Skocz do zawartości
Nerwica.com

Ile macie wzrostu i ile ważycie?


Gość QueenForever

Rekomendowane odpowiedzi

Nie zagłębiałem się w temat ale wydaje mi się że asceci wcale nie kontrolowali, kontrolują swojej wagę oni poświęcają się dla celów wyższych w ich mniemaniu. Dla nich liczy się duchowość a wszystko co kojarzy z cielesnością jest złe a odmawianie se jedzenia jest takim najoczywistszym sprzeciwem wobec doczesności. Motywację anorektyczek są chyba inne chcą być ideałem wyglądu w ich zaburzonym mniemaniu choć pewne jakieś cechy wspólne ich psychika posiada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiya,

wisz dizisaj aktorki mniej znane tez nie zawsze są ładne

tahela, piszesz jakby osoba z nadwagą (albo nawet normalna, a nie chuda) była automatycznie brzydka... No bez przesady...

 

Poza tym ja cały czas piszę OGÓŁEM. Chodzi o średnią. Kiedyś oglądało się film i myślało "wow, jaka szczupła" - bo ta pani rzucała się w oczy na tle innych. Teraz - "wow, ale gruba" - bo teraz to takie rzucają się w oczy na tle reszty obsady...

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie jestem ani anorektykiem ani ascetą ale dla mnie to dwie różne sprawy choć obydwie związane z zaburzeniami psychicznymi. Ale wg mnie anorektyczki mają obsesję na punkcie wagi, wyglądu a asceci byli tacy chudzi mimochodem i to nie było ich głównym celem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poza tym ja cały czas piszę OGÓŁEM. Chodzi o średnią. Kiedyś oglądało się film i myślało "wow, jaka szczupła" - bo ta pani rzucała się w oczy na tle innych. Teraz - "wow, ale gruba" - bo teraz to takie rzucają się w oczy na tle reszty obsady...

Masz rację. tak to dzisiaj działa :mrgreen:

 

carlosbueno, tez nie jestem anorektyczką, chociaz otarłam się w życiu o anoreksję. a anorektyczkom, podobnie jak ascetom tez nie chodzi (wbrew pozorom) o to, by chudnąć. to jest cel instrumentalny, natomiast cel nadrzędny, to dążenie do określonego ideału, by poczuć się lepiej, podnieść samoocenę. Poza tym w wiedzy potocznej gloryfikujemy ascetów, jako czystych ideowców, szaleńczo wpatrzonych w Boga, a prawda jest taka, że asceci żyjący pośród ludzi (bo byli też tacy, którzy żyli w osamotnieniu i dzisiaj nikt o nich nie wie) przejawiali pewne cierpiętnicze zachowania, by wzbudzić podziw ludzi, co nawiasem mówiąc było przejawem pychy. na przykład (o ile dobrze pamietam) taki święty Aleksy, leżący pod schodami domu swojej rodziny. myślisz, że jego celem było przypodobać się bogu, czy wzbudzić podziw wśród ludzi którzy rozpowiedzą, jak on się umartwia? już nei mówiąc, że wówczas był taki niepisany przepis, że asceta odpowiednio cierpiący za życia ma gwarantowany status świętego po śmierci (produkowanie świętych było modne) i taki był cel - osławienie nazwiska.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poważne tu dyskusje prowadzicie jak na temat o wadze i wzroście :mrgreen:

Mam 166 wzrostu i ważę jakieś 42 kg, możliwe, że ostatnio trochę przytyłam, bo obiecałam sobie się nie ważyć i nie przejmować tym. Tak, jestem anorektyczką. Od lutego przytyłam cztery kilo :great: I radzę sobie z tym coraz lepiej, najgorsze jest to, że nie interesuje mnie już moja waga tylko sam fakt jedzenia ma wpływ na moją psychike i samopoczucie. Zgadzam się z tym, że BMI nie jest zupełnie miarodajne. A zbyt chuda/gruba sylwetka nie oznacza problemów ze zdrowiem: gdy robili mi badania ogólne przy 39 kg wyszło, że wszystko ze mną ok :twisted: Bo wiedziałam jakich witamin mój ogranizm potrzebuje i wszystkie je ładnie zażywałam.

Poza tym ideały dot. sylwetki i wagii są różne równiez ze wzgłędu na kraj, region. Słyszałam, że dietetycy w Azji, np. w Singapurze kobietom, ktore chca schudnąć ustawiają bardzo drastyczne wagi docelowe: przy 170 cm wzrostu jakies 44 kg. U nas każdy powie, że to anoreksja, tam będzie to bardziej respektowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do ascezy, świętości itd to w średniowieczu taki był ideał tak jak dziś robienie kasy powiedzmy. Oczywiście niewielu wtedy procentowo było tych ascetów tak jak dziś milionerów. Ja nigdy żadnych ascetów nie gloryfikowałem ale kościół i owszem choć dziś już takich skrajnych umartwień nie popiera a jego władza nad duszami ludzkimi jest dosyć znikoma nieporównywalna do tego sprzed wieków.

