Skocz do zawartości
Nerwica.com

TRAZODON (Azoneurax, Trazodone Neuraxpharm, Trittico CR/XR)


jowita

Czy trazodon pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

224 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy trazodon pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      139
    • Nie
      67
    • Zaszkodził
      30


Rekomendowane odpowiedzi

Jak brałem mirtę solo to tyłem jak prosiak i miałem ciągle ochotę na słodkie, ale jak brałem z wenlą to jakoś ten efekt "zniósł" się i jadłem normalnie, tycia jako takiego nie zauważyłem. Brałem krótko bo coś ok 3 tygodni, na początku w porządku ale potem mi te combo wywołało straszne natręctwa myślowe, gonitwę myśli i beznadziejną depresję. Odeszło od razu po odstawieniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomocy! Lysieje na potęgę. Nie wiem czy wina jest po stronie trazodonu czy buspironu. Kiedys bralem juz trazodon i problemów z włosami nie mialem. Czy możliwe żeby w trakcie ponownego brania leku organizm zareagował w ten sposób? Przez pewien czas bralem buspiron w dużej dawce a włosy przerzedzily mi sie jeszcze przed trazodonem ale teraz to juz jest masakra..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro już rozpętałem prolaktynowe szaleństwo, to nie może się nie oberwać trazodonowi :P :

 

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/7673654

The present study thus shows that trazodone treatment increases prolactin concentrations, suggesting that m-CPP is involved in biochemical effects during treatment with the parent compound.

 

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/6685809

The results of these studies thus indicate that acutely, at very high doses, trazodone probably can stimulate prolactin secretion modestly in female rats. However, when consumed chronically at 80 mg/kg/day, the drug has no effects on serum prolactin levels. Therefore, if trazodone stimulates prolactin secretion by altering neurotransmission across dopamine and/or serotonin synapses in brain, it is probably not potent in these actions, at least as concerns those dopamine and serotonin neurons that influence the secretion of prolactin.

 

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/7133375

Trazodone enhances the prolactin value, increasing chiefly the titres during sleep which were lower in respect to controls before treatment. The drug decreases the mean 24-hour somatotropin levels, mainly the values during sleep. A serotoninergic effect is possibly involved.

 

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/7465018

Pretreatment with trazodone does not modify TRH-induced PRL release.

 

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/571582

PRL levels were reduced, whereas the behaviour of GH was paradoxical. These results suggest that the dopaminergic and serotoninergic systems take part in regulating the secretion of these two hormones. An interesting comparison was made with their behaviour following the administration of bromoergocryptine in the adenoma series.

 

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/536185

Plasma prolactin levels during intravenous Trazodone infusion have been evaluated. Although the modifications were not statistically significant, a slight decrease of plasma prolactin levels was noted. This result suggests that Trazodone has no remarkable effect on hypothalamic function.

 

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/25920951

This report describes a unique case of the development of galactorrhea following the addition of trazodone (100 mg/day, 2 weeks) to the treatment of a patient who was receiving citalopram (40 mg/day, 6 weeks) therapy for a diagnosis of depressive disorder, which improved upon the discontinuation of trazodone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja musiałem odstawićTrittico po 2 tygodniach za duże zamulenie brak poprawy nastroju i /cenzura/ zapomniałem gdzie zostawiłem auto na parkingu :P

 

niezły kabaret :mrgreen::pirate:

 

-- 28 maja 2016, 22:24 --

 

Sebastian, nie poddawaj się będzie dobrze Legionisto :)

Zaburzenia osobowości? Skądś to znam. Lekarze psychiatrzy zazwyczaj to wypisują jak nie mają gdzie już cię włożyć. Jak wyglądasz na przygnębionego to władują cię do depresji. Jak na zbytnio wycofanego bojaźliwego- nerwica lękowa lub nie daj boże schizofrenia. Mnie spotkalo to drugie. 3 miechy mnie truł jeden konował neuroleptykami. A byłem idealną ofiarą dla nich. Później nagle zorientowałem się że straciłem libido. Teraz próbuje z tym walczyć na wszystkie sposoby i jest poprawa. Nie łam się. :)

 

Widac ze nie masz zielonego pojęcia o tym co to diagnoza....

 

-- 28 maja 2016, 22:38 --

 

Ale bez zgody i wiedzy lekarza nie wolno robić eksperymentów.

