Skocz do zawartości
Nerwica.com

Psycholog katolicki/chrześcijański


Gość rafka

Rekomendowane odpowiedzi

tosiu nie mufff mi jak mam zyc :(

sorki piekna :*

 

 

Naemo, jest u nas przy katedrze psycholog katolicki. jednak nie nam do niej zaufania, gdyz nie chciala wystawic opinii mojemu dziecku, a obserwowala go w szkole 2 lata

 

http://www.spch.pl

Edytowane przez tosia_j

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy strona jest aktualna, ale może warto zajrzeć na:

 

http://diecezja.szczecin.pl/pomoc-potrzebujacym/gdy-szukasz-pomocy-i-chcesz-pomoc/

 

Znajdziesz tam dane kontaktowe do Centrum wspierania rodziny stowarzyszenia rodzin katolickich - bezpłatna pomoc i konsultacje m. in. psychologów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo masz na myśli psychologa klinicznego, albo księdza. Nie można mieć dwóch rzeczy naraz ;/

Mój przyjaciel rozmawiał z księdzem, który jest również z wykształcenia psychologiem, i bardzo go chwalił za empatię i wiedzę.

Ksiądz jest ze Śląska jakby co.

 

Tak swoją drogą, zwraca się ktoś grzecznie o pomoc, a zamiast konkretnych odpowiedzi (chociażby t/n) lecą zwykłe kpiny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak swoją drogą, zwraca się ktoś grzecznie o pomoc, a zamiast konkretnych odpowiedzi (chociażby t/n) lecą zwykłe kpiny.

Za nieudzielanie konkretnych odpowiedzi nie robię nikomu krzywdy. I bez przesady, to nie jest kpina. W każdym razie, normalny człowiek (a jest nim autorka tego wątku), nie będzie cierpiał psychicznie z tego powodu, że nie miałam pojęcia że istnieje ktoś taki jak psycholog katolicki.

 

czasem jest tak, że wyleczyć nas może nie farmakologia czy terapia, a relacja. Ksiądz który jest nastawiony na głęboką relacje z drugim człowiekiem potrafi zdziałac wiecej niż niejeden terapueta.

Zgadzam się! Ale boję się podejść tak do księdza... I boję się, że jedyne co odpowie na całą moją dramę życiową "trzeba się modlić do Boga i być pełnym wiary". Przestałam czuć obecność Boga we wrześniu 2016.

Myślałam, żeby w szpitalu porozmawiać z księdzem, ale nie wydał mi się w porządku, był taki oschły bardzo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

....Tak swoją drogą, zwraca się ktoś grzecznie o pomoc, a zamiast konkretnych odpowiedzi (chociażby t/n) lecą zwykłe kpiny.

Aha - a nie zastanowiło Cię, że mamusia "....Poszukuje psychologa katolickiego ze Szczecina dla dorosłej córki, która ma problemy w relacji z ojcem, z którym nie mieszkała i nie mieszka.".

Bo jak dla mnie, wspomniana córka ma najprawdopodobniej poważne kłopoty wynikające z relacji z matką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha - a nie zastanowiło Cię, że mamusia "....Poszukuje psychologa katolickiego ze Szczecina dla dorosłej córki, która ma problemy w relacji z ojcem, z którym nie mieszkała i nie mieszka.".

Bo jak dla mnie, wspomniana córka ma najprawdopodobniej poważne kłopoty wynikające z relacji z matką.

To są sprawy pomiędzy nią a jej córką.

Po co to moralizatorstwo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za nieudzielanie konkretnych odpowiedzi nie robię nikomu krzywdy. I bez przesady, to nie jest kpina. W każdym razie, normalny człowiek (a jest nim autorka tego wątku), nie będzie cierpiał psychicznie z tego powodu, że nie miałam pojęcia że istnieje ktoś taki jak psycholog katolicki.

Skąd wiesz, że to piło do Ciebie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Psycholog chrześcijański jak każdy inny kończy studia z zakresu psychologii oraz szkołę psychoterapii w wybranym nurcie. Respektuje chrześcijański system wartości, nie redukuje spraw sumienia do rzeczy wtórnych. Nie narzuca nikomu religijnego punktu widzenia, ale potrafi się odnaleźć w problemach religijnych i duchowych. Nie powinien wyrokować o kwestiach moralnych, ponieważ to wykracza poza pracę psychologa (ale w praktyce może to obejść i coś sugerować, spotkałam się z tym).

Tu jest opis:

http://www.spch.pl/

a tu statut: http://spch.pl/files/dokumenty/statut_spch.pdf

Osobiście chodziłam m.in na konsultacje do księdza, który jest doktorem psychologii, terapeutą i kierownikiem szkoły psychoterapii, ma wieloletnie doświadczenie dot. nerwicy, innych zaburzeń, problemach małżeńskich, duchowych i uważam, że jest genialny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×