Skocz do zawartości
Nerwica.com

New World Order


Gość intel

Rekomendowane odpowiedzi

że nie wytwarzają żadnych dóbr materialnych, a jedynie wartość dodaną w postaci milionów ton bezwartościowego papieru.
dziś w czasach obrotów bezgotówkowych i czasach kreowana fikcyjnych pieniędzy na kontach to nawet papieru nie potrzeba wystarczy kilka kliknięć myszką i tworzą się miliony. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziś w czasach obrotów bezgotówkowych i czasach kreowana fikcyjnych pieniędzy na kontach to nawet papieru nie potrzeba wystarczy kilka kliknięć myszką i tworzą się miliony.

 

Ja pisałem o papierach w sensie dokumentów. Oczywiście cała reszta to tak naprawdę impulsy elektroniczne.

Niestety nie dorośliśmy do tego aby na zakupy zacząć chodzić z gotówką, wypłacaną z kont w bankomatach.

Ale jestem przekonany, że gdyby w ten sposób zaczęli nagle robić wszyscy Polacy, już zrobiłby się niewielki ale bałagan.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nic nie czaje z tego co ty piszesz...ale mam wrażenie że nie masz racji :smile: . Czemu?

 

Kuczyński mówił mniej więcej(tak przynajmniej zrozumiałem). Dzisiaj prezes może zarobić kase której nie będzie potrafił wydać(chyba że sie uprze) do końca życia w 1 rok pracy. Więc gówno go obchodzi "dobre" zarzadzanie bankiem. Ponieważ kondycja finansowa banku, nie jest skorelowana w wystarczający sposób z jego osobistą kondycją finansową... Jeśli prezes zarobi duże pieniądze po 10 latach pracy...a nadal będzie chciał rzeczywiście zarobić więcej, to wtedy bedzie brał większą odpowiedzialność za decyzje podejmowane dziś i które mają wpływ na jutro i na za 10 lat.

Dzisiaj prezes nie musi brac za to odpowiedzialności, ponieważ za 1 rok zarobi tyle że zrobi wszystko żeby tyle własnie zarobić i nie obchodzą go zbytnio skutki dzisiajszych decyzji za 10 lat....obchodzi go właśnie to za rok. To sprzyja spekulacji, ryzyku, braku odpowiedzialności i krótkowzroczności.

 

Kuczyński nie mówił w kontekście pensji możnych sektora finansowego sensu stricte o pięniądzach i ich wpływie na gospodarkę. On mówił o ich bezpośrednim wpływem na mentalność prezesów i pośrednio na jakość zarządzania.

 

Jeśli chodzi o ograniczenie dochodów banków to tez nie mówił o tym jak o recepcie samej w sobie. Mówił raczej o mechanizmach ograniczających spekulacje, mówił o regulacjach ograniczających sztuczne pompowanie zysków, kapitału. On chyba mówił o podatku torbina, czyli de facto podatku antyspekulacyjnym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zujzuj, Oczywiście, pozwoliłem sobie jedynie rozwinąć kwestię. To ma związek. Te ich ryzykowne decyzje to moim zdaniem bujda na kółkach. AIG, LB to celowe wpadki. Przecież AIG było subwencjonowane z budżetu, żeby nie wysypać innych wraz ze sobą.

Co to oznacza? Oznacza to, że budżet USA powiększa swój deficyt kosztem przyszłej spłaty przez podatników i ich dzieci zadłużenia.

