Skocz do zawartości
Nerwica.com

Korwin i jego wyborcy


Schwarzi

Rekomendowane odpowiedzi

Marwill , Korwin po swojej wielkiej ostatniej wygranej serdecznei podziękował TVN -owi za pomoc . Dzieki ten telewizji własnie , gdzie pred wyborami był najczęściej promowany udalo mu sie zwiekszyć procenty wyborcze . A tVN , to tvn dziady i prosty--ytuty bolszewicko -niemieckie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kalebx3, Jedna bardziej prawdopodobna teoria, to, że TVN pokazując go często i na ostro, chciało go zniszczyć, ośmieszyć, a stało się przeciwnie i im "podziękował", aż Olejnikową Stokrotę przytkało.

Druga (raczej wymyślona), że proreżimowe stacje specjalnie go wypromowały, chcąc osłabić PIS.

 

Na jednej i na drugiej wnet te dziady srogo się przejadą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne, do paki z autorami.

LOL :D To ja zazwyczaj jestem zwolennikiem tępienia mrówek napalmem,a tu proszę :D

 

Nie sądzę żeby na więzienie zasługiwał ktokolwiek związany z "genderem", po prostu nie należy tego wprowadzać w życie.

 

Charyzmy u niego nie dostrzegam. Charyzma - nadużywane słowo. Przypisuje się ostatnio każdemu, kto obraża innych. A im cześciej to robi, tym większa charyzma. Niedługo za charyzmatyczną uzna się Marysię S. :silence:

Nie wiem kim jest Marysia S, nie wiem komu się przypisuje charyzmę gdyż w domu telewizja nie podłączona a wiadomości w necie czytam selektywnie - więc sorry ale jest to moja osobista opinia ;) I wcale nie dlatego że pan Korwin kogoś obraża, mi chodzi o to że jak słucham jego wykładów to mimo że wiem że się z nim nie zgadzam to coś we mnie aż chce się z nim zgodzić. To jest właśnie według mnie charyzma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu maciek, To już wiadomo dlaczego m.n jesteś za Korwinem, pewne wchodzisz w drugi próg podatkowy. ;)

Ja tam reprezentuję biedę- 1000 zł brutto to moje dochody, ale aż tak biednie nie żyję bo w dużej mierze na koszt rodziców żyje mimo że sporo po 30-ce jestem. Wiem że Korwin mi nie pomoże bo tacy jak ja wg niego nie mają prawa bytu, no ale pewnie nie byłoby gorzej niż obecnie.

Poprawka ja nie jestem za Korwinem. Mówiąc całkiem serio to u Korwina podobają mi się tylko poglądy gospodarcze i to też częściowo. Moim skromnym zdaniem Korwin to oszołom, ale może oszołom też jest nam potrzebny by zwracać uwagę na niektóre problemy społeczne.

Ja natomiast prywatnie wywodzę się z rodziny niezamożnej, wiem co to bieda, w mojej rodzinie mam ludzi naprawde skromnie zarabiających. Do tego miałem ojca alkoholika który mimo swojego nałogu pracował solidnie. Było ciężko, ale dzięki ciężkiej pracy mam dzisiaj to co mam. Mogę to zawdzięczać WYŁĄCZNIE sobie.

Widzę, że Ty chyba naprawde nie jarzysz :D Piszesz innym o dystansie, ale tak naprawdę to własnie Ty owego dystansu nie posiadasz. Nie wiem, czy to obsesja, czy jakas nerwica natręctw, ale na punkcie Tuska i TVN masz jakiegoś chyzia. Wyluzuj, tu prawie nikt nie wielbi tuska. To, ze ktoś się sprzeciwia Twoim tekstom, nie oznacza, że jest wyznawcą Tuska i TVN-u. Przypuszczam, że wielu z nas czerpie wiadomości z wielu źródeł, porównuje je, sam wyciąga wnioski, a Ty klepiesz na okrągło to samo: TVN, TVN, Tusk, jakbyś tylko powtarzał wyuczone zwroty, jak nakręcony. Wiem, ze pewnie w swoim przekonaniu uważasz to, co piszesz za zdystansowane poglądy, ale częstotliwość pisania o swoich obsesjach świadczy o czymś innym. Myślę, że Ty tego już nie kontrolujesz, pewnie dlatego nawet tego nie zauważasz.

