Skocz do zawartości
Nerwica.com

Lobby homoseksualne


Ivann

Rekomendowane odpowiedzi

Tzw. terapię reparatywną mającą rzekomo leczyć z homoseksualizmu i powodować zmianę orientacji na heteroseksualną propaguje NARTH i Kościół Katolicki.

 

Główne medyczne, edukacyjne i socjalne organizacje amerykańskie kwestionują działalność NARTH, jako niezgodną z wiedzą medyczną i szkodliwą dla rozwoju osobowego. Sama NARTH postrzegana jest przez wielu, jako organizacja homofobiczna i skupiająca znanych aktywistów antygejowskich jak Anita Bryant.

 

Amerykańskie Towarzystwo Psychologiczne oraz 12 innych organizacji naukowych i oświatowych opublikowały poradnik na temat orientacji seksualnych zatytułowany "Just the Facts about Sexual Orientation and Youth" ("Tylko fakty o orientacji seksualnej i młodzieży"), w której stwierdzają, że homoseksualizm jest stanem normalnym i nie podlega leczeniu.

 

Amerykańska Akademia Pediatryczna doradza młodzieży poszukiwanie wsparcia psychologicznego w przypadku poczucia niepewności co do tożsamości seksualnej. Unikaj wszelkich terapii, które mają na celu zmianę orientacji seksualnej lub leczenia bazującego na twierdzeniu, że homoseksualizm jest chorobą.

 

Amerykańskie Towarzystwo Psychiatryczne podtrzymuje stanowisko z 1973 roku, że homoseksualizm nie jest jednostką chorobową. W ostatnim czasie pojawiły się głosy kwestionujące powyższą tezę, które opierają się na założeniu, że homoseksualizm może zostać wyleczony. Podstawą tego typu twierdzeń nie są jednak rzetelne badania naukowe przeprowadzane przez kompetentnych specjalistów, lecz przekonania religijne lub polityczne nie respektujące praw obywatelskich osób homoseksualnych.

 

 

 

Stosowanie terapii reparatywnej jest nieetyczne z natury, ponieważ narusza wiele podstawowych zasad etyki terapeutycznej: ignoruje wiedzę naukową, poniża godność pacjentów, powoduje wzrost ich napiętnowania społecznego, w końcu poważnie szkodzi relacjom między pacjentami a ich otoczeniem.

 

-- 03 mar 2013, 15:26 --

 

Mam podobnie, poza ostatnim punktem.

Tu mam mieszane uczucia. Chciałabym kiedyś poczytać jakieś rzetelne publikacje na ten temat i dowiedzieć się, jak to na prawdę wpływa na dzieci.

 

Wiesz- w tym akurat psychiatrzy i psychologowie są podzieleni (mimo oficjalnego stanowiska Amerykańskiego Towarzystwa Psychiatrycznego i Amerykańskiego Towarzystwa Psychologicznego). Znam osobiście takie małżeństwo- ona jest psychologiem klinicznym i psychoterapeutką- popiera adopcję dzieci przez pary homoseksualne, on z kolei jest psychiatrą z wieloletnim stażem i psychoterapeutą i nie popiera adopcji dzieci przez pary homoseksualne uważając, że to szkodzi ich rozwojowi psychoseksualnemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dark Passenger, dużo tego,ale spoko.

 

Ja ze swej strony , za św. Pawłem, tylko tyle:'' trzeba bardziej słuchać Boga niż ludzi"

 

Homoseksualizm (fragmenty z Katechizmu Kościoła Katolickiego)

2357 Homoseksualizm oznacza relacje między mężczyznami lub kobietami odczuwającymi pociąg płciowy, wyłączny lub dominujący, do osób tej samej płci. Przybierał on bardzo zróżnicowane formy na przestrzeni wieków i w różnych kulturach. Jego psychiczna geneza pozostaje w dużej części nie wyjaśniona. Tradycja, opierając się na Piśmie świętym, przedstawiającym homoseksualizm jako poważne zepsucie (Por. Rdz 19,1-29; Rz 1, 24-27; I Kor 6, 9;1 Tm 1, 10), zawsze głosiła, że "akty homoseksualizmu z samej swojej wewnętrznej natury są nieuporządkowane" (Kongregacja Nauki Wiary, dekl. Persona humana,). Są one sprzeczne z prawem naturalnym; wykluczają z aktu płciowego dar życia. Nie wynikają z prawdziwej komplementarności uczuciowej i płciowej. W żadnym wypadku nie będą mogły zostać zaaprobowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dark Passenger, dużo tego,ale spoko.