Na ryzykownych inwestycjach pakujących dany bank, czy tow. finansowe w kłopoty kto zarabia? No inny wielki bank. Mało tego, ten który zarabia, pożycza rządowi ratującemu bank plajtujący kasę na ratowanie tego padającego. Na giełdzie już takich numerów jak w pierwszych 3 dekadach XX wieku nie da się zrobić, zatem wystarczy dać dobrą pensję prezesowi z wytycznymi w jaki sposób ma inwestować. Obiecać mu właśnie dużą roczną premię za nietrafione inwestycje, tak aby jeżeli po takim numerze nigdzie go już nie będą mogli (nawet gdyby chcieli, to z uwagi chociażby na opinię publiczną) zatrudnić, mógł żyć nie martwiąc się kompletnie o zabezpieczenie dożywotnie swoje i swoich następnych dwóch lub trzech pokoleń. Zatem to co facet mówi, to mydlenie oczu i odwracanie przysłowiową już "aborcją" uwagi od zasadniczego problemu, jakim jest wykupowanie ludzika po ludziku, mieszkańców tej planety. Tych których nie da się łatwo kupić bo są "dzicy" nęka się embargami, sankcjami i innymi szykanami, tak aby wreszcie zniesmaczeni sprowokowali lokalny konflikt i zmusili do tzw. "interwencji pokojowej".

Kuczyński nie mówił w kontekście pensji możnych sektora finansowego sensu stricte o pięniądzach i ich wpływie na gospodarkę. On mówił o ich bezpośrednim wpływem na mentalność prezesów i pośrednio na jakość zarządzania.

 

Kuczyński nie mógł w takim świetle mówić, bo srałby na rękę która mu jeść daje. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To czy mógł, czy nie mógł to nie ma znaczenia, to nie śledztwo, ani nie zagadka logiczna...Znaczenie ma czy tam mowił, czy nie. A fakt jest taki, że tak mówił. Tak samo jak mówił, że dopiero za 2 pokolenia bedzie szansa na normalnośc, ponieważ teraz wszyscy sa wychowywani w kulcie zysku, egozimu, pieniądza itd... Mówił o elitach i ich niskiej jakości. No przecież mówił wyrażnie że w dobie kryzysu lat 70 prezes zarabiał 40 razy więcej niz srędnia a teraz zarabia 440 razy więcej...i że to prowadzi do wypaczeń w dziedzinie zarzadzania sektorem finansowym itd...itp...Musisz przeczytac wywiad :smile: w wszystko tam znajdziesz. On przez cały wywiad pośrednia srał na reke która go karmi choć mówił, że Xelionnieinwestujew instrumenty pochodne itd...

 

Co domydlenia oczy. To chyba nie masz racji. Poza tym troche spłaszczasz wszystko do kwestii pensji prezesa. Chcesz przez to wszystko co piszesz napisać, że najlepiej dla gospodarki będzie jeśli prezes bedzie zarabiał 40 tyś więcej niz srednia? No bez jaj. Poza tym. Stan gospodarki nie ma wiele współnego z tym ile zarabia prezes nominalnie fizycznych pieniędzy. Ma za to wiele współnego z jego(ogólnie) pazernością, chciwością i brakiem odpowiedzialności. Bo prezes banku zarobi ile zarobi i prawie bez znaczenia czy bank będzie prosperował, czy doprowadzi do światowego kryzysu

 

Obejrzyj filmy o dzisiejszym kryzysie. Co go wywołało i w co banki inwestowały, w jaki sposób itd... Jak udzielały kredytów, potem instrumentami pochodnymi tych kredytów grały itd... itp...Jak podobno wszystko sie zaczęło kiedy znisiono deregulacje rynków finansowych. Jak ... i nie zawsze jak jeden bank traci to drugi zyskuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja generalnie zrozumiałem to z grubsza tak... Kiedyś największymi podmiotami gosp. w ramach światowej gospodarki były państwa. Gospodarki narodowe. Za tymi państwami oczywiście stoją ludzie i ich interesy(ogólnie)... w ramach tych gospodarek funkcjonowały mniejsze/większe firmy, banki itd... Siłą rzeczy państwa musiały podlegać regulacji... Jednak obecnie zdecydowanie przewagę zdobywają korporacje. Za korporacjami nie stoi naród, ludzie... Za nimi nie stoją nawet pracownicy. Za korporacjami stoją interesy indywidualne, małej liczby ludzi. Korporacja działa w imię dobra abstrakcyjnego i umownego, czyli pieniądza. Państwo działa w interesie dobra obywateli

 

Dzisiaj interes korporacji można stac w sprzeczności z interesem państwa...Interes finansistów nie bierze pod uwagę interesu państwa, narodu. Jednak w skutek zdobywania kapitału zdobywają coraz to większą siłę i zyskują na znaczeniu. Interes banku to liczby, na które chce sie wpływać i za którymi stoją zarobione pieniądze, lub stracone pieniądze...Jednak za tymi liczbami stoją tez ludzie, których interes może być sprzeczny...