Nie jesteś wyluzowany, chocbyś o tym zapewniał, bo Twoje teksty świadczą o czymś przeciwnym. Nie dziwię się zujzujowi. Są ludzie impregnowani na dyskusję, bo zamiast argumentów podają tylko te same wyuczone frazesy. Każdy Twój tekst jest dokładnie taki sam, z tymi samymi hasłami i tvn-owską obsesją. Śmiałabym się, ale to już jest raczej smutne. A potem się dziwisz, ze psychicznie jesteś nie w humorze i źle Ci się dzieje.

Uwierz mi, dodanie emotki do tekstu, który smieszny nie jest, o dystansie nie świadczy.

Tutaj powiem krotko - masz częściowo rację. Mam bardzo dużą alergię na PO Tuska i wszystkich usłużnych dziennikarzy którzy mu służą i wrzutkami starają się przykryc nieudacznictwo rządu. Moja alergia nie bierze się jednak z powietrze. Jak już pisałem wcześniej znam się trochę na gospodarce, podatkach i zarządzaniu oraz na przekretach jak się w gospodarce robi. Powiem krótko za żadnych rządów nie było tak źle w gospodarce jak jest teraz. Co roku jesteśmy zalewani jako ekonomiści ABSURDALNYMI przepisami podatkowymi, które są coraz głupsze, coraz trudniejsze oraz rzucające przedsiębiorstwom coraz większe kłody pod nogi. Dzisiaj przedsiębiorstwa są wręcz karane za to że w ogóle funkcjonują głupimi opłatami i podatkami oraz wysokimi kosztami zatrudnienia. Dlatego firmy nie pozostają dłużne. Zatrudniają coraz to lepszych specjalistów by znaleźć sobie dziurę w prawie i by tak kantować by podatków ostatecznie NIE płacić. Stąd pobór podatków przez skarb państwa jest tak niski i tak małoskuteczny.

Państwo i firmy nie są partnerami. Wrecz przeciwnie są wrogami. Jedni szukają haków na drugich zamiast współpracowac dla dobra ogółu.

Najgorzej jest w ciągu ostatnich lat rządu PO która rzadzi już 7 lat i wybory wygrywała z hasłami "ułatwic zycie przedsiębiorcom". Jest to bujda i kant jakich mało. To oni własnie tworza tak debilne prawo że skutek jest wrecz odwrotny. Do tego firmy by osiągnąć cokolwiek muszą płacić ogromne podatki korupcyjne wysokim POwskim aparatczykom.

Więc tak - nie lubie rządu Tuska i nie lubił będę. Taki mam pogląd i nic na to nie poradzę. Przykro mi jedynie, że spotykają mnie za to obelgi. Nie obrażam nikogo na forum, ale i tak jestem obrażany. To jest właśnie platfusowska "polityka miłości'.

Ja to się dziwie że Po prostu maciek, tak psioczy na politykę, polską rzeczywistość skoro należy przynajmniej pod względem finansowym do wygranych na transformacji ustrojowej( choć wielu twierdzi że nie zaszła). Ja znam sporo takich co im się naprawdę ciężko żyję, ledwo wiążą koniec z końcem a tak nie narzekają na Tuska, TVN, zmiany po 1989 roku nawet niektórzy z nich są zadowoleni ze swojej sytuacji i zarobków 1,5 tys zł czy 1 tys emerytury.

No i obarczanie Tuska winą za wszystkie mankamenty dnia dzisiejszego to spore nadużycie, nie przesadzajmy aż tak wielkiej mocy sprawczej on nie ma, rządziłby ktoś inny byłoby podobnie, a to że rządzi tak długo powoduję większa niechęć ludzi do niego. Założę się że gdyby u steru rządu był Kaczyński czy Miller sytuacja 90% ludzi wyglądałaby identycznie nawet za Korwina los robotnika niewiele by się zmienił.

Nie czuje się wygranym na transformacji ustrojowej. Wszystko czego dorobiłem się dorobiłem sie sam, bez żadnego kolesiostwa. Znam jednak też takich którzy mają odpowiednie urodzenie oraz odpowiednią platformerską koneksję i praktycznie z żadną wiedzą lub zdolnościami dostają takie stanowiska że tylko za głowę sie można złapać. Nepotyzm jest tak rozlany na Polskę jak kiedyś komunizm, ale mówię to trzeba się trochę poobracać w gospodarce by pewne rzeczy wiedzieć.

