Skocz do zawartości
Nerwica.com

Korwin i jego wyborcy


Schwarzi

Rekomendowane odpowiedzi

Ale zabiera też wolność wyboru. Może ktoś woli leczyć się prywatnie, a mimo to musi odprowadzać składkę zdrowotną na cel z którego nie korzysta. Mógłby te dodatkowe pieniądze wykorzystać na prywatną służbę zdrowia.

Nie zgodzę się! :D Przecież tak mamy teraz (przynajmniej w teorii). Przykład z życia wzięty, bo własny :D Na głowę leczę się prywatnie - bo stać mnie na jednorazowe, niereguralne, względnie niewysokie koszty prywatnych wizyt, oraz zakup kilku leków których NFZ nie refunduje. Ale! - jak mi się przytrafi złapać jakieś grypsko i przez to uzyskać tygodniowe L4, to jest mi płacone w czasie tej choroby, nie całość, bo jak dobrze pamiętam to 80% normalnej stawki, ale jednak - i jest to akurat tyle kasy żeby ten tydzień przetrwać, mieć na żarcie, na lekarza, na lekarstwa. I tak samo jak stać mnie na jednorazowe, nieregularne wizyty u psycha, tak nie stać mnie na zafundowanie sobie solidnie srogiej operacji jeśli - nie daj losie - przytrafi mi się takiej potrzebować.

 

Tutaj kapitalista powie że to przecież bez sensu bo to samo mógłbym zrobić gdybym dzięki mniejszej ilości podatków miał wiecej pieniędzy ;) Moja odpowiedź jest dwuczęściowa: po pierwsze - biorąc pod uwagę tą wielokrotnie już przytaczaną ludzką naturę - nie wierzę że miałbym jakoś super-więcej pieniędzy; to mój szef by je miał, bo nie musiałby ich płacić; i nie mówię tu tylko o stricte moim szefie, który jak niektórzy wiedzą jest dość dużym wujem, ale o szefach generalnie. Nie wierzę w to że pensje by szalenie skoczyły do góry - to raczej "góra" jeszcze bardziej nas dymała ;)

 

Po drugie zaś: ja się zgadzam z panem Korwinem między innymi z tym, że większość ludzi to idioci. Ja też nim jestem, tyle że - jestem idiotą świadomym swego idioctwa ;) A jako że w krainie ślepców jednooki jest królem... :P Ja otwarcie przyznaję że jestem idiotą i chcę żeby te wszystkie rzeczy ktoś zrobił za mnie - ten cały sztab urzędników, pośredników, lekarzy, pielęgniarzy - ja nie mam głowy do tego żeby załatwiać te wszystkie sprawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wierzę że miałbym jakoś super-więcej pieniędzy; to mój szef by je miał, bo nie musiałby ich płacić; i nie mówię tu tylko o stricte moim szefie, który jak niektórzy wiedzą jest dość dużym wujem, ale o szefach generalnie. Nie wierzę w to że pensje by szalenie skoczyły do góry - to raczej "góra" jeszcze bardziej nas dymała
też jestem tego zdania, nie wiem czemu Korwinowcy ogólne wszyscy liberałowe twerdzą że to co pracodawca biznesmen zaoszczędzał by na podatkach dałby swoim pracownikom albo ewentualnie przeznaczył na rozwój firmy, zatrudnienie nowych pracowników a np nie przepił, kupił nowe auto czy wille.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przestańcie już z tym masakrowaniem,podniecacie się jak turysta na wspomnienie dupy trumny.

JKM jaki jest każdy widzi,ale najważniejsze że teraz w tz.debacie publicznej pojawi się jakiś niezależy głos spoza systemu.Gość ma jaja żeby tak mówić wprost,no ale czy nie ma racji chociażby z tym że emeryci zostali perfidnie oszukani? Jeśli ja jako osoba prywatna lub przedsiębiorca odpierdalam taki numer to ide siedzieć,ale państwo może w imie dobra wspólnego tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

deader, to się ubezpieczasz prywatnie od grypy, w porównaniu z przymusową składką zdrowotną i podatkami to grosze. Gdyby twój burżuazyjny szef nie musiał płacić za Ciebie zusu, Ty podatku dochodowego, to siłą rzeczy więcej byś zarobił.

Korwin chce znieść recepty. Super. Czytasz forum idziesz do apteki i mówisz: Poproszę fluoksetyne, hydroxyzynę, mirtazapinę i stilnox. Dziękuję - do widzenia.

Tramalowiec, benzyniarz to samo. Wolność. A jak głupi i ćpa - niech zdycha- jego wola.