 

Przecież kilkanaście miesięcy po wybuchu kryzysu banki z powrotem zaczynały udzielać kredytów, których wiedzieli że klienci nie spłacą. Była pełno artykułów w których przedstawiciele(szeregowi) sektora finansowego mówili otwarcie że wiedzą że przyczyniają sie do przyszłej ludzkiej tragedii, ale ich interesuje wynik finansowy. Mam znajomego maklera,który mówi że nie jest w zasadzie żadnym maklerem...on jest handlowcem. On wciska klientom przeróżne produkty finansowe, za których sprzedaż dostaje procent. To sie dzieje na poziomie najniższych struktur i tym bardziej na najwyższych szczeblach

 

Do tego wydaje mi sie że dążył Kuczynski. chodzi o to że interes finansowy jest najważniejszy, a ludzie nikogo nie obchodzą. W aspekty czysto ekonomiczne cięzkomi sie angażować...ale wydajemisie że to był właśnie główny przekaz Kuczyńskiego....Ty jednak piszesz, że to co ten facet mówi to mydlenie oczu....On mówił generalnie o bogatych tego świata. Ich moralności, zasadach itd... na kwestiach ekonomicznych też sie koncentrował, ale główny przekaz był inny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zujzuj, Tak to co piszesz to prawda. Jednak to nie zapobiegnie dalszej dewaluacji.

I tego w wypowiedzi Kuczyńskiego mi brakło. Nie miałem o kazji czytać całości,tylko to co było pod linkiem.

Generalnie nie czytam gazet,nie oglądam TV i nie słucham radia. Może dla tego część mi uciekła, o której piszesz powyżej.

Przecież kilkanaście miesięcy po wybuchu kryzysu banki z powrotem zaczynały udzielać kredytów, których wiedzieli że klienci nie spłacą. Była pełno artykułów w których przedstawiciele(szeregowi) sektora finansowego mówili otwarcie że wiedzą że przyczyniają sie do przyszłej ludzkiej tragedii, ale ich interesuje wynik finansowy. Mam znajomego maklera,który mówi że nie jest w zasadzie żadnym maklerem...on jest handlowcem. On wciska klientom przeróżne produkty finansowe, za których sprzedaż dostaje procent. To sie dzieje na poziomie najniższych struktur i tym bardziej na najwyższych szczeblach

No wiem o tym. Ale ci ludzie niejednokrotnie są po ekonomii, a tam im się wciska że to kreowanie pieniądza i to nic złego.

 

No on mówił jedynie o prezesach na ile pamiętam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ... i nie zawsze jak jeden bank traci to drugi zyskuje.

 

Zapomnieliście, że nie ma wielu banków, choć w sensie fraktalnego podziału piramidy na piramidki korporacji czy państw,

to teoretycznie jest wiele pozornie różnych firm obracających gotówką, ale BANK drukujący pieniądze jest jeden.

Na poziomie personalnym zarówno nad zasobami Watykanu Lizarda number 1 Razingera, jak i nad Bankiem of England królowej E-LIZARD-beth, jak i nad FED, który bez kontroli drukuje dolary, a potem pożycza je na procent rządowi USA reptilianina Obamy panuje od wieków klan Rotschildów, więc czy jakaś firma obracająca pieniędzmi w skali kraju czy kontynentu upadnie to lizardy i poprzez klan rotchildów i tak kontrolują 90% teoretycznych zasobów finansowych, które nie tylko są 100%wirtulane, ale i scentralizowane na poziomie świata, więc mały jest sens, by stuknąć klan rotchildów na kilka miliardów, skoro oni, se dopiszą kolejne zera w wirtualnych bankach całego świata, bo jest jeden bank - ich bank. A podziały na różne banki notowane na giełdach, czy różne państwa mające własne systemy walutowe, to numer dobry na krótką metę czyli na 400 lat, a potem to wszystko runie. Czyli góra 50 lat od dziś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o co chodzi z tym reptilianinem i lizardami?