Znasz ludzi zadowolonych z tysiąca czy 1,5? No nie żartuj....Ile to jest. Co można kupic dzis za 1 tys? Waciki? Emeryt opłaci czynsz i nawet lekarstw za tyle nie wykupi. Litości...

Tusk rządzi już ponad 7 lat. Ja to mówie nawet żeby on nic nie robił. Dosłownie nic. Nie zmieniał żadnego prawa. Tylko administrował. No ale nie. Lepiej ludziom umilać życie podnosząc podatki i wydłużać wiek do 67 roku zycia? Kto dzisiaj dożyje emerytury w tych warunkach pracy jakie są? Mało kto, a jak ktoś pracuje fizycznie to już w ogóle. 60tka, raczek i po tobie.

Kto będzie miał emeryturę pracując na śmieciówce lub w ogóle na czarno?

Miało byc przecież lepiej, miała byc Irlandia, Państwo miało byc pro przedsiębiorcze pro gospodarcze i co? I nic. Bród i złodziejstwo plus do tego kolesiostwo. Jak Urban powidział "Rząd sie wyżywi a reszta niech żre piach".

Przypuszczam, że ma swoje ideały i patriotyczne poglądy - i spogląda szerzej, niż ci, szukający tylko doraźnych korzyści, dla których celem jest się "dobrze nażreć".

Jestem przez chorobę niestety zdegradowany finansowo, ale mam potomstwo i chcę, żeby żyło w wolnym i uczciwym kraju. Skoro Miller, Kaczyński, Tusk mają nic nie zmienić, to co za sens na nich głosować?

Mnie również boli, że naród żyje nadal pod pręgierzem tej złodziejskiej sitwy, która jawnie pluje ludziom w twarz, a spory uległy propagandzie procent - twierdzi, że to tylko deszcz pada.

Najśmieszniejsze jest, że ludzie z piosenki Kukiza którą wrzuciłeś plują Narodowi w twarz a ludzi mówia, że deszcz pada. Naród jest tak ogłupiony i tak maksymalnie okłamany że jak se zda z tego sprawę to będzie już za późno.

Ja z racji swojej pracy spotykałem się z ludźmi którzy na III RP i złodziejskiej prywatyzacji zrobili takie kokosy i takie fortuny, że mózg staje. Oni kpią i śmieją się z ubogich ludzi jawnie i bez żadnego skrępowania. Mają Naród gdzieś - oni majątki mają, a że wy ludzie jesteście głupi bo nie potraficie ich na przekrętach złapać to wasz problem - tak uważają.

Mnie w domu zawsze uczono Patriotyzmu, miłości do Ojczyzny oraz Patriotyzmu gospodarczego. Dlatego mnie tak razi to co widze i jest mi przykro, że nie ma w Polsce Sądów które skazywałyby złodziei i przekręciaży naprawdę na więzienie. Bo to co jest dzisiaj to jest jawna kpina.

Wielokrotnie nakłaniano mnie do zmiany poglądów. Do wyrzeknięcia się swoich zasad i do zmiany wiary na Mainstream. Do uwierzenia w relatywizm moralny i ekonomiczny. Niestety jakoś ludziom się nie udało do tej pory.

Nie spogląda szerzej, własnie o to chodzi, ze spogląda tylko z jednego punktu widzenia: tego, o którym przeczyta i o ktorym dowie się z jednego typu mediów. to, że inni nie narzekają cały czas, nie oznacza, ze myślą tylko o sobie. A narzekaniem i zamkniętym umysłem niczego się nie tworzy. Dla mnie więcej pożytku jest z kogoś, kto potrafi ludzi zmotywowac do dzialania, niż wiecznie narzekające typy, kłapiące na okrągło te same teksty i mówiące, ze lepiej z tego kraju wyjechać.

Typowy relatywizm. Spojrzenie szerzej. Wszystko jest względne. "Złe metody prowadzące do dobrego celu". Czysty Mainstream.

Maciek (ja zresztą też) - chyba nie narzekamy. Prawda i krytyka zakłamania to narzekanie?

Gdybym był zdrowy, to bym najchętniej z tego kraju wyjechał do jakiegoś w miarę wolnego kraju, lub się w nim opodatkował.

