Skocz do zawartości
Nerwica.com

Witam. Zmuszać się ? Skad brać siły do codziennej walki ?


Dżordan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Dość spontanicznie postanowiłem napisać, szukając po prostu jakiegoś wsparcia. Powiedzcie mi, czy zmuszać się do wszystkiego w stanie depresji ? Szczerze mówiąc mam coraz mniej sił, a tutaj praca, studia, praktyki, początki licencjatu, a ja nie mogę się skupić i nad tym zapanować, brakuje mi wsparcia i nie jednokrotnie motywacji. Wtedy albo wpadam w całkowite otępienie, bądź stres, bądź chce mi się płakać. Do tego czekam na wizytę u psychiatry, która nie wiem kiedy nastąpi, a w czerwcu wyjeżdżam za granicę. Chciałbym też wrócić do sportu, do ćwiczeń siłowych bo wydaje mi się, że to też pomaga. Więc jak, zmuszać się ? Nie jednokrotnie mi się wydaje, że chcę odpocząć, potrzebuje odpocząć, ale jak mam ku temu okazje to i tak nie potrafię. Dlatego, chyba teraz sam sobie odpowiadam, wydaje mi się, że lepiej jest się zmuszać do wszystkiego, mimo ogromnego wysiłku. Czasami mi sie udaje, a czasami brakuje mi motywacji i systematyczności, i nagle tracę całkowicie grunt pod nogami.

Przepraszam, że tak dość chaotycznie to jest napisane, ale na pewno zrozumiecie, że tekst ten nie należy do tych, które powinno się redagować.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dżordan, Witam Cię serdecznie na forum.

Całkiem zwięzły ten Twój post.

Skąd wiesz, że masz depresję? Sam sobie zdiagnozowałeś? Wcześniej miałeś tego typu stan/stany?

No i dlaczego tak późno ta wizyta? Może warto wybrać się prywatnie?

 

Podejrzewasz z jakiego powodu znalazłeś się w punkcie, w jakim teraz tkwisz? Sytuacja rodzinna?Osobista? Inne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×