 

Jestem gotów trzymać tren gronostajowego płaszcza Jego Królewskiej Mości.

 

A tak mam od socjalistycznego ustrojostwa rentę 600 pare złotych.

Gdybym nie rabowano mi 70% moich dochodów przez parenaście lat, to teraz srałbym na tą jałmużnę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też jestem tego zdania, nie wiem czemu Korwinowcy ogólne wszyscy liberałowe twerdzą że to co pracodawca biznesmen zaoszczędzał by na podatkach dałby swoim pracownikom albo ewentualnie przeznaczył na rozwój firmy, zatrudnienie nowych pracowników a np nie przepił, kupił nowe auto czy wille

to na co by przeznaczył to już jego sprawa,czy zainwestowałby w pracowników czy dziwki.socjaliści chcieliby oczywiście wszystkim mówić na co mają przeznaczać swoje $,natomiast gość jak korwin mówi że sam masz prawo decydować o swoim.

Ja jak jeszcze robiłem na kuchni(to były czasy:P) to zarabiałem ok.2000 brutto-tyle dla firmy warta była moja praca-dla mnie nawet spoko,tylko ze do łapy dostawałem odpowiednio mniej oczywiście.więc czyja to jest wina że tyle nie dostaje na czysto-pracowdawcy czy państwa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w Polsce te obciązenia mimo wszystko nie są aż tak ogromne bo też nie mamy socjalizmu ale system z najgorszymi cechami socjalizmu i kapitalizmu.na zachodzie jest prawdziwy socjalizm,ale tam za te podatki faktycznie jest opieka państwa.

 

niech ktoś mi powie jeszcze jak to jest że ktoś nie dostaje emerytury mimo ze pracował ileś tam lat i odprowadzał składki

 

http://wiadomosci.onet.pl/swiat/marine-le-pen-chce-referendum-ws-wyjscia-francji-z-ue/pdgxc

ostatnie zdanie: 'Zdaniem szefa UMP Jean-Francois Cope, głosując na Front Narodowy, Francuzi chcieli okazać swoją "ogromną złość" wywołaną rządami socjalistów.'

 

no to co tym francuzom nie pasuje,mają takie kochane opiekuńcze państwo i 75%podatek dla najbogatszych :mrgreen:

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze ich JKM punktuje: bandyci, złodzieje, oszuści, powinni siedzieć.

Prenumerowałem korwinowy "Najwyży Czas" i to wcale nie jest oszołom.

Które z jego twierdzen i wypowiedzi są nieprawdziwe i nielogiczne?

Niestety społeczeństwo pasione rezimowymi mediami ma wyprane mózgi, jak w sektach.

A dla wielu Tusk jest guru sekty jak David Koresch.

W parlamencie UE nie trzeba Korwina - samounicestwi się ten chory, nienaturalny wykwit.

Jak najszybciej trzeba kilku Grecji, Hiszpani. Na pohybel unionistom.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korwin trafnie zauważył, ze płacimy wyższe podatki niż za hitlerowskiej okupacji.

Płacimy podatki, ale płacimy i ukryte podatki, wszelkie akcyzy itp

To nie jest 57% tylko blisko 80%. Jebją nas w biały dzień i w świetle prawa chodzą po wolności .

 

-- 27 maja 2014, 21:07 --

 

Korwin trafnie zauważył, ze płacimy wyższe podatki niż za hitlerowskiej okupacji.

Płacimy podatki, ale płacimy i ukryte podatki, wszelkie akcyzy itp

To nie jest 57% tylko blisko 80%. Jebją nas w biały dzień i w świetle prawa chodzą po wolności .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za mnie szef w szczytowym okresie płacił nieco ponad 10% podatku z 2,28 tysiąca które wtedy zarobiłem odprowadzał 270 zł bo ofcjalnie na papierze zarobiłem 1 tys brutto( i to legalne bo umowa zlecenia jest legalna) i o jakich 57 czy 80% mówicie wiadomo jest vat inne ale nie przesadzajmy, Polska przynajmniej na tle Europy to raj niskich kosztów pracy( zwłaszcza tych którzy zatrudnaja na zlecenie ,dzieło czy emerytów rencistów a w wielu branżach to norma) U mnie w firmie sprowadzją odpad z zachodu Europy ludzie go przebierają sru do sklepów w Polsce bo tu za h pracy robotnika płacą łączne 10 zł a tam 30 Euro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no widzisz carlos ale jakby system był fair to nikt u takiegu hvja by nie pracował a tak każdemu zależy na pracy więc siedzą cicho i się cieszą że jakś praca jest wogóle.