Marwil to jest właśnie "tolerancja" dla innych poglądów. Niestety media ludziom wmawiają, że co było to było. Nie ma co narzekac. Nie ma co rozliczac. Czy ktoś cos ukradł czy nie to trudno. Tak Mainstream sie broni by nie rozliczyc wszystkich złodziejstw Okrągłego Stołu. I LUDZIE W TO WSZYSKO WIERZĄ!!!. Mało tego każdego kto myśli inaczej jak Ja cz TY skrzyczą, zwymyślają zdewaluują i nazwą moherem albo oszłołomem. Piękna postawa -"tolerancyjna" i pro ludzka.

Kończąc już chciałbym powiedziec że WSZYSTKIE swoje sądy i osądy opieram WYŁĄCZNIE o moje doświadczenie zawodowe i wszystko to z czym się stykam w mojej pracy czyli przepisy i dokumenty z różnego rodzaju bytów gospodarczych w Polsce.

Polskich firm już praktycznie mało co zostało. Może przedsiębiorstwa mikro średnie i małe. Reszta to spółki córki konsorcjów zagranicznych.

Nie dziwie sie zujzujowi że ma dośc tego wątku. Ja też mam dośc tłumaczenia komuś ZMĘCZONEMU, że nie jestem wielbłądem. No niestety przepraszam Cię, ale nie będziesz mogła ukamienowac mnie za moje poglądy. Niestety. Głosuj na Palikota może on zrobi prawo że za patriotyczne poglądy będzie się ludzi kamienowac.

Ja tam nikomu nie zabraniam miec poglądów jakie kto chce czy lewackie nawet czy lewicowe. Jego sprawa. Prosze tez o pozwolenie mi posiadac takie poglądy jakie mam.

Heh to by było na tyle. Popracujcie dzieci choc troche w prawdziwej gospodarce, w prawdziwym zarządzaniu to może zmieni wam się zdanie na wasz Cudowny kraj i na waszą cudowną władzę.

P.S. WOW! To chyba mój największy post jaki napisałem w życiu. A niech tam ...raz sie żyje :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja natomiast prywatnie wywodzę się z rodziny niezamożnej, wiem co to bieda, w mojej rodzinie mam ludzi naprawde skromnie zarabiających. Do tego miałem ojca alkoholika który mimo swojego nałogu pracował solidnie. Było ciężko, ale dzięki ciężkiej pracy mam dzisiaj to co mam. Mogę to zawdzięczać WYŁĄCZNIE sobie.
Ja też swoje niepowodzenia zawdzięczam wyłączne sobie. Przed wojną moja rodzina była najbogatsza w mieście, gdyby widzieli jak ja nisko się stoczyłem i co robię pewnie by się do mnie nie przyznali. Pewnie wielu uważa że przynoszę wstyd swojemu nazwisku i pochodzeniu.

 

Znasz ludzi zadowolonych z tysiąca czy 1,5? No nie żartuj....Ile to jest. Co można kupic dzis za 1 tys? Waciki? Emeryt opłaci czynsz i nawet lekarstw za tyle nie wykupi.
Moi rodzice mają takie emerytury i nie narzekają i jeszcze mnie wspomagają. I na prawdę znam takich co nie narzekają na te 1,5 tysiąca, oczywiście nie chodzi mi o mężczyzn utrzymujących rodziny ale o kobiety, czy osoby starsze lub przeciwnie b. młode.

 

A odnośnie Tuska i Irlandii to przecież nikt przy zdrowych zmysłach nie wierzył chyba w to że dogonimy gospodarczo, w zarobkach poziomie życia Irlandię u nich nie było 45 lat hibernacji komunistycznej i to mały kraj gdzie inwestycje Amerykanów i Brytyjczyków Irlandzkiego pochodzenia naprawdę sporo dały.

Zobaczmy na wszystkie kraje postkomunsityczne generalnie nigdzie nie jest znacząco lepiej niż w Polsce, a jak jest to głównie przez to że już w 1989 roku były one wa wyższym poziomie np Czechy, czy Słowenia będąca najbogatszą częścią Jugosławii. Przy idealnej polityce gospodarczej to i tak bylibyśmy by minimum 2 razy biedniejsi per capita od Niemców a tak jesteśmy może z 4-y. :mrgreen:

 

-- 06 cze 2014, 18:14 --

 

Kto będzie miał emeryturę pracując na śmieciówce lub w ogóle na czarno?

