzecznie leki i teraz praktycznie nie mam żadnych urojeń. Najwyżej sporadycznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Absolutnie sie z tym nie zgadzam chory psychicznie czlowiek jest przekonany ze jest z nim wszystko ok, wierz mi bylem w psychiatryku i widzialem tam ludzi ze schizofrenia i podobnymi psychozami, mój dziadek byl chory na schizofrenia paranoidalna i do konca wierzyl w to ze moja babka i reszta rodziny chca go zabic i go podtruwala, tragiczna sprawa, to o czym ty mówisz moze wystepowac w okresie remisji choroby czyli wtedy gdy nie ma objawów lub sa malo nasilone, chociaz nigdy nie siedzialem w glowie schizofrenika wiec nie wiem do konca i nikt tego nie wie tak na prawde, jedno jest pewne ja osobiscie bylbym bez najmniejszego problemu rozróznic schizofrenia od depresji a nie jestem lekarzem, pozdro

 

część chorych ma wgląd, np Sailorka na tym forum, brak wglądu nie jest warunkiem

 

to gratuluję umiejętności - jak rozróżniasz schizofrenię prostą/zaburzenie schizoafektywne od depresji psychotycznej?

 

Dziekuje za gratulacje, to proste chory na depresje zachowuje samokrytycyzm a schizofrenik nie zachwouje, wystarczy??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Absolutnie sie z tym nie zgadzam chory psychicznie czlowiek jest przekonany ze jest z nim wszystko ok, wierz mi bylem w psychiatryku i widzialem tam ludzi ze schizofrenia i podobnymi psychozami, mój dziadek byl chory na schizofrenia paranoidalna i do konca wierzyl w to ze moja babka i reszta rodziny chca go zabic i go podtruwala, tragiczna sprawa, to o czym ty mówisz moze wystepowac w okresie remisji choroby czyli wtedy gdy nie ma objawów lub sa malo nasilone, chociaz nigdy nie siedzialem w glowie schizofrenika wiec nie wiem do konca i nikt tego nie wie tak na prawde, jedno jest pewne ja osobiscie bylbym bez najmniejszego problemu rozróznic schizofrenia od depresji a nie jestem lekarzem, pozdro

 

część chorych ma wgląd, np Sailorka na tym forum, brak wglądu nie jest warunkiem

 

to gratuluję umiejętności - jak rozróżniasz schizofrenię prostą/zaburzenie schizoafektywne od depresji psychotycznej?

 

Dziekuje za gratulacje, to proste chory na depresje zachowuje samokrytycyzm a schizofrenik nie zachwouje, wystarczy??

 

Niestety, ale nie wystarczy. Chory na depresję z objawami psychotycznymi również nie jest w pierwszym rzucie świadomy i samokrytyczny wobec nich, czasami przez długi czas. To nie jest takie proste.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to gratuluję umiejętności - jak rozróżniasz schizofrenię prostą/zaburzenie schizoafektywne od depresji psychotycznej?

 

Dziekuje za gratulacje, to proste chory na depresje zachowuje samokrytycyzm a schizofrenik nie zachwouje, wystarczy??

 

Niestety, ale nie wystarczy. Chory na depresję z objawami psychotycznymi również nie jest w pierwszym rzucie świadomy i samokrytyczny wobec nich, czasami przez długi czas. To nie jest takie proste.

 

W depresji psychotycznej wystepuja omamy i urojenia tak jak w schizofrenii paranoidalnej, ale chory na depresje zdaje sobie z tego sprawe, wie ze cos jest z nim nie tak, w schizofrenii te objawy sa tak duze ze czlowiek poprostu jest przekonany ze tak jest

Schizofrenik nie siadzie na kompa i nie wpisze w google to i to i wykluczy ze nie ma schizofrenii, a czlowiek z depresja lub nerwica jest przekonany o tym ze jest chory choc te objawy psychotyczne wystepuja, czlowiek ze schizofrenia paranoidalna nie mysli logicznie, a czlowiek z depresja mimo ciezkosci choroby jednak to logike zachowuje, ale ja mówie o schizofrenii paranoidalnej, bo np w schizofrenii prostej tutaj juz moglo by byc ciezko to odróznic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy to nie jest nerwica natrectw myslowych? Ja mialam gonitwe mysli natretne mysli samobojcze natretne mysli o zabijaniu innych i tez ich wszystkich nie chcialam doprowadzaly mnie do furii i mialam wrazenie ze jestem bliska obledu :?

 

Moim zdaniem nie masz urojen bo uzywasz slow wydaje mi sie, mam uczucie, wiem ze to nieprawda. A osoby majace urojenia sa PEWNE ich autentycznosci - ty wykazujesz krytycyzm. Osoby z urojeniami nie przekonasz o tym ze jej sie tylko cos wydaje a juz tym bardziej ona sama nie podejdzie do tego krytycznie bo juz to wyklucza chorobe... :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×