Skocz do zawartości
Nerwica.com

Korwin i jego wyborcy


Schwarzi

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem , że nie jest to stricte taki XIXw. kapitalizm dlatego napisałem niby kapitalizm. Jakieś jednak jego cechy są: jakaś własność prywatna, obrót dobrami itd.

 

No właśnie w którą stronę skręcimy, w UE socjalizm czy może jeszcze coś innego wymyślimy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaka będzie inna koalicja ? Jak PIS wygra to z kim ? Chyba tylko z PSL.A nie wiadomo,czy oni wejdą.Chyba,że będzie cud i PIS z PO.Ja bym chciał by wybory wygrał SLD.A PIS wygra dzięki hasłom:klasa robotnicza,człowiek nie zysk.Polacy kochają takie hasła.

PiS jedyne co może zrobic to skonsolidowac wszystkie środowiska prawicy i dostac wtedy cos około 40%. Jak już wejdzie z tym do sejmu i wygra to jedyne co Kaczor będzie mógł zrobic to zacisnac pieści i iśc na targi z Piechocińskim/Pawlakiem w sprawie koalicji.

Dla PSLu to ważne bo dzięki temu tysiące działaczy regionalnych tej ośmiornicy zachowałoby swoje synekury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja czytałem że przy ewentualnym sojuszu PiS i KNP ci drudzy chcieli by zająć się gospodarką a Pisowi zostawić walkę z układem. Tylko jakoś nie widze jak Pis przyklaskiwałby prywatyzacji służby zdrowia, edukacji, kopalń i jeszcze większemu uelastycznieniu warunków pracy przecież gro jego wyborców i polityków to gospodarczy socjaliści więksi od SLD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według ostatniego sondażu Homo Homini KNP ma 10,9%. Pomimo, że nie zgadzam się w pewnych kwestiach społecznych głoszonych przez KNP i Korwina to zagłosowałem na nich w ostatnich wyborach do europarlamentu. Z roku na rok ilość przepisów, ograniczeń i zbędnej biurokracji ogranicza rozwój małych i średnich przedsiębiorstw. Mam dość tego, że państwo zabiera mi ponad 70% moich pieniędzy i zmusza mnie np. do płacenia składki ZUS i zdrowotnej. Może KNP nie jest idealne, ale jako jedyni nie chcą nikomu nic dawać i obiecywać, tylko doprowadzić do sytuacji, w której państwo pobiera od obywatela jak najmniej pieniędzy, przez co więcej zostaje w mojej kieszeni i co najlepsze mogę zrobić z tym co chcę. Marzę o tym, żeby moje pieniądze płacone na NFZ przenieść na prywatne ubezpieczenie medyczne. Obecny system to fikcja - pokażcie mi człowieka, który nie chodzi do prywatnego dentysty. Znajoma jest w ciąży i ostatnio było u ginekologa na NFZ to ten jej powiedział, że jak chce mieć pełne bezpieczeństwo ciąży to tylko prywatnie, bo na fundusz to są takie terminy i limity, że prędzej urodzi, niż jej zrobią badania. Niestety nawet sami lekarze to zauważają i nie są w stanie nic z tym zrobić. Tutaj świetny wywiad z Romanem Kluską - legendą walki z chorym systemem:

[videoyoutube=

]
[/videoyoutube]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja czytałem że przy ewentualnym sojuszu PiS i KNP ci drudzy chcieli by zająć się gospodarką a Pisowi zostawić walkę z układem. Tylko jakoś nie widze jak Pis przyklaskiwałby prywatyzacji służby zdrowia, edukacji, kopalń i jeszcze większemu uelastycznieniu warunków pracy przecież gro jego wyborców i polityków to gospodarczy socjaliści więksi od SLD.

Czyli będzie wesoło :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koalicja PiS-KNP to będzie to samo co koalicja PiS-Samoobrona. Kaczor nie potrafił upilnowac Leppera tym bardziej nie będzie umiał upilnowac Korwina. Czyli czekałaby nas ewentualna beczka śmiechu. Nawet jak PiS i KNP razem mieli by dużo większosc to przy takich różnicach gospodarczych, przy takich Nieobiektywnych jednostronnych i antyPiSowskich mediach rząd PiSu nie utrzymałby się nawet 2 lata.

PiS musi iśc szerokim frontem, także z Korwinem rozmawiac. Powinien jednak postawic na ludzi uczciwych i fachowych.

Szczerze mówiąc Korwin jest może dobry jako żart. Żartem jednak kraju po 8 latach dewazstacji i rozbierania Państwa przez PO się nie odbuduje :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie może być koalicja PIS-KNP

Za duże różnice światopoglądowe jak dla mnie. PIS jest partią konserwatywną obyczajowo i socjalistyczną gospodarczo, więc tylko konserwantyzm obyczajowy współgra z poglądami KNP. Socjalizm gospodarczy Pis-u i liberalizm KNP, to raczej różnica nie do pogodzenia.

Szczerze mówiąc Korwin jest może dobry jako żart.