Ja w Polsce inaczej nie pracowałem i pewnie pracować nie będę, a emeryturę mam w dupie i tak jej nie dożyje a jak jakimś cudem to planuje samobójstwo bo z głodu zdychać nie będę. No ale Korwin jest przeciwnikiem emerytur, przymusu emerytalnego uważa że ludzie powinni sobie sami prywatnie odkładać albo liczyć na pomoc dzieci. Dla mnie ta opcja tez odpada bo zarabiam grosze( i to wcale nie przez to że państwo mi tyle z tej pensji zabiera) a dzieci mieć nie będę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zabiorę głos,w sprawie 1,5 zł.Dla młodych ludzi z dużych miast,o ogromnych potrzebach to mało.I to rozumiem,gdybym miał 25 lat mieszkał w Krakowie to chciałbym mieć 10 tys,na tydzień.Wiadomo konsumpcjonizm.U nas w Łosicach,jak jakaś osoba po 5o ma na rękę 2 tys,każdy (no prawie każdy mówi ) ma sporo pieniędzy.Tu chodzi o wiek i potrzeby.Wiadomo,22 latek chciały mieć wszystko nowe i drogie.Starsza osoba zadowoli się tym z ciucholandu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zabiorę głos,w sprawie 1,5 zł.Dla młodych ludzi z dużych miast,o ogromnych potrzebach to mało.I to rozumiem,gdybym miał 25 lat mieszkał w Krakowie to chciałbym mieć 10 tys,na tydzień.Wiadomo konsumpcjonizm.U nas w Łosicach,jak jakaś osoba po 5o ma na rękę 2 tys,każdy (no prawie każdy mówi ) ma sporo pieniędzy.Tu chodzi o wiek i potrzeby.Wiadomo,22 latek chciały mieć wszystko nowe i drogie.Starsza osoba zadowoli się tym z ciucholandu.

Ale 50-latki zarabiają zwykle więcej niż 22 latki jakiemu 22 latkowi ktoś płaci ponad 2 tysiące na rękę, większość młodych marzy o mundurówce bo jedynie tam na starcie mogą zarobić w granicach 2 koła( za 40 a nie 80h pracy w tyg) no i dostać umowę o pracę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.Ma na ręku 1200 zł.

u mnie w okolicy jest robota za 1200zł na rękę ( przy rybach -przetwórstwo ) legalna praca na umowę ( nie zlecenie ) na 2 zmiany . Jednak pomimo tego ów Zakład poszukuje chętnych do pracy , a nikt sie nie garnie ,,, chociaż w okolicznych wioskach bezrobocie aż piszczy . Ludzie wolą brać zasiłki niz wyginac się w robocie . Znajoma sama się pytała czy kogoś nie znam co by był chętny , nawet dojazd zapewniaja ,,, ale teraz lato więc lepiej wałacha na plaży w tym czasie wystawic i pierdzieć w recznik aż huczy , niz się w rybach paparać za 1200zł. ;)

 

-- 07 cze 2014, 13:03 --

 

Ale 50-latki zarabiają zwykle więcej niż 22 latki jakiemu 22 latkowi ktoś płaci ponad 2 tysiące na rękę, większość młodych marzy o mundurówce bo jedynie tam na starcie mogą zarobić w granicach 2 koła( za 40 a nie 80h pracy w tyg) no i dostać umowę o pracę.

 

jak miałem 18 lat to do MO potrzebowali na gwałt i zachęcali czym popadlo . Matka znała jednego kapitana z MO , to nawet sam wydzwanial do domu ,żeby mnie zachęcała do wstąpienia do MO. Jednak wtedy takie pomysły ( jako młodemu anarchiście ) wogóle mnie nie brały , a częsciej myslałem o wysadzeniu w powietrze komisariatu .

Jakbym wtedy matki posłuchał dzis byłbym juz emerytem i brał na ekę na pewno nie mnie niz 2500zł .Tylko czy miałbym jeszcze kolegów ? Wątpię .