Gdybym sam nie zrobił ich na sobie nie byłbym w remisji :P

 

I recepty tez sobie sam przepisujesz? :hide:

 

-- 02 cze 2016, 16:19 --

 

Dzisiaj lek. kazał mi odstawić trittico. Tydzień 50, tydzień 25 ale mi leków zabraknie na drugi tydzień i nie wiem czy lecieć do niego znowu czy można zrobić tak: 5 dni 50 i 4 dni 25.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś wezmę trazodon i zobaczę jak będę po nim spać. Dawka 100-150mg.

 

-- 06 cze 2016, 09:38 --

 

Wzięłam 150 trazodonu czuje się fatalnie .Wymiotowalam,glowa mi peka,okropność .Może za duża dawka,kiepsko spałam .

 

 

150mg? O kurde masakrycznie dużo jak na pierwszy raz. Raczej bym celował w 25-50mg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorę trazodon od 3 tygodni w dawce 50 mg jako dodatek do sertraliny na zwiększenie libido i ułatwienie dojścia. No i niestety poza działaniem nasennym nic nie czuję a z dojściem to chyba nawet gorzej. Czy komuś ten shit pomógł? Chyba trzeba walić sterydy w dupe żeby przebić się przez kastrację ssri.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorę trazodon od 3 tygodni w dawce 50 mg jako dodatek do sertraliny na zwiększenie libido i ułatwienie dojścia. No i niestety poza działaniem nasennym nic nie czuję a z dojściem to chyba nawet gorzej. Czy komuś ten shit pomógł? Chyba trzeba walić sterydy w dupe żeby przebić się przez kastrację ssri.

Mi trazodon pomagał jedynie bardzo nieznacznie przy SSRI, nawet sam w monoterapii powodował u mnie obniżenie libido (SRI) i problemy z dojściem. Przy kombinacji escytalopram 20 mg + trazodon 150 mg prawie w ogóle nie miałem ochoty na seks, bardzo duży problem z dojściem, chociaż wtedy to i tak było lepiej niż na kombinacji fluwoksamina 50 mg + chlorprotyksen 75 mg - kastracja jak u trynkiewicza, wacek na śmietnik.

Kombinacja escytalopram 10 mg + mirtazapina 30 obcinała mi libido o jakieś 35-40 %. Sama mirtazapina 30 mg jakieś 10 %. Zauważyłem jednak poprawienie libido pod włączeniu 100 mg wyciągu z różeńca górskiego 2x dziennie (preparat Rhodiola firmy Naturell) przy (obecnej) kombinacji escytalopram 5 mg + mirtazapina 30 mg, czego niestety nie zauważyłem włączając 250 mg wyciągu z żeń-szenia koreańskiego 2x dziennie (preparat Żeń-szeń Forte firmy Naturell).

 

Moje obserwację po stosowaniu różeńca odnośnie poprawy libido potwierdzają badania:

Results show a significant increase of 5-HT content in N treated with R. rosea, with a significant increase of serotonin receptor 1A, suggesting an involvement of serotonin in beneficial effects of R. rosea on suffering produced by nicotine withdrawal.

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/22921986

 

Być może zainteresowani upregulacją rec. 5-HT-1A (jako rzekome odwrócenie negatywnych efektów SSRI spowodowanych downregulacją presynaptycznych autoreceptorów 5-HT1A) przez klonazepam zwrócą uwagę na ten bezpieczniejszy preparat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje obserwację po stosowaniu różeńca odnośnie poprawy libido potwierdzają badania:

Cytuj:

Results show a significant increase of 5-HT content in N treated with R. rosea, with a significant increase of serotonin receptor 1A, suggesting an involvement of serotonin in beneficial effects of R. rosea on suffering produced by nicotine withdrawal.

 

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/22921986

 

Być może zainteresowani upregulacją rec. 5-HT-1A (jako rzekome odwrócenie negatywnych efektów SSRI spowodowanych downregulacją presynaptycznych autoreceptorów 5-HT1A) przez klonazepam zwrócą uwagę na ten bezpieczniejszy preparat.