 

Ja ze swej strony , za św. Pawłem, tylko tyle:'' trzeba bardziej słuchać Boga niż ludzi"

 

Homoseksualizm (fragmenty z Katechizmu Kościoła Katolickiego)

2357 Homoseksualizm oznacza relacje między mężczyznami lub kobietami odczuwającymi pociąg płciowy, wyłączny lub dominujący, do osób tej samej płci. Przybierał on bardzo zróżnicowane formy na przestrzeni wieków i w różnych kulturach. Jego psychiczna geneza pozostaje w dużej części nie wyjaśniona. Tradycja, opierając się na Piśmie świętym, przedstawiającym homoseksualizm jako poważne zepsucie (Por. Rdz 19,1-29; Rz 1, 24-27; I Kor 6, 9;1 Tm 1, 10), zawsze głosiła, że "akty homoseksualizmu z samej swojej wewnętrznej natury są nieuporządkowane" (Kongregacja Nauki Wiary, dekl. Persona humana,). Są one sprzeczne z prawem naturalnym; wykluczają z aktu płciowego dar życia. Nie wynikają z prawdziwej komplementarności uczuciowej i płciowej. W żadnym wypadku nie będą mogły zostać zaaprobowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name="Tradycyjny polski przekład Dekalogu' date=' według Biblii Jakuba Wujka

z Księgi Wyjścia (2 Mojżeszowej) 20, 2-17 oraz

z Księgi Powtórzonego Prawa (5 Mojżeszowej) 5, 6-21."]

V albo VI (w zależności od przekładu)

Nie będziesz zabijał.

 

Będziesz miłował Pana Boga twego całym swoim sercem, całą swoją duszą, całym swoim umysłem i całą swoją mocą. To jest największe i pierwsze przykazanie. Drugie podobne jest do niego: Będziesz miłował bliźniego swego jak siebie samego. Na tych dwóch przykazaniach opiera się całe Prawo i Prorocy.

 

Miłość do bliźniego według interpretacji przykazania miłości oznacza miłość do każdego człowieka.

 

Jestem całym sercem za karą śmierci dla tego ścierwa (homoseksualistów - przyp.) .I to karą śmierci na wielkim placu dla całej publiki.Może to ich odstraszy. I powiem Ci więcej ,prawdopodobnie nawet chyba mógłbym pracować jako kat ,i może nawet w czynie społecznym . BEZ NAJMNIEJSZYCH WYRZUTÓW SUMIENIA!

GNIJĄCĄ RĘKĘ SPOŁECZEŃSTWA TRZEBA OBCIĄĆ ,BO ZGNIJE CAŁE CIAŁO!!!

 

Dla mnie osobiście homoseksualizm to choroba.

 

Reasumując- skoro Kościół Katolicki propaguje terapię konwersyjną mającą LECZYĆ z homoseksualizmu i skoro homoseksualizm jest rzekomo chorobą (psychiczną?) mimo oficjalnego stanowiska organizacji naukowych- to opowiadasz się za mordowaniem ludzi chorych psychicznie? Poza tym choroba jest z definicji niezawiniona przez człowieka, więc jak homoseksualizm może być grzechem? Schizofrenia paranoidalna też jest grzechem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name="Tradycyjny polski przekład Dekalogu' date=' według Biblii Jakuba Wujka

z Księgi Wyjścia (2 Mojżeszowej) 20, 2-17 oraz

z Księgi Powtórzonego Prawa (5 Mojżeszowej) 5, 6-21."]

V albo VI (w zależności od przekładu)

Nie będziesz zabijał.

 

Będziesz miłował Pana Boga twego całym swoim sercem, całą swoją duszą, całym swoim umysłem i całą swoją mocą. To jest największe i pierwsze przykazanie. Drugie podobne jest do niego: Będziesz miłował bliźniego swego jak siebie samego. Na tych dwóch przykazaniach opiera się całe Prawo i Prorocy.

 

Miłość do bliźniego według interpretacji przykazania miłości oznacza miłość do każdego człowieka.

 

Jestem całym sercem za karą śmierci dla tego ścierwa (homoseksualistów - przyp.) .I to karą śmierci na wielkim placu dla całej publiki.Może to ich odstraszy. I powiem Ci więcej ,prawdopodobnie nawet chyba mógłbym pracować jako kat ,i może nawet w czynie społecznym . BEZ NAJMNIEJSZYCH WYRZUTÓW SUMIENIA!

GNIJĄCĄ RĘKĘ SPOŁECZEŃSTWA TRZEBA OBCIĄĆ ,BO ZGNIJE CAŁE CIAŁO!!!

 

Dla mnie osobiście homoseksualizm to choroba.