-wtedy milicjant to był najwiekszy cweel i hu-j , teraz to wielki prestiż .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kalebx3, 1200 zł by uszło ale nie przy rybach, bo to mało przyjemna praca, śmierdząca wymagająca wysokiej sprawności manualnej. U mnie w okolicy tez szukają do przetwórstwa rybnego i mają problem bo wielu wyjechało do podobnej pracy za granicę płatnej ileś tam razy więcej albo woli za podobną stawkę robić jakąś bardziej znośną pracę. Niech zaproponują jakąś sensowne pieniądze, umowę o pracę to chętni sie znajdą na pewno. W mojej firmie też szukali chętnych zwłaszcza w okresie zimowym gdzie jest większy ruch i mieli problem ze znalezieniem ludzi bo kto chce za 7zł na godz robić na śmiecówce, czy nawet czarno. A później szef jeszcze mówi że roboty jest pełno tylko ludziom się pracować nie chcę i sam w sobie winy nie widzi. Niestety wielu polskich pracodawców to idioci i wyzyskiwacze i to wieczne narzekanie na wysokie podatki, koszty pracy itp jest w dużej mierze przesadzone.

 

Moja firma z branży rolno-spożywczej stawia hale za dziesiątki milionów, mają drogie, nowe maszyny, samochody, wypasione traktory a płacą ludziom np traktorzystom 8 zł na h na śmieciówce to śmiech na sali. W ogóle ich ludzie nie interesują tylko sprzęt którym chwalą się przed kim popadnie. Człowiek z zewnątrz myśli o tu na pewno dobrze płacą bo wszystko takie nowe i eleganckie a tu gówno prawda. Unia daje miliony tej firmie, ale o to ile płacą i jakie formy zatrudnienia tu panują w ogóle ich nie interesuje, wiadomo człowiek się nie liczy tylko inwestycja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Intel , Carlos macie w 100% rację . Co więcej powiedzieć , żyjemy w barbarzyńskim kraju ,,, a smierdziele z PO -PSL tylko pilnują strarych układów , co by im kto przed szereg nie wyskoczył . To o czym piszecie to wina tego sku-rwiałego rządu , który pozwala na takie rzeczy . Nie ma nad tymi hu-jami (pracodawcami ) żadnej kontroli i wiedza ,że mogą jebać ludzi za grosze do żywego mięcha . Zmieniłem 12 zakladów pracy i na szczęście nie wszędzie było gówno .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

. Dlaczego w UE pracodawca płaci 10 euro za godzinę? Bardzo często produkt finalny jest w takiej samie cenie , o ile nie tańszy niż w Polsce.
No właśnie, Pamiętam jak byłem w NL i tam była niewiarygodna ilość fabryk, hal, magazynów, szklarni itd i to wszystko funkcjonowało mimo że koszty pracy za godzinę wynoszą tam kilkadziesiąt Euro, taki Polak dostanie przez agencję 9 Euro na h, a firma płaci agencji nawet 2O kilka, czyli tyle ile w Polsce pracodawcy płacą dniówki a czasem i 2 dniówki. Do tego nie ma tam żadnych śmieciówek po 2 miesiącach pracy dali mi pieniądze za należny mi urlop który były wyższe od polskiej miesięcznej pensji a za 2 tygodnie pracy w grudniu dostałem na polskie prawie 2000 zł zwrotu podatku. Czemu im się tam opłaca a tu nie a np warzywa i owoce często z Holandii są sprowadzane bo są tańsze mimo że koszty pracy są tam nawet 10-krotnie wyższe. Ceny w dyskontach i hipermarketach są też porównywalne do polskich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Intel , Carlos macie w 100% rację . Co więcej powiedzieć , żyjemy w barbarzyńskim kraju ,,, a smierdziele z PO -PSL tylko pilnują strarych układów , co by im kto przed szereg nie wyskoczył . To o czym piszecie to wina tego sku-rwiałego rządu , który pozwala na takie rzeczy . Nie ma nad tymi hu-jami (pracodawcami ) żadnej kontroli i wiedza ,że mogą jebać ludzi za grosze do żywego mięcha . Zmieniłem 12 zakladów pracy i na szczęście nie wszędzie było gówno .

Weź tak nie pisz na tym forum bo Cie ludzie zaraz obsiądą że im Tuska obrażasz. No bo to przecież to nie jest jego wina. On tylko ma najwięcej władzy w kraju, ale to wszystko nie jego wina. Od 7 lat tylko kradną i jeszcze ludzkie składki emerytalne z OFE kradną. Wszystko to wina kosmitów no i oczywiście PiSu.