pozatym nie zapominajcie że państwo utrzymuje swój urzędniczy aparat gł.z kasy milionów przeciętnych kowalskich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no widzisz carlos ale jakby system był fair to nikt u takiegu hvja by nie pracował a tak każdemu zależy na pracy więc siedzą cicho i się cieszą że jakś praca jest wogóle.

pozatym nie zapominajcie że państwo utrzymuje swój urzędniczy aparat gł.z kasy milionów przeciętnych kowalskich

myślę że byłoby to samo tylko że już w pełni legalnie. Teraz mamy w Polsce taki nielegalny czy może półlegalny wyzysk a gdyby to jeszcze bardziej zliberalizować w zasadzie nic by się ne zmieniiło tylko nie trzeba byłoby udawać że zlecenie, że niepłnosprawność któregoś stopnia itd. a płace z dużym prawdopodobieństwem by nie wzrosły skoro ta chętni by byli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przestańcie już z tym masakrowaniem,podniecacie się jak turysta na wspomnienie dupy trumny.

JKM jaki jest każdy widzi,ale najważniejsze że teraz w tz.debacie publicznej pojawi się jakiś niezależy głos spoza systemu.Gość ma jaja żeby tak mówić wprost,no ale czy nie ma racji chociażby z tym że emeryci zostali perfidnie oszukani? Jeśli ja jako osoba prywatna lub przedsiębiorca odpierdalam taki numer to ide siedzieć,ale państwo może w imie dobra wspólnego tak?

Wypraszam sobie, nigdy pana Korwina posądzeniem o masakrowanie nie obdarzyłem :D Ale btw ja też się w sumie cieszę że wejdzie tam trochę rozpierdzielać. Właśnie czytam newsa że we Francji znów zbierają się do referendum czy "wypisać" się z UE - generalnie, w PE to akurat pan Korwin faktycznie może się dobrze sprawdzić, u nas go nie widzę nadal niestety :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszyscy tłumaczą sukcesy prawicy w poszczególnych krajach kryzysem greckim i sprawami finansowymi...ale ja sie zastanawiam czy to żeczywiście tak wygląda. We Francji prawica zebrała koło 25%. W tej samej Francji nie tak dawno ulicami miast przechodziły ponad milionowe demonstracje przeciw prawom adopcyjnym dla par homo. Ponad milionowe. To jest potężna ilość ludzi którą zignorowano. Przeprowadzono to prawo tak czy siak pomimo tego że większość była przeciw. W Irlandii referendum(chyba dotyczące traktatu Lizbońskiego) było chyba powtarzane do skutku...Chodzi o to, że moim zdaniem Francuzi wcale nie chca tego co proponuje prawica. Oni w zasadzie sami do końca nie wiedzą czego chcą. Jednak podskórnie zaczynają czuć że coś tu sie krw mocno nie zgadza...Jakaś odgórna siła narzuca przeróżne polityczne, ale też społeczne rozwiązania które nie są wyborem. Są oczywistością i koniecznością. Chociaż wszystko odbywa się na miękko, to są to formy dyktatu....

 

Ja zaczynam sie zastanawiać czy ta dalsza integracja to dobry pomysł. Jedynie kwestie polityczne związane z Rosją jakoś mogą mnie przekonać...tylko czy to nie jest spadanie z deszczu pod rynnę? Bo z jednej strony jaskrawo agresywna Rosja...ale z drugiej ekonomiczna potęga, soft w sensie politycznym która przecież ową potęgą stała się właśnie po integracji z EU naszej części Europy. Niemcy niczego wspaniałego niezwykłego nie robili. Po prostu owa integracja wschodu bardzo im służy. Mówi się że są największym płatnikiem. Tylko że oni nie płacą za coś co im sie nie opłaca. Interesów ekonomicznych nie zepchną na dalszy plan

 

Co my tu w zasadzie mamy. Mamy gejów adoptujących dzieciaki, mamy jakis gender którego w zasadzie 99% społeczeństwa nie rozumie. Mamy szereg nakazów, zakazów i pewnego rodzaju dobrobyt...tylko ten dobrobyt to w zasadzie też jest forma nacisku. Koleś z pełnym brzuchem nie wyjdzie i nie pierdolnie w ryj. Nie powie "nie chcę tego gender" tylko pójdzie odpalić TV i nacieszyć się może nawet w sumie fajnymi wakacjami, albo czymś innym...tylko że wszystko mocno na kredyt

 

