Skocz do zawartości
Nerwica.com

Leki na koncentrację, pamięć.


marlow

Rekomendowane odpowiedzi

Ja na bezsenność cierpie od kilku lat. Ma to charakter wegetatywny, wraca co jakiś czas z podwojoną siłą. Miałam pisany najpierw Coaxil i Stilnox- kompletnie nic nie pomagały, nic a nic. Później Cloranxen i też nic, nie wspominając o benzodiazepinach, których już lekarz mi nie chciał przepisać, bo brałam zbyt długo. Od ok 1,5 tygodnia biorę Mianserynę i efekt jest tai sobie: do 2 w nocy nie mogę spac, a rano to spałabym do 11!Muszę wracać do pracy, studia kończę w tym roku, więc nie wiem już czy przypadkiem nie będe musiała rzucić pracy, bo fizycznie nie daje rady i czuje sie wykończona. A do tego dochodzą lęki przed samym spaniem:( Koszmar... i nie jest prawdą, że fizyczne zmęczenie na to pomaga. Bezsenność to blokada umysłu- lęk przed samym momentem zaśnięcia. A przecież sen jest naturalną czynnością fizjologiczną organizmu podobno...

Pozdrawiam i życze dużo zdrowia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedynie co moge ci polecic jezeli chodzi o bezsennosc to WYSILEK FIZYCZNY.Najlepiej w morderczej wersji.W dzien bieganie , plywanie , obojetnie co ... ja nawet jak szedlem do dziewczyny to wbigalem po schodach na 7 pietro , do siebie na 8 ... :P pozniej jakas pilka nozna ... a jak sie czlowiek tak wypompuje to sen przyjdzie sam bez zadnych wspomagaczy.

Aha i najepiej zrob sobie przed snem ciemnie , bez zadnego TV , kompa , muzyki.Kiedy sie polozysz i sie odprezysz po prostu powylaczaj wszystko , idz wczesniej do toalety , zjedz cos , zeby czasem w nocy te czynniki cie nieobudzily.To naprawde pomaga , wiem to po swoim przykladzie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MOja nerwica i bezssenosc to kilkuletnia historia. Tyle dopiero od 2 miesiecy wiem ze to zaburzenia lekowe. Wczesniej robilam tysiac badan serca bo myslalam ze mam serce do wymiany. No i przy tym ta bezsennosc... Na poczatku pomagaly ziola ,melisa itd pozniej mealtonina a potem to juz bezsennos po 3 tyg z zrzadu. Cos okropnego idlatego poszlam do psychiatry ktory przepisal mi anty depresant. Niestety skutkiem uboczynym jest to ze wybudzam sie po 3 godz i musze brac xanax albo clonazepam. Boje sie panicznie uzaleznienia ale nie mam wyjscia. Tez pracuje i musze byc w jako takiej kondycji . Dziekuje za zyczenia zdrowia, wierze ze kiedys to wszytko minie i moje zycie bedzie wygladalo "normalnie". Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy to normalne zazywam coaxil z rana i na wieczór po jednej tabletce do tgo brałam xanax sr0,5 mg teraz zmieniłam ten xanax na zwykły 0,25mg.mój problem polega na tym ze codziennie około godziny 15 scina mnie z nóg poprostu musze sie spac połozyc bo bym zasneła na stojaco pózniej jak sie obudze jestesm jakos dziwnie rozbit nic mi sie nie chce i jestem jakby zmeczona a leki te zarzywam ponad 3 tygodnie .czy ktos mogłby mi odpowiedziec czy to tak jest z tym spaniem przy braniu obu leków czy moze którys z nich wywołuje takie działanie,wczesniej zanim zczełam brac leki takie rzeczy mi sie nie zdarzały.troche mnie to niepokoi skad to sie bierze.na dobra sparawe gorzej sie czuje niz przed braniem tych leków.moze i leki troche mineły ale ta sennosc jest straszna..... :oops: a ja nie moge sobie pozwolic na takie spanie bo mam małe dziecko ktore nie rozumie ze mama jest zmeczona i musi pospac:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To normalne działanie xanaxu. Na mnie on działa też nasennie , kiedy nic specjalnego się nie dzieje wokół mnie.Nawet wykorzystuję go ( czasem) jako wspomaganie zasypiania za co lekarz mnie zganił :)) Pisałaś że lekarz zaproponował Ci Xanax SR.

To chyba dobry pomysł , bo ten SR nie będzie Cię ścinał z nóg tak jak zwykły xanax . On sie powoli uwalnia do krwi i nie powinien dawać kopa , jak zwykły xanax.

Xanax SR ma szczytowe stężenie we krwi od 5do 11 godziny po zażyciu ( patrz ulotka (farmakokinetyka) i gdybyś go zażywała powiedzmy po południu to senność pojawiłaby się ewentualnie w momencie zasypiania..

Ewentualnie zmniejsz dawkę poranną.