 

No jest teoria, że NWO, jako machinę sterowania światem stworzyły istoty kosmiczne, konkretnie jaszczury. Wszelkie szlachetne i koronowane głowy to ponoć hybrydy gadów z ludźmi. David ickle nazywa ich reptilianami, (ang reptile gad)ja jaszczurkami (ang. lizard), Podobno światem nie rządzą ludzie czystej krwi, tylko potomkowie jaszczurów, smoków, węży, co tam kto lubi. Przynajmniej tak twierdzi http://davidicke.pl/. Biblia nazywa ich wężowym nasieniem, ale ludzie nie czytają nawet biblii tylko oglądają tvNWO , które programuje w ludziach blokady, bierność i agresję w zależności od zapotrzebowań. No więc wyłączmy tv i zastanówmy się czy te wszelkie zwyrodnienia w każdym istotnym aspekcie życia są przejawem nieprawdopodobnie psychopatycznych zbiegów okoliczności, czy też stoją za tym Ci, którzy nie są ludźmi i i od lat organizowali świat w taki sposób, by ludzie byli niewolnikami.

Czy nie wydaje Wam się dziwne, że wszystko na tym świecie jest nie tak jak być powinno?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nomorewords43, Zgadzam się z Tobą. To dość śmiałe stwierdzenia, ale rzeczywiście, dziwnie dzieje się.

Może nie jestem zwolennikiem stwierdzenia nie tak jak powinno, bo to jest jak ma być, natomiast ludzie muszą wyciągać swoje wnioski

i zmieniać prządek rzeczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę zrozumcie. Gdyby "pozytywni kosmici" interweniowali odgórnie, to byłoby niezgodne z zasadami.

Jak ziemianie zaczną naprawdę myśleć, zaczną się troszczyć o siebie, bliźnich i świat, zaczną zmiany

to zmienią świat oddolnie i nie trzeba będzie popadać w długi u kosmicznych wyzwolicieli, kimkolwiek by nie byli.

Może to przykre, ale trzeba z tym gigantem NWO walczyć z pozycji mrówek. Armia 2 miliardów mrówek może załatwić każdego wroga, jeśli mrówki będą współpracować świadomie. Jak ludzie zaczną oddolną świadomą współpracę np. nad handlem barterowym,

to posypie się ten sztuczny system finansowy NWO. Jak ludzie oswoją czystą energię np. zimną fuzję, to uniezależnią się od dostaw energii od NWO. Jeszcze rolnictwo ekologiczne by uniezależnić się od opatentowanej żywności GMO i można zacząć budować oddolnie nowy świat bez rozlewu krwi. Nawet z pozycji prostego człowieka. A tacy obiecujący publicyści jak carlosbueno będą nauczycielami nowych pokoleń ludzi żyjących w eko-wioskach. To taki off top.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co w końcu, NWO czy islamizacja, a może NWO ma polegać na zniewoleniu ludzkości przez islam i szariat.

Niech się zdecydują :pirate:

NWO to sprawka światowej finansjery i sukces radykalnego islamu im nie w smak bo to konkurencja ideologiczna. Z dwojga złego lepsze NWO sprowadzające ludzi do niewolników- konsumentów niż masowe zabijanie i powrót do średniowiecza. Pozostaje kwestia ropy naftowej gdzie obie frakcje się ścierają ostatnio NWO górą bo ropa tanieje co uderza nie tylko w Rosję ale w światowy islam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×