Co do wagi ze względu na kraj kontynent to wile zależy od czynników genetycznych np taki przeciętny Ghańczyk czy Ghanka o budowie sprintera naturalnie umięśniony z olbrzymim tyłkiem i udami będzie miał bmi ponad normę a pewnie będzie okazem zdrowia bo tak jest genetycznie ukształtowany a Somalijczyk, Kenijczyk jest naturalnie chudy i przy 180 waży 50 kg i jest okazem zdrowia biegającym codziennie po 50 km po górach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to jest racja bym powiedziała, bmi tez należy odnosić do konkretnej kultury (czyli do różnych predyspozycji i cech organizmu). dlatego można miec 2 osoby o tym samym bmi i jedna będzie wyglądać szczupła, a druga grubo. zawsze twierdziłam, że bmi jako wskaźnik dla wygladu to bzdura ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja ważę 57 kg przy 160 cm wzrostu. Też miałam anoreksję, ale chyba już wyzdrowiałam, tylko bardzo skurczył mi się żołądek i jem małe porcje, mam obsesję, aby nie przytyć, ale nie zależy mi, aby schudnąć. Więc chyba nie jest tak źle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zielonamietowa

 

tahela, ma 100% racji, mieć sylwetke klepsydry, a być grubą to zupełnie 2 różne rzeczy. kości są tutaj kluczowe; można być super szczupłym, ale mieć te szersze biodra + szerszą obręcz barkową (bo to ona odpowiada za kształt klepsydry, a nie cycki, panowie :) ), a można być typem potocznie określanym jako "nabity" lub "nalany" (tak, tak się o tym mówi :D ) czyli niezależnie od obwodów, widać ze laska ma "ciałko" (fuj -___- nienawidze tego słowa ale brakuje mi synonimu).

 

 

I w tym tkwi czesta próba odchudzania sie przez dziewczyny,które nie maja sylewtki klepsydry czyli szerokie ramiona- wąska talia- szerokie biodra , sa w normie i ładne tylko po prostu mają taką budowę a chcą wyglądac koniecznie inaczej a tu sie chudnie i chudnie a to nic nie daje bo budowy ciał sobie nie zmienisz, i ciagle coś jest nie tak i będzie bo sie nie przeskoczy pewnych rzeczy, które dostło się od natury, kelpsydra juz była pokazana właśnie na figurkach tak zwanych Wenusek, klepsydra u kobiet była na rzeźbach u Starozytnych Greków, tak samo jak facet to igrek szeroki bary i zwezenie w tali i biodrach, długie nogi w stosunku do wzrostu, ale nie za długie sa w cenie u obu płci, cżłowiek z krótkimi nogami wyglada nieproporcjonalnie po prostu, ten klasyczny posag Dwida jest męskim ideałem jesli idzie o sylwetkę , u mężczyzn liczy sie wzrost równiez bardziej,niski facet wydaje sie mniej atrakcyjny od wysokiego , chociaz ja akurat wysokich nie lubie,ale za niskich też nie,ale patrząc czesto na moje kolezanki to niski od razu odpada na wstepie, w anoreksji na pewno czynnikiem głownym jest dazenie do ideału , albo do idealnej sylwetki, która czesto jest nieosiagalna właśne z powodu naturalnej budowy ciała u kogoś albo swiętości jak u ascetów

 

-- 21 kwi 2012, 18:45 --

 

ani ta pani ani ten pan nie wygladają na grubych wręcz przeciwnie a rzeźby stare pani nawet sporo starsza :arrow::P

 

-- 21 kwi 2012, 18:46 --

 

 

 

-- 21 kwi 2012, 18:53 --

 

i jak ktoś mi powie,że kanony piekna sie zmieniły to niech popatrzy sobie na te rzeźby i bardziej przemysli sprawę, bo na historii tez trzeba sie troche znac a nie powtarzać za innymi głupoty, a Rubens to wiadomo fetyszysta był i miał skrzywienie grubych bab, większosć obrazów z róznych epok , moze z jego wyjątkiem nie przedstawia grubych osób

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja jestem facetem i mam coś z figury klepsydry jeśli chodzi o klatkę piersiową to ok ale moje szerokie biodra nie wyglądają zbyt męsko i zajmują dużo miejsca na siedzeniu.

W kulturach afrykańskich, azjatyckich( z wyjątkiem dalekiego wschodu może) dominują przedstawienia kobiet wręcz grubych z naciskiem na szerokie potężne biodra i uda no ale to symbol płodności w końcu. Co do malowideł rzeźb z różnych epok to może i nie przedstawiają grubych bardzo osób ale jednak kobiety są zdecydowanie pulchniejsze niż w obecnym kanonie urody. Taka wenus z milo nie miała by szans na wybieg czy sesje zdjęciowe w rożnych magazynach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

carlosbueno,

no,ale jednak mieści sie w granicy i dizsiaj uwazanej kobiety za zgrabną a do grubej to jej cho,cho, wymiary modelek fakt ,ze one są chude jednak typowa przeważnie klepsydra 90-60-90, nie jedna chocaz nie wiem ile by sie odchudzała i była sucha jak wiór na to nie wskoczy bo to kwestia budowy ciała, a modelki jak dbaja o linie to własnie maja takie wymiary i az 30 cm róznicy, natomiast mniej wazna u modelek jest twarz bo z twarza mozna popracowac makijażem natomiast z figura jak ktoś nie ma to się juz nic nie da zrobić nawet jak schudnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem że zespół antropologów badał najbardziej pożądane sylwetki u kobiet z całego świata i wyszło że niezależnie od masy ciała u kobiet pożądane są wymiary biust 100%- talia 65-80% - biodra 100% czyli typowa klepsydra. U facetów natomiast 100%-80%-80% dla mnie nie osiągalne ze względu na szerokie biodra. Co do wymiarów modelek 90-60-90 to od 50-tych są one aktualne tylko że ów modelki od tego czasu urosły kilkanaście cm i teraz aby to spełnić muszą być chude i nie wyglądają jak Marylin Monroe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×