Oczywiście ustal to z lekarzem

Ponadto , ta senność może po pewnym czasie Ci minąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze faktycznie masz racje,ale jak brałam sr było to samo tyle tylko ze brałam go z rana,juto ide do lekarza imusze sie go poradzic moze sam coaxil

by wystarczył ponoc po nim nie jest sie sennym,tylko ze ja mam za pisany go dwa razy dziennie a w ulotce pisze zestosuje sie trzy razy dzinnie po jednej tabletce no chyba ze u osób starszych albo wyniszczonych to dwa razy,a ja ogólnie jestem zdrowa i nie jestesm jeszce tak stara mam 23 lata :D ponoc on tez działa przeciw lękowo ale nie usypia musze sie jutro wszystkiego dowiedziec .bo to spanie jest uciazliwe .tzn.ja lubie sobie pospac tylko gorzej jak sie obudze to jestem taka jakas do niczego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gorąco zachęcam Cię abyś zaproponowała lekarzowi ,aby Cię zwolnił z brania xanaxu tak na codzień, a żeby Ci go przepisał doraźnie. zawsze możesz mieć go pod ręką ( wtedy zwykły xanax , Nie SR) i szybko możesz go zażyć w trudnym momencie. W ten spos ób unikniesz uzależnienia.

Coaxil to dobry lek pozbawiony skutków ubocznych ,ale jak masz po nim lęki mino wszystko to może lekarz Ci zmieni na coś innego. Mi w wyjsciu z doła pomógł Cital. na prawdę dobry lek. Teraz biore coś innego ,ale ten Cital ( citalopramum) mnie wyciagnął z doła :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja sie tak boje zmiany leku tym bardziej ze za 8 dni wyjezdzam i moze nie zdazyc zadziałac a ja musz e sie jakos trzymac bo jade z połtorarocznym synem i musze byc przytomna bo on jest taki zywy ze chwila nie uwagi a cos zbroi,mam ni emiłe doswiadczenie z lekami pierwszy który dostałam o mało mnie nie wykonczył jeszcenigdy w zyciu tak zle sie nie czułam a zanywał sie seroxat wiem ze duzo ludzia pomaga ale niestety na mni estarsznie zle dziłał i własnie po tej przygodzie tak boje sie nowych leków. a czy cital ma duzo skutków ubocznych?????? bo jezeli nie to moze bym poprosiła lekarza o zmiane i usuniecie całkiem tego xanaxu.a xanax tak jak mowisz w razie czego,bo regularnie nie moge go brac na to wychodzi:0 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może rzeczywiście nie zmieniaj nic przed wyjazdem . Zwłaszcza ,że jak mówisz bierzesz go krótko. Może poproś o zwiększenie dawki tego coaxilu?

A ten Cital , poczytaj sobie na forum o citali , nawet sporo jest o tym leku Ja nie miałem skutków ubocznych po nim wogóle. A zadziałał po 2 tygodniach w pełni . Ja brałem też bioxetin ( ten polski Prozac czyli fuoxetynę) . Też jest ok ,ale więcej skutków ubocznych.. Teraz biorę Valafax , To dopiero daje kopa i mnóstwo skutków ubocznych .

Może poproś lekarza o tranxene ,żeby Ci dał do wypróbowaniazamiast xanaxu. Te3ż jest OK. Na prawde.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Neospazmina. Jak za słaby, to hydroksyzyna. Chociaż ja po niej spałem jak kamień, a rano byłem jeszcze bardziej zmęczony niż wieczorem, tak jakby organizm wcale nie odpoczywał, tyko przeczekiwał...

 

A próbowałaś sportu? Po skatowaniu się na rowerze kazdy pada jak mucha i nie ma siły myśleć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zadnych lekow na sen nie nalezy samemu stosowac bo uzalezniaja, a sport jak najbardziej, po hydroksyzynie zawsze jestem rano otumaniona ale dobrze dziala na sen, dobrze jest też wypić melise na noc takze dziala nasennie i uspakajajaco, ostanio od czasu do czasu biore ziolowe bo lepsze takie niz jakies trucizny uzalezniajace.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja biore imovane....

hmmm czy jest dobry,nie wiem...

przynajmniej nie budze sie w nocy i nie mam tak strasznych koszmarow... jednak nadal mam problemy z zasnieciem i jak rano wstane to jestem nadal zmeczona.

 

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 10:40 pm ]

ps. sport jeszcze bardzie mnie tylko rozbudza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko nie ładuj się benzodiazepiny... bo to uzaleznia....

Popieram!! Przez bezsennośc wpędziłem się w uzależnienie od benzo!!

Mnie pomaga sok noni.Zwłaszcza calivity działa usypiająco ,na odwyku od benzo się tym wspomagam ,a mało jest leków pomocnych przy odwyku!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lecytyna jest na podniesienie sprawnosci umysłowej np jezeli ktos ma sporo nauki i jego mozg jest przeciązony..

dobry jest tez GINKO- w zaburzeniach ukrwienia mozgu(oslabiona pamiec,brak koncentracji i sprawności intelektualnej) oraz zaburzeniach krążenia obwodowego!!

Dobry tez jest ŻEŃ-SZEŃ!!!

ale to trzeba takie tableteczki przyjmowac dłuższy okres czasu od 1-2miesiecy potem zrobic przerwe i powtorzyc tak pare cykli! Jeden cykl na pewno nie zadziala tym bardziej branie takich tabletek 2 tyg to nie ma sensu!!za krotko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lecytyna, ginko, zen - szen... badzmy powazni

to tak samo jak deprim vs psychotropy

 

oczywiscie, lecytyne i inne tego typu mozna brac dla zdrowia, jak witaminy czy jedzenie owocow

 

Jezeli ktos potrzebuje "kopa" do wykucia na kolokwium to tylko to, co napisalem dwa posty wyzej.

 

http://szybkanauka.net/suplementy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×