Skocz do zawartości
Nerwica.com

Leki na koncentrację, pamięć.


marlow

Rekomendowane odpowiedzi

WIem, ze to moze troszke nie dotyczy lekow ziwazanych z depresja...choc po wielu traumatycznych przezyciach od dluzszego czasu wogole nie moge spac - czy to w dzien czy w nocy...bywaja dni ze nie spie wogole, czasami zdaza mi sie ze przespie cala noc, jak dziecko ale to bywa rzadko! Boje sie isc do lekarza...boje sie ze pomysli o tym w jakis dziwny sposob. Mozecie mi doradzic jakies lagodne tabletki co mozna dostac w aptece a co by one nie uzaleznialy?

No nie wiem chyba wogole bylo by mi dziwnie isc je i kupic... ze pani magister krzywo sie popatrzy czy cos powie :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak w temacie...Potrzebuje rady, który antydepresant zmniejsza senność i daje kopa...biorę Fluoksetynę (40 mg) i nie ma popołudnia żebym nie musiał się zdrzemnąć. Co myślicie o Efectinie?Może się wypowiedzieć kilka osób, które go przyjmują?Kiedyś lekarz mówił mi, że ma on działanie raczej uspokajające i że zwiększy senność, inna osoba powiedziała mi coś zupełnie odmiennego i z taką też opinią spotkałem się tu na Forum. Doradźcie proszę. I jeszcze jedna bardzo istotna kwestia - lek nie może pogarszać pamięci.

 

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, a ja Ci miałam właśnie polecać fluoksetynę......ja po niej mam właśnie takiego kopa, że cały dzień mam siłe i nie chce mi się spać.

Począkowo nawet miałam problemy ze snem w nocy, ale się przyzwyczaiłam do leków i już jest ok.

Mam nadzieję, że znajdziesz coś dla siebie, pozdrawiam :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba niestety nie każdy bo po Citalu to się słaniałem na nogach. Anafranilu pewnie mi nie da lekarz bo z tego co wiem nie lubi leków starszej generacji i powie, że "za ciężki" jak dla mnie...Zoloft mi kompletnie nie pomaga :( Kurcze, zastanawiam się nad tym Efectinem, tylko bardzo się obawiam pogorszenia pamięci, która na Fluoksetynie jest super.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reboksetyna (Edronax) ma silne działanie pobudzające, a nie posiada działa uspakajająco, co odróżnia ją od typowych antydepresantów. Bierzę się ją 2 razy dziennie, najpóżniej po południu, gdyż powoduje bezsenność.

 

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 8:05 pm ]

W przypadku efectinu, działa on na mnie nassenie, biorę go na noc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eh..nie będzie lekko, ale kto powiedział, że ma być. Reboksetyna odpada bo muszę brać lek, który przyjmuje się raz dziennie. Jak mam być szczery to liczyłem, że Efectin będzie lekiem dla mnie, ale skoro działa usypiająco to chyba będę musiał zostać przy Fluoksetynie :( (która poza tym, że mnie usypia jest świetna).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, że senność u Ciebie spowodowana jest stanami euforycznymi (mam to samo). Jest to spowodowane zażywaniem SSRI. Pomyśl o stabilizatorze nastroju np. Depakine lub o kwasach Omega-3. Ja zaczynam brać właśnie kwaski i czekam na efekty, które po jakiś dwóch miesiącach powinny się pojawić. Życzę zdrowia. Pozdro.

 

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 7:29 pm ]

Acha. Dzienna dawka Omegi powinna zawierać co najmniej 1-2 gramy EPA (ja biorę 1,5 g - na początek). Do tego dorzuć koniecznie witaminę E (chyba że już będzie w preparacie z Omegą). O tych kwaskach jest dużo w necie więc sobie resztę doczytaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś uskarża się na senność i przy okazji bierze SSRI to niekoniecznie brakuje mu energii. Przyczyną mogą być stany euforyczne, o których wcześniej pisałem. W moim przypadku wygląd to tak, że po przebudzeniu się mam nadmiar energii, promienieję radością i cieszę się z byle czego. Po godzinie - dwóch jestem już tak wyczerpany, że nie pozostaje nic innego jak uderzenie w kimono. Kiedyś żeby tym stanom zapobiec brałem rano taurynę, która obniżała poziom serotoniny w mózgu, ale jednocześnie pogarszała mój nastrój (wiadomo dlaczego). Acha. Piszesz coś dystymiku o pogorszeniu pamięci pod wpływem brania leków. NA rynku jest zatrzęsienie preparatów poprawiających pamięć i koncentrację. Wypróbowane przeze mnie to Acetyl L-karnityna (ALC) i L-tyrozyna. Omega-3, którą teraz biorę również poprawia zdolności umysłowe, ale dopiero po kilku tygodniach brania. Jeśli chcesz zmienić lek to nie musisz przerzucać się od razu na SNRI, możesz spróbować jakiś inny SSRI, którego jeszcze nie brałeś np. Paroxetynę (Seroxat, Paromerck). Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z pamięcią nie mam żadnych problemów, jedynie z sennością. Seroxatu się obawiam, bo czytałem, że bardzo ciężko go odstawić, że daje bardzo nasilone działania niepożądane a do tego działa mocno przeciwlękowo a słabo przeciwdepresyjnie, a mnie męczy jednak obniżony nastrój bardziej niż lęki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja nadal utrzymuje zdanie, że efectin mógłby ci pomóc. sam zobaczysz jak twój organizm zareaguje na ten lek, bo na mnie akurat nie działa nasennie.

po tym leku chyba pierwszy raz zauważyłam jakąś poprawe nastroju. więc to też jest plus.

na mnie np każdy lek z grupy SSRI działał nasennie... :/

Nawet brałam do tego reboksetyne (edronax) i nic nie ruszyło...

 

musisz szukać... w końcu znajdziesz dla siebie odpowiedni lek :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seroxatu się obawiam, bo czytałem, że bardzo ciężko go odstawić, że daje bardzo nasilone działania niepożądane a do tego działa mocno przeciwlękowo a słabo przeciwdepresyjnie, a mnie męczy jednak obniżony nastrój bardziej niż lęki.

Najpierw brałem przez rok Seroxat, potem przerzuciłem się na jego znacznie tańszy i tak samo dobry odpowiednik Paromerck. Po tych lekach niewątpliwie poprawił mi się nastrój w ten sposób, że już chyba nie może być lepszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×