Skocz do zawartości
Nerwica.com

Leki na koncentrację, pamięć.


marlow

Rekomendowane odpowiedzi

A próbowałeś melatoniny? bez recepty 5 mg tabletki nie uzależnia bo to po prostu hormon. Ja mam problemy ze snem biorę jedną tabletkę 1 mg na godzinę przed snem i wtedy czuję już senność, bardzo łatwo się zasypia. Jak mam gorsze noce to biorę 2 lub 3 tabletki. Jeżeli cierpisz na bezsenność to 5 mg tabsy powinny być dobre. Możesz też spróbować 3mg na początek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zastosuj Melatonnę 5mg. Ja mam często ogromne problemy ze snem. Ostatnio zmieniłem łóżko na materac i stosuje od tygodnia melatoninę na godzinę przed snem... zasypiam błyskawicznie. Niestety ostatnio mam problemy z częstym sikaniem i wstaje czasem co 30min. Do kitu z takim spaniem, a sen jest w tym stanie niezwykle ważny... ciągle coś :roll: Ale Melatoninę warto spóbować, teraz jest bez recepty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ostatnio nie moglem sypiac nie wiem dlaczego kladlem sie i zamiast zasypiania przewalalem sie na boki przez kilka godzin dochodzilo to tego ze kladlem sie okolo godziny 11/12 w nocy i meczylem tak dlugo az trzeba bylo wstac i isc na zajęcia ;/ to bylo okrutne ale kupilem sobie magnez i ziołowe tabletki na uspokojenie (jak zalecila mi kolezanka) i pomagaja mi ostatnio nawet dobrze sypiam, ale wiecie, samemu to nie sen ;) tylko odpoczynek :PPP zazdroszcze wszystkim Tym którzy moga w nocy sie do kogos przytulic bo dla mnie to byl caly swiat ;) :*

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Brałem różne leki - w zasadzie żaden nie był skuteczny przestałem brać i tak sobie żyje z tą nn - na terapie uczęszczam - ale ostatnimi czasy nie widzę poprawy w swojej wewnętrznej walce - strasznie ciężko jest mi się skupić na czymkolwiek innym niż natrętnych myślach i czynnościach - któe w zasadzie weszły mi już w krew - ale nie o tym chciałem. Otóż czy zna ktoś z Was dobre leki wspomagające skupienie uwagi np. podczas czytania książki lub słuchania wykładu (tudzież pomagają w zapamiętywaniu) - a niwelują efekt "błądzących myśli", kompulsji?

 

pozdrawiam

 

PS nie interesują mnie odpowiedzi - panie to tylko w biedronce:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!!!

Mi tez by sie cos przydalo na poprawe koncentracji,bo tez mam z tym problemy a teraz prztgotowywuje sie do obrony pracy licencjackiej.Prosilem swoja Pania doktor,ze by mi cos przepisala,ale tego nie uczynila.Powiedziala ze poprawienie w sposob sztuczny koncentracji,to jest niewlasciwy sposob,ze nalezy sameu do tego dazyc,trenowac pamiec.Tylko patrzec,jak do mnie zadzwonia i powiedza ze mam sie stawic na obrone,a to w glowie pustka.

Pozdrawiam Amicuss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem własnie jak brac vita buerlecithin pisze 3 łyzki dziennie wiem ze to smieszne pytanie :D le rano po poludniu i wieczorem czy na raz 3 łyzki wlasnie nie wiem :D i cyz mozna to laczyc z setaloftem antydepresyjnym lekiem ktory moge przyjmowac z tego co wiem to ten vita bu... jest na alkoholu... czy moze ktos wie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygrzebałem temacik i mam pytanie. Powiedzcie mi, jak to jest kurrr....dę możliwe, że nie dostałem żadnego leku nasennego skoro mam takie problemy ze snem i poprosiłem o jakiś skoro jak przeczytałem są takie które nie uzależniają i nie powodują działań ubocznych? Dobra nie ważne. Inne pytanie, ostatnio sobie z dżejem rozmawiałem i powiedziała żebym poprosił o jakiś lek uspokajający, bo mógłby pomóc zasypiać i nerwy trochę uspokoić [co przy moich paranojach i stresie było by super :)] i jak myślicie mam w ogóle jakieś szanse dostać coś porządnego czy znów usłyszę, że one uzależniają i szybko tolerancja się wyrabia? Trochę może bez sensu pytanie ale niedługo [jutro :roll: ] idę do lekarza poprosić o coś i się denerwuję znowu. Czy ten wiek aż tak strasznie mnie ogranicza? Znacie jakiś fajny lek uspokajający, który mógłbym zaproponować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szczerze? rozumiem lekarzy i dalej bym sie meczyla gdybym mogla czas cofnac- po pierwsze jestes mlody dosc i leki moga zepsuc i rozregulowac u Ciebie Twoj fizjologiczny sen bo bedzie potem trudne do odbudowania

takze duzo sportu i najwyzej ziolowe syropy albo bellergot na recepte ewentualnie hopeopatyczny Sedatif PC nawet 2 tabletk,hydroksyzyna na uspojojenie i wierz mi nie warto pchac sie w leki bo potem BARDZO ciezko wyjsc z tego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehehe, sen fizjologiczny...ja już mam cały system rozregulowany i jestem jak wrak [tak zmęczony] dlatego chciałem coś dostać co by wypocząć. Sport, wysiłek fizyczny ogólnie, zmiana trybu dnia [mniej czasu przed kompem] i wiele wiele innych nie pomogły. Sadzę, że mój brak snu jest spowodowany stresem. A i dodam jeszcze jedno, chodzi mi o lek który bym mógł raczej zażywać regularnie, nie doraźnie. Bo do szkoły mi potrzebne coś co będę mógł brać za każdym razem. To samo tyczy się opuszczania progu domu. A hydroksyzynę to doraźnie poproszę żeby mi dała w razie czego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przy ostatniej wizycie u psychiatry tez poprosiłam o cos na sen, bo sen miałam płytki, taki jakbym całą noc nasłuchiwała. Bez sugerowania jakiegokolwiek leku, została zapisana mi hydroksyzyna. Powiem tak, swietnie po niej śpię ale kiepsko wstaję (pobudke mam o 6.00).

Brałam hydroksyzyne non stop 2 tygodnie, zrobiłam na jedną noc przerwe i znów miałam płytki, męczący sen. Nie wiem jak z uzaleznieniem biorąc hydroksyzynę, mam nadzieję, ze po ustapieniu (czytaj zaleczeniu) nerwicy zasnę juz bez prochów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu ja muszę mieć takie problemy z załatwieniem czegokolwiek :roll: dlatego pieprzę tą całą terapię kurdę, wkurzyłem się. Ostatnia wizyta wtorek, a potem daję sobie spokój, przynajmniej do póki 18 lat nie skończę to będę mógł wreszcie coś dostać porządnego :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×