Skocz do zawartości
Nerwica.com

Cześć


Cass

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, mam na imię Kasia, w tym roku kończę 18 lat. Od kilku miesięcy dręczy mnie uczucie, że ktoś mnie obserwuje. Dziwnie się czuję we własnym domu, krępuję się przed zrobieniem czegokolwiek. Nie wiem czy to jakieś urojenia, czy coś.

Z jednej strony: to nielogiczne, że ktoś będzie siedział godzinami przed monitorem obserwując mnie. Jak ktoś mógłby zamontować kamery w moim domu? Po co miałby to robić?

Z drugiej: kiedy idę szkolnym korytarzem, albo siedzę w autobusie niedaleko osób, które znam z widzenia ze szkoły ciągle słyszę jak komentują coś, co mnie dotyczy. Oglądałam jakiś film - rozmawiają na jego temat, miałam grypę żołądkową - rozmawiają o leku który zażywałam, kłóciłam się z bratem - ktoś na schodach rozmawia o czyjejś kłótni dokładnie ją opisując, takich sytuacji jest wiele.

Mam w dodatku różnego rodzaju natręctwa. Muszę spojrzeć na coś daną ilość razy, zrobić coś, poprawić itp. Dręczy mnie również uczucie, że jeśli nie zrobię dzisiaj dokładnie tego samego co wczoraj (np. wczoraj słuchałam piosenki, dzisiaj muszę taką samą) lub zmienię kosmetyk w środku tygodnia, zrobię coś czego wcześniej w TYM tygodniu nie robiłam to coś złego się stanie.

Rozmawiałam na ten temat ze szkolnym psychologiem, powiedział mi, że to nie są jakieś szczególne objawy i samo powinno przejść, ale nie jestem pewna czy ma rację..

Jeśli chodzi o kontakty z ludźmi to jestem raczej nieśmiała, nie potrafię do kogoś podejść i się z nim zapoznać. Boję się wystąpień publicznych, przykładam dużą uwagę do zdania innych na mój temat.

Nie mam prawdziwych przyjaciół, zawsze trafiałam na fałszywych ludzi, na których nie mogę liczyć. Utrzymuję się w klasowej społeczności chyba tylko dlatego, że spora ilość osób traktuje mnie jak swój osobisty pamiętnik, któremu się zwierza jeśli ma ochotę. W innych sytuacjach, kiedy potrzebuję pomocy lub po prostu zwierzyć się, jestem sama.

Lubię czytać książki, słuchać muzyki i ćwiczyć, nie lubię gier zespołowych. Uwielbiam różnego rodzaju krzyżówki i gry video. No to chyba tyle o mnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×