Skocz do zawartości
Nerwica.com

Więcej niż kompleksy


Rekomendowane odpowiedzi

Kilka lat temu byłam zdradzana przez ówczesnego partnera. Na koniec przyznał się do wszystkiego łącznie z tym, ze czasem kiedy się ze mną kochał myślał o mojej koleżance. To wszystko co się stało i czego się dowiedziałam rozwaliło mi psychikę. Wiele razy wybaczałam mu, ale On ciągle to robił. W końcu rozstaliśmy się, a ja całkowicie się zmieniłam.

 

Kiedyś byłam osobą towarzyską i lubiłam siebie, obecnie jestem jednym wielkim kłębkiem kompleksów. Powiem wprost: czuje się gorsza od każdej kobiety, brzydsza, a czasem i głupsza. Nie potrafie patrzeć na siebie w lustrze, często z tego powodu płacze.

Nie są to zwykłe kompleksy jakie każdy tam czasem miewa. To paniczny strach przed ludźmi wynikający z poczucia gorszości.

 

Jestem teraz w szczęsliwym 2letnim związku i nadal nie potrafie się nawet zaakceptowac. Dla mnie słowo akceptacja samej siebie nie istnieje.

Kiedy staje obok jakiejś kobiety np w tramwaju od razu czuje się taka mała i brzydka. Nieważna.

Chorowałam na zaburzenia jedzenia (bulimia) i w zasadzie cały czas tocze z tym walkę. Na przemian głodzę się i opycham.

Byly partner zawsze porównywał mnie z innymi kobietami, nawet gdy byliśmy gdzieś razem to on połykał wzrokiem inne kobiety całkowite przeciwieństwa mnie.

Bolało.

 

Nie umiem sobie poradzić. Myślę o tym cały czas, zadręczam się.

Czuje się gorsza od innych kobiet i za to nienawidze siebie.

Bo on wmówł mi że liczą się długie nogi, a nie 154 cm wzrostu

wmówił mi że kobieta nie jest kobieta jeśli ma niewielki biust

że bez krótkiej spudniczki nie jestem piękna.

Bywały sytuacje, że kazał mi iść gdzieś w krótkiej ledwo za pośladek spudniczce, a ja to robiłam.

 

Chciała bym nie bać się sobą.

Wierze że mi sięto uda.

Razem z Ukochaną osobą, obecnym chłopakiem Tomkiem mamy się wybrać na zakupy gdzie kupię w końcu nie patrząc w przeszłość to co na prawde lubie nosić.

Tomek jest inny. Czuje, że szanuje moje cialo, że chce żeby było tylko dla niego. Nie namawia mnie noszenia za krótkich spudnic czy krótkich bluzek.

 

Kupię kolorowe branzoletki i apaszki

Poszarpane spodnie i śmieszne t-shirty

chcę być sobą

 

Boje sie bardzo, ale wierze że to może być dobry pierwszy krok, aby już nie czuć się gorszą.

 

Ps; nawet nie wyobrazacie sobie ile nerwów kosztowało mnie umieszczenie tu na forum swojego zdęcia

:oops:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kejsi-twój były partner to był po prostu 100% dupek!!!Ale wierzę,że takie podejście mogło ci zniszczyć psychikę.Ciagła bezpodstawna krytyka może zabić wszelkie poczucie wartości.Bardzo dobrze,że się z nim rozstałaś.Poza tym chociaż jestem kobietą( :D ),przyznaję,że jesteś baaardzo ładną atrakcyjną dziewczyną.I na pewno wiesz,że nie tylko wygląd jest ważny.Mam nadzieję,że dzięki swojemu partnerowi wrócisz do właściwej samooceny :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Różą, że ten facet to skończony dupek był! Jak można nie akceptować ciała własnej partnerki? No, ale dobrze, że teraz masz wspaniałego chłopaka. Mam nadzieję, że on Ci pomoże i że wszystko będzie dobrze:)

Ja też przechodziłam przez straszne kompleksy, a otoczenie mi nie pomagało, wręcz przeciwnie. Co mi pomogło? Zwykły banał.Po prostu w pewnym momencie zaczęłam się robić ładna;)

Kejsi, wierzę, że sobie poradzisz, wszystko Ci się uda i się ułoży. Skoro Tomek jest taki, jak piszesz, no to musi być dobrze:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kejsi! Ten Twój facet to (za przeproszeniem) palant dupek i poprostu beznadziejny jest. Olej go i już nie miej z nim nic wspólnego. Nie mial i nie ma prawa tak Cię krzywdzić. To on jest zerem a Ty jesteś wartościową kobietą. I znajdziesz sobie kogos kto Cię pokocha i dla niego będziesz dla niego najpiękniejszą kobietą na świecie. Tak wlaśnie dziala milość. Zapomnij o nim bo nie jest wart ani jednej Twojej myśli. Dość już zrobil :evil: Wygląd nie ma znaczenia, uwierz mi! A fajny wygląd czasem może przynieść bardzo zgubne skutki. Ale za to znaczenie ma to, że jesteś fajną wartościową kobietą i musisz sama zacząć tam myśleć. Glowa do góry!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×