 

Reasumując- skoro Kościół Katolicki propaguje terapię konwersyjną mającą LECZYĆ z homoseksualizmu i skoro homoseksualizm jest rzekomo chorobą (psychiczną?) mimo oficjalnego stanowiska organizacji naukowych- to opowiadasz się za mordowaniem ludzi chorych psychicznie? Poza tym choroba jest z definicji niezawiniona przez człowieka, więc jak homoseksualizm może być grzechem? Schizofrenia paranoidalna też jest grzechem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dark Passenger, jestem jak najdalej od krytyki homoseksualistów, ale z tego co się orientuję Kościół rozumie to tak: homoseksualizm to choroba, ale jeśli już realizujesz swoje potrzeby jako homoseksualista to ulegasz grzesznej pokusie, a tym samym popełniasz grzech.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dark Passenger, jestem jak najdalej od krytyki homoseksualistów, ale z tego co się orientuję Kościół rozumie to tak: homoseksualizm to choroba, ale jeśli już realizujesz swoje potrzeby jako homoseksualista to ulegasz grzesznej pokusie, a tym samym popełniasz grzech.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kalebx3 napisał(a):

Jestem całym sercem za karą śmierci dla tego ścierwa (homoseksualistów - przyp.) .I to karą śmierci na wielkim placu dla całej publiki.Może to ich odstraszy. I powiem Ci więcej ,prawdopodobnie nawet chyba mógłbym pracować jako kat ,i może nawet w czynie społecznym . BEZ NAJMNIEJSZYCH WYRZUTÓW SUMIENIA!

GNIJĄCĄ RĘKĘ SPOŁECZEŃSTWA TRZEBA OBCIĄĆ ,BO ZGNIJE CAŁE CIAŁO!!!

 

Nie chce mi sie wierzyć ,że to w nawiasie (homoseksualistów ) ja napisałem.

Podaj mi namiar gdzie to i kiedy napisałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kalebx3 napisał(a):

Jestem całym sercem za karą śmierci dla tego ścierwa (homoseksualistów - przyp.) .I to karą śmierci na wielkim placu dla całej publiki.Może to ich odstraszy. I powiem Ci więcej ,prawdopodobnie nawet chyba mógłbym pracować jako kat ,i może nawet w czynie społecznym . BEZ NAJMNIEJSZYCH WYRZUTÓW SUMIENIA!

GNIJĄCĄ RĘKĘ SPOŁECZEŃSTWA TRZEBA OBCIĄĆ ,BO ZGNIJE CAŁE CIAŁO!!!

 

Nie chce mi sie wierzyć ,że to w nawiasie (homoseksualistów ) ja napisałem.

Podaj mi namiar gdzie to i kiedy napisałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kontekst- wątek pt. "Homoseksualizm" w dziale "Offtopic"

homoseksualizm-t37783.htm

 

A zatem Twój post słowo w słowo:

 

Jestem całym sercem za karą śmierci dla tego ścierwa.I to karą śmierci na wielkim placu dla całej publiki.Może to ich odstraszy. I powiem Ci więcej ,prawdopodobnie nawet chyba mógłbym pracować jako kat ,i może nawet w czynie społecznym . BEZ NAJMNIEJSZYCH WYRZUTÓW SUMIENIA!

GNIJĄCĄ RĘKĘ SPOŁECZEŃSTWA TRZEBA OBCIĄĆ ,BO ZGNIJE CAŁE CIAŁO!!!

 

Skoro mój przypis to rzekoma manipulacja to może sam wyjaśnisz jakie "ścierwo" miałeś wtedy na myśli? Wyręczę Cię w odpowiedzi- miałeś na myśli m.in. "pedałów", "pedalstwo", "pederastów" i "zboczeńców". Wybacz, że starałem się być poprawny polityczne i wcisnąłem Ci w usta nie Twoje określenie (czyli: homoseksualiści) zapominając, że w życiu nie nazwałbyś tak łagodnie tej całej hołoty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kontekst- wątek pt. "Homoseksualizm" w dziale "Offtopic"

homoseksualizm-t37783.htm

 

A zatem Twój post słowo w słowo:

 

Jestem całym sercem za karą śmierci dla tego ścierwa.I to karą śmierci na wielkim placu dla całej publiki.Może to ich odstraszy. I powiem Ci więcej ,prawdopodobnie nawet chyba mógłbym pracować jako kat ,i może nawet w czynie społecznym . BEZ NAJMNIEJSZYCH WYRZUTÓW SUMIENIA!

GNIJĄCĄ RĘKĘ SPOŁECZEŃSTWA TRZEBA OBCIĄĆ ,BO ZGNIJE CAŁE CIAŁO!!!