Także kończąc ten swój referat na który mnie coś pchnęło zastanawiam się czy nadchodzący kryzys nie bedzie ostatecznie czymś bardzo, bardzo korzystnym. W 2020 i tak kończy nam sie kasa unijna. Kraj na bank skorzystał w skali makro. Jak sie jednak przyjrzeć bliżej, to ów rozwój jest chyba dość kruchy i jednostronny...może rozlużnienie tych relacji będzie w zasadzie nam nawet na rękę. Oczywiście jeśli Ukraina zaczęła by sie rzeczywiście integrować z UE to już wręcz ekstaza w sensie politycznym i ekonomicznym...z resztą politycznie to i tak musimy liczyć na to że USA będzie tu miało spore interesy polityczne i gospodarcze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie czytam newsa że we Francji znów zbierają się do referendum czy "wypisać" się z UE

 

W parlamencie UE nie trzeba Korwina - samounicestwi się ten chory, nienaturalny wykwit.

 

-- 28 maja 2014, 08:29 --

 

[videoyoutube=fMW55a_nlE4][/videoyoutube]

 

xDDDDD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomcio Nerwica, no, chyba nie aż tak dość. Porównaj wyniki obu partii. Poza tym SLD wchodzi do gry zawsze, w kazdych wyborach i to od wielu lat. Więc co tu do porównywania? Są partie stałe i takie co mają jednorazowe przebłyski

 

no tak. Beton rządzi...mało zostało aparatczyków o których interesy walczy Leszek?...nikt mnie tak ostatnio nie wpienił jak Leszek opowiadający na Polsacie dyrdymały na temat Jaruzelskiego i pogrzebu państwowego. Bezczelny huj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze ich JKM punktuje: bandyci, złodzieje, oszuści, powinni siedzieć.

Prenumerowałem korwinowy "Najwyży Czas" i to wcale nie jest oszołom.

Marwil,punktowanie punktowaniem , słowa to tylko slowa ,,, zobaczymy jak sie przełoży to na czyny i czy dzięki JKM poprwi sie byt Polaków?

Bo na razie jest tak , bardzo niefajnie , nawet w Bułgarii ludziom żyje sie lepiej ,nie mówiąc ,że jesteśmy w czołowce najbardziej zestresowanych narodów świata . Brawo Tusku , twoja Zielona wyspa już tonie, w piz-du z Tobą .

http://www.biztok.pl/gospodarka/polska-krajem-niedoli-niestety-wciaz-tak_a16386

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kalebx3, Potrzeba pewnie dziesięcioleci, żeby po wprowadzeniu prawdziwego liberalizmu i rzeczywistej wolności zmieniło się na lepsze. Póki co nadal te pasożyty będą na nas żerować. Wierzę że nastąpi dezinsekcja zanim żywiciele zdechną. Z resztą - ja mogę zdychać ale nasze dzieci mają jeszcze szansę w dorosłym życiu.

Co do bezczelnego /cenzura/. To on się wybił wyznając liberalizm, a postępuje odwrotnie. Ta chuda szyja i kłamliwa ruda głowa... idę do vomitorum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zobaczymy jak sie przełoży to na czyny i czy dzięki JKM poprwi sie byt Polaków?

To jest niby najważniejsza sprawa, ale jest jeszcze coś... Widziałem na którejś ze stron demotywatoropodobnych obrazek uśmiechniętego pana Korwina z podpisem: "Jak mawia przysłowie: do 29 razy sztuka" ;) Dla mnie to jest fajne, dla mnie to jest jakiś dowód na to że jak się ma jakieś silne przekonania i o nie walczy do upadłego niemalże (bądźmy szczerzy, panu Korwinowi - oby zdrowie mu co prawda dopisywało - nie zostało już wiele czasu na tym świecie) to jest szansa że się uda... I mimo że z panem Korwinem nie zgadzam się w wielu kwestiach, to jedno jest pewne - bardzo się cieszę że mu się udało i życzę jak najlepszego wykorzystania tej szansy!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zujzuj, na ten "beton" jak to nazwales jednak ktoś głosuje. I to wcale nic mało ludzi. Ci wszyscy to komuchy i źle chcą dla kraju? Tak myślisz?

 

-- 28 maja 2014, 16:18 --

 

A tak w ogóle to wkurzasz mnie to podniecenie się co to Korwin powie czy zrobi w europarlamencie. To takie fajne że Polacy wyjdą na totalnych idiotów? Bo niczego innego się po nim nie spodziewam. Zbłaźnimy się na cały świat. Masakr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×