Skocz do zawartości
Nerwica.com

Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?


LINA

Rekomendowane odpowiedzi

co tam kintre, jak się czujesz?

 

 

 

Hej. A wiesz co chyba bez zmian.. Oczywiście dopatruje się kolejnych dolegliwości tym razem rak jelita :/ dzisiaj idę skonsultować wyniki krwi z rozmazem które wczoraj robiłam chociaż nie wiem czy ufać tym badaniom.. A lekarze najczęściej każą je robić. :blabla: jak ty się miewasz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co tam kintre, jak się czujesz?

 

 

 

Hej. A wiesz co chyba bez zmian.. Oczywiście dopatruje się kolejnych dolegliwości tym razem rak jelita :/ dzisiaj idę skonsultować wyniki krwi z rozmazem które wczoraj robiłam chociaż nie wiem czy ufać tym badaniom.. A lekarze najczęściej każą je robić. :blabla: jak ty się miewasz?

 

No ma teraz kryzys.

Dlaczego podejrzewasz coś z jelitem? Przechodziłem przez tą fazę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ma prawdę chcesz wiedzieć to przygladalam się dzisiaj swojemu stolcowi. I były w nim zawarte takie jakby ciemne kuleczki :shock: nie miało to koloru krwi ale zastanawia mnie to oczywiście.. :zonk:

 

kintre - proszę Ciebie, to jest nic. Pamiętaj że jeżeli teraz sie denerwujesz to jelita mogą zareagować innym trawieniem. To jest typowo hipochondryczne, nie masz powodu do najmniejszego zmartwienia z tego powodu.

U mnie to w tym temacie działy się przeboje - stan nerwicowy doprowadził do rozregulowania jelit. Oczywiście hipochondria podchwyciła szybko temat. Bałem się krwi która w końcu - w śladowych ilościach ale kilka razy pojawiła się. Wyobraź jak sie czułem.

Drugie pojawienie sie tematu jelit już było spowodowane hipochondrią, wystarczyła jedna myśl i się zaczęło.

Jak pojawiał się następny temat - problemy z jelitami jak ręką odjął.

 

Zupełnie sie tym nie przejmuj. Pamiętaj również że kobiety w ciąży a także po ciąży maja często coś z hemoroidami, np.: krawienia. Żebyś w razie czego nie przestraszyła się za bardzo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może masz rację. Staram uspokoić myśli.. Bo jeśli Bóg będzie mnie wzywał to i tak już nic nie zrobię. Każdemu jest przypisany jakis los w końcu.. Mam tylko nadzieję że naciesze się trochę macierzynstwem. :oops:

 

Myślę że po wizycie u laryngologa napięcie zejdzie. Tylko już nic potem nie szukaj :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz laryngolog mnie nie przeskakuje przez skórę i tkanki więc nie obiecuje ze przestanę szukać.. Ale postaram się :oops: a jak twoje objawy? PS. Jadę zaraz po wyniki krwi... :hide:

 

Laryngolog powinien odpowiedzieć na twoje wątpliwości związane z gardłem, więc nie będzie potem powodu by coś szukać!

Z wynikami będzie dobrze, napisz jak już będziesz je miała.

U mnie cały czas uczucie podraznienia gardła z prawej strony, zatkane ucho prawe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie tak samo prawa strona.. :shock: Prawy ząb czasami zakluje mnie w uchu też prawym. Jeśli po usunięciu tego zęba będzie tak dalej to muszę poszukać przyczyny.. A ty też się wyluzuj, mogę wiedzieć ile masz lat? :D

W stosunku do Ciebie kintre to stary jestem :) 43 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No witaj staruszku :D odebralam wyniki no i niestety nie są zadowalające :( w rozmazie parę rzeczy odbiega od norm.

Szczególnie te białe krwinki są wyżej.. Niby w ciąży to norma ale ja tam nie wiem. Do lekarza się dzisiaj nie dostałam więc muszę do jutra zaczekać. :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No witaj staruszku :D odebralam wyniki no i niestety nie są zadowalające :( w rozmazie parę rzeczy odbiega od norm.

Szczególnie te białe krwinki są wyżej.. Niby w ciąży to norma ale ja tam nie wiem. Do lekarza się dzisiaj nie dostałam więc muszę do jutra zaczekać. :roll:

 

Słuchaj, moje dziecko :D - jak wciąż norma to już nie wymyślaj :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie po za normą...

 

Chociaż CRP było 1.1 więc ok.

Ale reszta.. Ehh w necie wskazuję na chloniaka. :-|

 

kintre - tak się nie ustala chorób. Rozumiem ciebie, ja jak zobaczyłem kropke krwi na papierze toaletowym to bałem sie że to rak jelita, jak miałem częstomocz to albo powazna choroba nerek albo rak prostaty.

Tylko że te rzeczy przeszły jak ręką odjął jak pojawił sie nowy temat.

Nie jestem lekarzem ale mam przekonanie że to wszystko u Ciebie to hipochondria. Nawet jak masz jakąś infekcję gardła, nerwica robi z tego wielkie zagrożenie.

Jesteś w ciąży, prawdopodobnie to zwielokrotnia poczucie zagrożenia.