Mógłbyś to jakoś uargumentować ? Żeby nie było nie jestem żadnym fanatykiem Korwina i mam zdrowy dystans do jego poglądów, chociaż na niego głosuje. Po prostu jego poglądy znacznie pokrywają się z moimi, choć nie we wszystkich kwestiach.

Ja czytałem że przy ewentualnym sojuszu PiS i KNP ci drudzy chcieli by zająć się gospodarką a Pisowi zostawić walkę z układem. Tylko jakoś nie widze jak Pis przyklaskiwałby prywatyzacji służby zdrowia, edukacji, kopalń i jeszcze większemu uelastycznieniu warunków pracy przecież gro jego wyborców i polityków to gospodarczy socjaliści więksi od SLD.

Nic dodać, nic ująć ;)

Co do reform gospodarczych, które miałby wprowadzić Korwin, to jestem na tak, ale powinien to robić z umiarem. Radykalne zmiany i rewolucja po objęciu władzy nie wróżą niczego dobrego. Lepiej każdą zmianę wprowadzać spokojnie, zamiast wprowadzać je wszystkie z marszu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja czytałem że przy ewentualnym sojuszu PiS i KNP ci drudzy chcieli by zająć się gospodarką a Pisowi zostawić walkę z układem. Tylko jakoś nie widze jak Pis przyklaskiwałby prywatyzacji służby zdrowia, edukacji, kopalń i jeszcze większemu uelastycznieniu warunków pracy przecież gro jego wyborców i polityków to gospodarczy socjaliści więksi od SLD.

Czyli będzie wesoło :mrgreen:

:mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1329,title,Najnowszy-sondaz-CBOS-PO-traci-po-aferze,wid,16746449,wiadomosc.html

Autentyczny sondaż jak nic.....Prysnął na dobre fakt, że zarówno media jak i sondażownie są obiektywne. Nawet jakby Tusk całkowicie kraj Niemcom albo ruskim sprzedał to w sondażu CBOS platforma zawsze 1 miejsce.

CBOS zawsze pokazuje dobre wyniki dla PO, a wyniki ich sondaży ZAWSZE pokazywane są na pasku TVN24.

Kłamstwa które wciskają od lat. Pytanie czy ktoś w to jeszcze wierzy.

KNP ponoc już dawno przekroczyło granice 8% :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie z natury rzeczy (Ci ambitni) potrzebują się rozwijać,komuna to system gdzie 10 słabeuszy trzyma za nogi jednego orła który chce wzlecieć;nie wiele pod tym względem inaczej jest obecnie-człowiek chce działać ,coś sensownego zrobić a na karku siedzą mu hamulcowi pt: sanepid,zus,pip itd.-jak człowiek czynu ma w takim zamęcie wzlecieć? a przeciez system społeczny powinien robić wszystko by ludzie "latali".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Demokracja to jeden z gorszych ustrojów

Demokracja, to ustrój, gdzie lud myśli, że ma władzę, a mają tylko przez okres wyborczy, gdy wybiera swojego wodza na 4 lata. Gdy obywatele wybiorą sobie wodza, to znów stają się bydłem, którego żywot jest uzależniony od tego, co wódz wrzuci do koryta. Jedna wielka farsa.

a przeciez system społeczny powinien robić wszystko by ludzie "latali".

Zawsze, gdy słyszę słowo " społeczne" to mi się rzygać chce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jednak wolę demokrację niż dyktaturę.Zwłaszcza dyktaturę skrajnej prawicy,już mieliśmy z historii przykłady czym jest dyktatura.Zresztą dziś można sobie porównać,jak się żyję w "strasznej demokracji" choćby w Australii,a jak się żyje " w cudownej "dyktaturze" w Erytrea"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kapitalizm z komponentą socjalną jak np.w Szwecji wydaje sie byc dobrą doktryną ekonomiczno-polityczno-społeczną.

Obiema rękami się podpisuję.Dziki kapitalizm,nie jest to co popieram.Ani skrajny komunizm.A socjalliberalizm.Taki jak jest w Skandynawii.To jak najbardziej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kapitalizm z komponentą socjalną jak np.w Szwecji wydaje sie byc dobrą doktryną ekonomiczno-polityczno-społeczną.

Ciężko powiedzieć. Wiadomo, że dziki liberalizm prowadzi do zaostrzenia sie nierówności społecznych. Równość w socjalizmie juz przerabialiśmy i wiadomo jak sie skończyło.

Jedynie co mogłoby byc to liberalne państwo nastawione pro gospodarczo dbające o swoje interesy o swoja gospodarke i o interesy rodzimych firm. Wtedy bogata gospodarka moze pozwolic sobie na jakas tam nute socjalna w celu wyrownania nierownosci.

Cos na kształt Norwegii.

My jako Polska raczej nigdy takim krajem nie będziemy. U nas jest cos na kształt dawnej rzeczpospolitej szlacheckiej. Waska gruba bardzo bogatych magnatow, jakas tam warstwa sredniej szlachty + tona biedoty.

By to zmienic trzeba przeprowadzic morze reform. Zadna opcja polityczna chyba nie jest zdolna do radykalnej przebudowy gospodarczo ustrojowej panstwa. Swinie wola siedziec tylko przy korycie i zrec. :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×