Skocz do zawartości
Nerwica.com

Nerwy stres- bol brzucha


MarekKatowice

Rekomendowane odpowiedzi

Witam od pewnego czasu mam problem (chyba z psychiką)- często boli mnie brzuch, dzieje się tak często gdy się czymś zdenerwuję... Ostatnimiczasy opuszczam dużo godzin w szkole, gdyż poprzez ten ból i latanie do toalety nie mogę normalnie funkcjonować... Dodam że uczę się słabo (jakoś daję radę, ale mam problemy z nauką) , jestem ogólnie nadwrażliwy- tak mi od dawna wszyscy mówią, i nie moge się jakoś zaaklimatywać w gronie ludzi, gdyż w moim wieku większość ludzi już imprezuje i rozmawiają o pierdołach ile to oni nie wypili itp itd... Nie chcę tak żyć, nie chcę mieć problemów ze zdrowiem, a jeżeli będę opuszczał lekcje to również będe mieć problem z nauką... W ogóle nie mam już poczucia własnej wartości czuję się nikomu niepotrzebny i czasem myślę, że to wszystko jest bez sensu, że za pare lat nie będę miał pracy, że teraz ludzie którzy rosną nic nie będą umieli robić- sam się zastanawiam jak ja będe wykonywać jakiś zawód jak ciężko mi się czegoś nauczyć... i czasem mam myśli żeby to wszystko rzucić i... ehh nie chcę tego, bo nie chcę się poddać bez walki, jednak próbowałem już się nie denerwować i nic nie daje rady... cały czas mam jakąś suchość w ustach, w kontaktach z rówieśnikami mam problem z porozumiewaniem się- mówię niewyraźnie i jakoś cicho (pewnie przez tą suchość) powieka mi drży i często jestem zmęczony... z żadnymi używkami nie miałem doczynienia (nie piję alkoholu, nie palę papierosów) naprawdę nie wiem co mi jest... Proszę o pomoc!

 

 

Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem problemy z przewodem pokarmowym na tle nerwicowym i podobne objawy. Co tobie dolega nie jestem w stanie stwierdzić.

 

Na początek doradziłbym, żebyś zgłosił się do lekarza rodzinnego i powiedział mu o dolegliwościach. Problemy z żołądkiem mogą być powodowane przez multum czynników. Na początek myślę, że przydałyby się badania: krew, mocz, kał i usg jamy brzusznej. Jeśli wszystko wyjdzie w porządku i nie będzie żadnych podejrzeń od tej strony, powinieneś udać się do psychologa/psychiatry i myślę, że tam powinieneś znaleźć pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też tak myślałem, lecz czekam na swojego lekarza bo teraz są tacy co juz powinni na emeryturę pójść... ; / byłem już raz i nic nie pomogło... no nic dzieki za pomoc poczekam jeszcze co inni napiszą...

 

-- 02 gru 2013, 14:19 --

 

czy jest ktos kto jeszcze pomoze? :/

 

-- 02 gru 2013, 14:19 --

 

czy jest ktos kto jeszcze pomoze? :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro nie chcesz zgłosić się lekarzy, to zrób badania prywatnie. Chociaż moim zdaniem nie jest to najlepszy pomysł. Ewentualnie od razu zgłoś się do psychiatry. Ale nie mając pewności, skąd źródło problemów i tak wyśle Cię na podstawowe badania.

 

Ponadto jest pewna droga, którą trzeba przejść. Ale skoro jesteś przekonany o tym, że to problem z psychiką, to lekarz pierwszego kontaktu będzie Ci tylko potrzebny aby otrzymać skierowanie na potrzebne badania, i po tych badaniach, (o ile nie wyjdzie nic niepokojącego) bez żadnych problemów będziesz mógł udać się do psychiatry, który będzie mógł Ci pomóc.

 

Samo z siebie nie przejdzie. Nie ma też niczego bez sensu. Należy zacząć krok po kroku próbować zrobić coś co może nam pomóc. Jeden prosty cel na raz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Psychiatra? Slyszalem ze to dla ludzi powaznie chorych psychicznie... To juz nie lepiej psycholog? Brzmi troche lagodniej...

Bylem kilka razy ale nie z tym problemem i cos tam pomoglo... martwie sie teraz dyskomfortem wychodzenia z domu bo gdy sie czyms zdenerwuje to odrazu latam do toalety... i brzuch mnie boli... to smutne ;(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×