 

Postaraj uspokoić emocje, spać ile należy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozważałem bądź rozważam u siebie między innymi:

 

:arrow: Nerwicę natręctw (to mi powiedział też psychiatra)

:arrow: Nerwicę lękową

:arrow: Fobię społeczną

:arrow: Zespół lęku uogólnionego

:arrow: Osobowość unikającą

:arrow: Osobowość anankastyczną

:arrow: Osobowość schizoidalną

:arrow: Socjopatię

:arrow: Schizofrenię

:arrow: Depresję

:arrow: Dystymię

:arrow: Zaburzenia afektywne dwubiegunowe

:arrow: Osobowość depresyjną

:arrow: Osobowość histeryczną

:arrow: Osobowość niedojrzałą (to mi powiedział psychiatra)

:arrow: Zespoł Aspergera

:arrow: Hiperleksję

:arrow: Generalnie spektrum autyzmu

:arrow: Zespół Tourette'a

:arrow: Borderline

:arrow: Hipochondrię

:arrow: Osobowość horoskopową

:arrow: Bycie po prostu kompletnym świrem

 

Może jeszcze coś zapomniałem :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozważałem bądź rozważam u siebie między innymi:

 

:arrow: Nerwicę natręctw (to mi powiedział też psychiatra)

:arrow: Nerwicę lękową

:arrow: Fobię społeczną

:arrow: Zespół lęku uogólnionego

:arrow: Osobowość unikającą

:arrow: Osobowość anankastyczną

:arrow: Osobowość schizoidalną

:arrow: Socjopatię

:arrow: Schizofrenię

:arrow: Depresję

:arrow: Dystymię

:arrow: Zaburzenia afektywne dwubiegunowe

:arrow: Osobowość depresyjną

:arrow: Osobowość histeryczną

:arrow: Osobowość niedojrzałą (to mi powiedział psychiatra)

:arrow: Zespoł Aspergera

:arrow: Hiperleksję

:arrow: Generalnie spektrum autyzmu

:arrow: Zespół Tourette'a

:arrow: Borderline

:arrow: Hipochondrię

:arrow: Osobowość horoskopową

:arrow: Bycie po prostu kompletnym świrem

 

Może jeszcze coś zapomniałem :mrgreen:

 

 

 

 

O rany. :D trochę tego jest w twojej głowie. Masz tam jeszcze na coś miejsce w ogóle? :yeah:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie po za normą...

 

Chociaż CRP było 1.1 więc ok.

Ale reszta.. Ehh w necie wskazuję na chloniaka. :-|

 

kintre - tak się nie ustala chorób. Rozumiem ciebie, ja jak zobaczyłem kropke krwi na papierze toaletowym to bałem sie że to rak jelita, jak miałem częstomocz to albo powazna choroba nerek albo rak prostaty.

Tylko że te rzeczy przeszły jak ręką odjął jak pojawił sie nowy temat.

Nie jestem lekarzem ale mam przekonanie że to wszystko u Ciebie to hipochondria. Nawet jak masz jakąś infekcję gardła, nerwica robi z tego wielkie zagrożenie.

Jesteś w ciąży, prawdopodobnie to zwielokrotnia poczucie zagrożenia.

 

Postaraj uspokoić emocje, spać ile należy.

 

 

 

 

 

 

 

Cześć Marikko, z tym spaniem ehh.. :cry: budzę się w nocy przerażona, jak przysypiam spowrotem to znów się budzę z walacym sercem.. staram się uspokoić bo ten maluch w brzuchu tak mnie kopie i przypomina o sobie. Ale jest mi tak ciężko że nawet nie wiem kiedy połowa ciąży mi zleciala.. Wieczorem musiałam tabletkę wziąć bo ten ząb się zaczął odzywać i trochę na ucho szło.. Kurde żeby nie mogło być normalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marikko, byłam u lekarza. Dostałam antybiotyk z racji tego że mam powiększony ten jeden migdał, suchy kaszel i lekko wyniki krwi po za normą. Za tydzień idę na kontrolę zobaczymy czy pomogą.. :( mówiła że do laryngologa na razie bez sensu skoro mam antybiotyk rozpisany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam jazdę znów na krew w kupie. Dziś moja kupa zawierała nie skórki a jakby Hm... coś czerwonego ale nie ciekłego ani tez twardego, takie coś co po przejechaniu papierem o papier sie rozmazywało , ostatni raz jadłam paprykę we wtorek, pomidora w środę, dziś jest piątek, wszyscy z rodziny mówią ze to nie krew i wymyślam, nie wiem czy wymyslam czy to krew nie wiem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marikko, byłam u lekarza. Dostałam antybiotyk z racji tego że mam powiększony ten jeden migdał, suchy kaszel i lekko wyniki krwi po za normą. Za tydzień idę na kontrolę zobaczymy czy pomogą.. :( mówiła że do laryngologa na razie bez sensu skoro mam antybiotyk rozpisany.

 

Myślę że jak to doświadczony lekarz to widziałby potrzebę skierowania do specjalisty. Spokojnie przyjmij ten antybiotyk. Chyba dał taki odpowiedni dla kobiety w ciąży.

 

 

Ważna rzecz (mam to samo) - wyleczyć zęby bo one powodują masę problemów w jamie ustnej i w gardle. Ja jakiś czas temu przyjąłem 2 serie antybiotyków - infekcje były jakby zahamowane ale potem przez te zęby wracały. Idę w lutym na specjalistyczny zabieg stomatologiczny żeby już tych zapaleń nie było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×