Co ty nie jesteś politycznie poprawny? :mrgreen:

Zaraz zmęczona wszystkim albo zujzuj za takie teksty cie dopadną :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kalebx3, mnie mało nie ukrzyżowali. Cofnąc sie kilka stron do tyłu to musiałem dopiero napisać esej wraz z życiorysem dlaczego sądze, że Tusk i jego NIErząd to banda złodziei.

Naślą na nas jeszcze CBŚ o 6 rano jak na tego co sie z komoruskiego śmiał. Trzeba uważac. Licho nie śpi. :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu maciek, Tylko że jakby rządził PiS czy SLD byłoby podobnie( chodzi mi o sytuacje pracowników, pensję itd). Pamiętam jak około 2000 roku ( chyba AWS wtedy rządził) za miesiąc pracy 7 dni w tygodniu 12 h zarabiało się 1000 zł a wcale dużo taniej niż teraz nie było ( przynajmniej spożywka bo opłaty pewnie dużo poszły nie mówiąc już o fajkach czy benzynie). Tusk nie pomaga, raczej bardziej szkodzi, ale też błędem jest go w 100% obarczanie za wszystko winą. Równie temu winni są polscy "kapitaliści" przyzwyczajeni do tego że pracownika( dziś częściej zleceniobiorcę) można dymać ile wlezie a i tak chętni się znajdą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

carlosbueno zgoda. Ja wcale nie jestem jakimś mega wielkim zwolennikiem PiSu. Wiem jedynie, że jak PiS rządził to korupcja byłą o wiele niższa. Bano się brac i dawac łapówki i za to jedno ceniłem Kaczorów. Za to że stworzyli CBA które było prawdziwym batem na złodziej.

Jeśli chodzi o gospodarkę to PiS to socjal większy niż SLD. Mi najbliżej do Polski Razem Gowina.

Co do tego jak się traktuje pracownika to cóż. Zostaje powiedzieć: "Taki mamy klimat" dla pracowników i dla pracodawców którzy ich wykorzystują do cna a później z wielką łacha im wynagrodzenie płacą zastanawiając sie czemu robol nie robi za darmo skoro już robolem jest?

Jest tak dlatego, że u nas panuje "dziki" neo socjalny kapitalizm. Ni to prawdziwa gospodarka rynkowa ni realny socjalizm który już był.

To hybryda stworzona przy Okrągłym Stolcu, żeby komuchy mogły wykorzystywac parobków na swoich wielkich latyfundiach które kupiły za grosze. Mamy to co mamy :"Złotą wolnośc" już 25 lat :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu maciek, No ale wracając do Korwina to on przecież jest sympatykem modelu chińskiego a tam korupcja jest porównywalna a może jeszcze wyższa niż u nas a powiązana komunistów z biznesem jawne oczywiste. Korwin żałuje że Polska ne poszła drogą chińskiego zamordyzmu i dzikiego kapitalizmu gdzie prawa pracowników w ogóle się nie liczą a o emeryturach i państwowej służbie zdrowa to mogą tylko pomarzyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

carlosbueno korwin to jest korwin. Taki stańczyk polityki. Lubie go za bezpośredniośc odwagę i samozaparcie.

Ostatnio jestem pasjonatem wszystkich wywiadów z Korwinem w różnych mediach w tym w reżimowych.

Dobrze że Korwin jest na scenie politycznej bo jak już wspominałem będzie zwracał uwage na wiele kwestii, patrzył na ręce Unii oraz na ręce bandy czworga.

Jeśli natomiast wcielicby jego pomysły w życie to ło Matko jedyna co by bylo..... :shock:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W MO miałbyś fajnie

Wtedy MO , to bylo raczej ZOMO . Napierda-lał bym pałami i sikawkami przeciwników jaruzela .

Co potem ?

niech przyjeżdza do nas , do ryb ;)

Jesteś rybakiem ?

Tego nie wiem, ale wiem że rybołówstwo, rybactwo zostało przez unijne zakazy praktycznie zlikwidowane, właściciele kutrów za ich złomowanie dostali chyba za to 200 tysi ale przecież wielu innych w tym pracowało i nie dostali złamanego grosza a ten sektor przestał istnieć. Teraz co najwyżej wynajmują łodzie dla turystów- wędkarzy ot cała wspaniała unia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×