 

Skoro mój przypis to rzekoma manipulacja to może sam wyjaśnisz jakie "ścierwo" miałeś wtedy na myśli? Wyręczę Cię w odpowiedzi- miałeś na myśli m.in. "pedałów", "pedalstwo", "pederastów" i "zboczeńców". Wybacz, że starałem się być poprawny polityczne i wcisnąłem Ci w usta nie Twoje określenie (czyli: homoseksualiści) zapominając, że w życiu nie nazwałbyś tak łagodnie tej całej hołoty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

post968187.html?hilit=homoseksualizm#p968187

 

17 sierpnia 14:47 wątek pt. Homoseksualizm, dział Offtopic.

 

Zacytowałem część Twojego postu do której chciałem się odnieść- tylko mi nie wmawiaj, że to wyrwanie z kontekstu. Już Ci wyjaśniam dlaczego wywlekam tego typu brudy na światło dzienne. Bowiem w świetle Twoich ostatnich wypowiedzi nie rozumiem- czy homoseksualiści to w końcu hołota i dewianci zasługujący na karę śmierci czy biedni, chorzy psychicznie, pokiereszowani ludzie(jakbyś to przedstawił swoim dzieciom gdyby zobaczyły na ulicy parę homoseksualistów)? Ja rozumiem, że tylko krowa nie zmienia poglądów, ale czyżbyś w przeciągu pół roku stał się bardziej liberalny?

 

-- 03 mar 2013, 16:34 --

 

Poza tym z tego co wiem- owszem- Kościół Katolicki nie akceptuje, nie aprobuje związków homoseksualnych, jest przeciwny ich legalizacji, zabrania święceń duchownych, którzy są homoseksualni itp. -ale nie potępia samej orientacji homoseksualnej czy skłonności tylko kontakty homoseksualne (czyli stosunki homoseksualne i inne czynności seksualne z udziałem osoby tej samej płci). Swoim wiernym, którzy zdają sobie sprawę z homoseksualnych skłonności i tendencji zaleca abstynencję seksualną i udział w terapii konwersyjnej, bo skoro to "choroba" to można ją wyleczyć. Na pewno Kościół Katolicki nie zaleca obrażać, wyszydzać, czy tym bardziej mordować homoseksualistów. I ponawiam pytanie- skoro homoseksualizm to choroba to jak homoseksualiści mogą wzbudzać w Bogu ohydę i odrazę skoro choroba z definicji jest czymś niezawinionym- zwłaszcza, że Kościół otwarcie przyznaje, że nie wie jaka jest etiologia homoseksualizmu i jakie czynniki biorą udział w rozwoju tendencji homoseksualnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

post968187.html?hilit=homoseksualizm#p968187

 

17 sierpnia 14:47 wątek pt. Homoseksualizm, dział Offtopic.

 

Zacytowałem część Twojego postu do której chciałem się odnieść- tylko mi nie wmawiaj, że to wyrwanie z kontekstu. Już Ci wyjaśniam dlaczego wywlekam tego typu brudy na światło dzienne. Bowiem w świetle Twoich ostatnich wypowiedzi nie rozumiem- czy homoseksualiści to w końcu hołota i dewianci zasługujący na karę śmierci czy biedni, chorzy psychicznie, pokiereszowani ludzie(jakbyś to przedstawił swoim dzieciom gdyby zobaczyły na ulicy parę homoseksualistów)? Ja rozumiem, że tylko krowa nie zmienia poglądów, ale czyżbyś w przeciągu pół roku stał się bardziej liberalny?

 

-- 03 mar 2013, 16:34 --

 

Poza tym z tego co wiem- owszem- Kościół Katolicki nie akceptuje, nie aprobuje związków homoseksualnych, jest przeciwny ich legalizacji, zabrania święceń duchownych, którzy są homoseksualni itp. -ale nie potępia samej orientacji homoseksualnej czy skłonności tylko kontakty homoseksualne (czyli stosunki homoseksualne i inne czynności seksualne z udziałem osoby tej samej płci). Swoim wiernym, którzy zdają sobie sprawę z homoseksualnych skłonności i tendencji zaleca abstynencję seksualną i udział w terapii konwersyjnej, bo skoro to "choroba" to można ją wyleczyć. Na pewno Kościół Katolicki nie zaleca obrażać, wyszydzać, czy tym bardziej mordować homoseksualistów. I ponawiam pytanie- skoro homoseksualizm to choroba to jak homoseksualiści mogą wzbudzać w Bogu ohydę i odrazę skoro choroba z definicji jest czymś niezawinionym- zwłaszcza, że Kościół otwarcie przyznaje, że nie wie jaka jest etiologia homoseksualizmu i jakie czynniki biorą udział w rozwoju tendencji homoseksualnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×