Jeśli jesteś szczurem to może i tak, jeśli nie to może być placebo. Piszesz sensownie i opierasz się na badaniach, ale trochę krytycyzmu i nie ekstrapolowania badań na zwierzątkach na ludzi by się przydało ;). Zresztą małą dawkę stosujesz. Sensowne preparaty np. firmy now foods mają 500mg ekstraktu w 1 kapsie. Brałem, niestety nie urywa. Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jesteś szczurem to może i tak, jeśli nie to może być placebo.

Może, ale nie musi. Operujesz na pojęciu prawdopodobieństwa, bliżej (ani dalej) nieokreślonego, po co więc się odzywać.

 

Piszesz sensownie i opierasz się na badaniach, ale trochę krytycyzmu i nie ekstrapolowania badań na zwierzątkach na ludzi by się przydało ;).

Jakbyś potrafił czytać, że zrozumieniem, nigdzie nie napisałem, że z prawdopodobieństwem równym 1, wynik poprawy libido wynika z upregulacji autoreceptorów 5-HT1a, wysnułem jedynie takie przypuszczenie.

 

Zresztą małą dawkę stosujesz. Sensowne preparaty np. firmy now foods mają 500mg ekstraktu w 1 kapsie. Brałem, niestety nie urywa. Pozdro

A co, robiłeś badania, że wiesz, że za małą dawkę stosuję? Ekstrapolacja z ciebie na mnie, czyli że tobie nie pomogło a mi tak, jest co najmniej niepoprawna, robisz to, co mi zarzucasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może, ale nie musi. Operujesz na pojęciu prawdopodobieństwa, bliżej (ani dalej) nieokreślonego, po co więc się odzywać.

Po to żebyś dopuścił prawdopodobny efekt placebo. A odezwałem się żeby ktoś nie wziął sobie za bardzo do serca rewelacji z badania na szczurach.

 

Jakbyś potrafił czytać, że zrozumieniem, nigdzie nie napisałem, że z prawdopodobieństwem równym 1, wynik poprawy libido wynika z upregulacji autoreceptorów 5-HT1a, wysnułem jedynie takie przypuszczenie.

Ja nigdzie nie napisałem że na 100% Ci nie pomaga ale mógłbyś przypuścić że to efekt placebo a w przypadku klonazepamu to chyba udowodniono na ludziach tę upregulację? Wkaż mi miejsce gdzie napisałem o tym prawdopodobieństwe równym 1, w końcu ze zrozumieniem nie umiem czytać. :]

 

A co, robiłeś badania, że wiesz, że za małą dawkę stosuję? Ekstrapolacja z ciebie na mnie, czyli że tobie nie pomogło a mi tak, jest co najmniej niepoprawna, robisz to, co mi zarzucasz.

Akurat czytałem badania na temat różeńca i stosuje się zdecydowanie wyższe dawki w przypadku ludzi. Cross gatunkowa ekstrapolacja a człowiek-człowiek to jednak bardziej poprawna ekstrapolacja.

 

buzi buzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.. mógłbyś przypuścić że to efekt placebo.

Nie, dlatego, że o potencjalnej upregulacji w/w autoreceptorów przeczytałem po skończeniu kuracji różeńcem, poza tym obecnie go nie biorę i popęd mam zauważalnie mniejszy, mimo, że biorę obecnie witanię ospałą. Tak więc efekt autosugestii bardzo mało prawdopodobny.

 

a w przypadku klonazepamu to chyba udowodniono na ludziach tę upregulację?

To widzę, że kiepsko się orientujesz:

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/7689737

The acute and subchronic administration of clonazepam reduced serotonin (5HT) turnover rate in the hippocampus of the rat, as determined by the ratio of the monoamine and its metabolite, 5-hydroxyindoleacetic acid.

 

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/8570030

In order to further study the effect of this benzodiazepine on serotonin turnover rate, rats received clonazepam, 10 mg/kg for 10 days, and the concentrations of serotonin and 5-hydroxyindoleacetic acid were determined in the hippocampus after inhibition of monoamineoxidase with pargyline.

 

Akurat czytałem badania na temat różeńca i stosuje się zdecydowanie wyższe dawki w przypadku ludzi.

Jakieś badania, czy tylko pisanie dla samego pisania?

 

Cross gatunkowa ekstrapolacja a człowiek-człowiek to jednak bardziej poprawna ekstrapolacja.

Nie mniej jednak nie 100%, jak już jesteś taki dokładny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×