Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
mikolaj

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

Czy klomipramina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

110 użytkowników zagłosowało

1. 1. Czy klomipramina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

• Tak
      70
    • Nie
      28
    • Zaszkodziła
      24

Rekomendowane odpowiedzi

Ponieważ wchodzą ze sobą w interakcje farmakokinetyczne i farmakologiczne. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Moc to mozna, jak sie dawki klomi ustawi. Ale u jednego stezenie wzrosnie 4 krotnie, a u innego inaczej. Loteria, by musial badac poziom klomi caly czas. Pomijajac juz ze samopoczucie do dupy. Ogolnie klomi + ssri to masochizm.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Miał ktoś problem z osiągnięciem orgazmu po tym leku. Pytanie kieruję do mężczyzn. Czy po tym leku penis jest jak z drewna, że nie odczuwa się przyjemności?

U mnie po Duloxetynie 120 mg brak orgazmu, a na Wenlafaksynie 225 mg nawet niespecjalnie czuję , że to już...

Edytowane przez kucharz

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
6 godzin temu, Natrętnik napisał:

Moc to mozna, jak sie dawki klomi ustawi. Ale u jednego stezenie wzrosnie 4 krotnie, a u innego inaczej. Loteria, by musial badac poziom klomi caly czas. Pomijajac juz ze samopoczucie do dupy. Ogolnie klomi + ssri to masochizm.

Dlaczego przeszedłeś na sertralinę skoro wcześniej Anafranil Ci służył z tego co widziałem w wątku Anafranil?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bo kolega lubi skakać z kwiatka na kwiatek :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
25 minut temu, picziklaki napisał:

A Ty jak się czujesz na Anafranilu? Długo bierzesz ten lek?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam po roku przerwy. Mam pytanie do osób które siedzą w temacie i mają jakąś głębsza wiedzę na temat połączeń klomipraminy z innymi lekami. Nietypowe pytanie : bardzo dokuczały mi cholinolityczne uboki anafranilu. Do tego stopnia że musiałam zejść z tego leki chociaż pomagał. I przyszedł mi do głowy pomysł - co by było gdyby dorzuć do tego jakiś lek cholinomimetyczny, aby zniesc te uciążliwe skutki uboczne, np rywastygmine? Niby pisze zeby nie łączyć jej z lekami cholinolitycznymi ale z drugiej strony akurat to działanie klomi i tak nie ma wpływu na jej leczenie depresji więc jest niepotrzebne. Myślicie ze ma to sens? Oczywiście będę konsultować z lekarzem, coby sobie mózgu nie "przypalić". Rywastygmina jest lekiem na otępienie, co jest dla mnie plusem ponieważ mam duże ubytki w pamięci i bardzo wolno myślę w stosunku do zeszłego roku. Nie wiem czym to jest spowodowane, a na anafranil muszę z powrotem wrócić z powodu fatalnego stanu psychicznego. Proszę o jakąś podpowiedź. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 29.05.2020 o 17:12, picziklaki napisał:

Ponieważ wchodzą ze sobą w interakcje farmakokinetyczne i farmakologiczne. 

No to można je uwzględnić w dawkowaniu i porach przyjmowania przecież. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Lekarz zmienił mi leki. Zaczynam wchodzić na anafranil SR. Na razie 35 mg a od pojutrza 75 mg. Jak się czuliście początkowo na tym leku?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Od dzisiaj dawka 75 mg i tak do końca miesiąca. Później lekarz zdecyduje, co dalej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 30.05.2020 o 11:27, picziklaki napisał:

Hej, 

o jakiej porze bierzesz Anafranil?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jestem już ponad 5 tyg. na anafranilu, ale dalej nie odczuwam poprawy.
Po jakim czasie najpóźniej powinna zacząć działać ?
Biorę w tej chwili 150mg od ponad dwóch tygodni.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Biorę już 8 tygodni i zero poprawy.
Ciągły niepokój, lęki, dół i problemy z wychodzeniem z domu. Lekarza mam dopiero za 3 tyg.
Czy jest szansa, że lek jeszcze "zaskoczy" ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pewnie już zaskoczył tylko po prostu ci jego profit działania nie odpowiada ale odpowiadając na Twoje pytanie niewielka szansa nadal jest, że lek zaskoczy. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam pytanie , czy orientuje się ktoś czy Anafranil jest słabszym lekiem od Wenlafaksyny? Moje subiektywne odczucie jest właśnie takie. Nie mam napędu na Anafranilu i motywacji. Miał może ktoś podobnie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jest pierdyliard razy silniejszym lekiem od wenlafaksyny to, że na ciebie tak działa to kwestia inwidualna może Ci nie służyć co nie oznacza, że jest słaby. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zawsze pytanie jest na co jest silniejszy. Anafranil to taki lek że na natręctwa jest silny a na depresję taki sobie. Ciężkie depresje to wpływ na dwa neuroprzekazniki a i to uproszczenie. Niestety jeśli komuś ssri nasilają lęki czy niepokój to anafranil też to zrobi. Wenlafaksyna ma taką zaletę ze można ją do 150 wykorzystać jako ssri a powyżej jako snri. Najmocniejsza jest amitryptylina i powie to każdy znający temat lekarz. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Amitryptylina ma zróżnicowany profil odziaływania farmakologicznego ale z reguły jest słabym SRI ,dobrze sprawdzi się w depresji bo to wystarczy ale nie koniecznie w OCD czy innych zaburzeniach lękowych.

Edytowane przez picziklaki

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 4.05.2020 o 14:15, germin12 napisał:

Witam

Mozna laczyc anafranil z fluoksetyna?
Czy anafranil moze pomóc na tiki nerwowe?

Jak wspomniałem lekarzowi, że został mi anafranil i może dorzucę jedną do 200mg sertraliny, to sami sobie wyobraźcie jego reakcję. No ale jak to ja, od kilku dni biorę 150mg sert i 75mg anafranil rano, wieczór 50mg sert i 37,5mg anafranil. Na razie bez komplikacji i lepiej się czuje niż na samej sertralinie, ale takie kombinacje do mądrych zapewne nie należą, tym bardziej że miałem i pewnie zostały mi drobne problemy z sercem, m.in. wydłużony odcinek qt.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja wale 75 anafranil 20 paro 5 segan i żyje xd wiem ze nie wolno łączyć xd

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 12.07.2020 o 05:32, deoodeoo23 napisał:

Ja wale 75 anafranil 20 paro 5 segan i żyje xd wiem ze nie wolno łączyć xd

I widzę, że bardzo Ci z tym eksperymentem do śmiechu...a co tam. Lekarze to debile, interakcji nie ma, na dłuższą metę organizm W OGÓLE tego nie odczuje...

A za kilka lat będzie...no właśnie...czy też będzie tak wesoło?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 30.06.2020 o 20:42, Piotrek87 napisał:

Zawsze pytanie jest na co jest silniejszy. Anafranil to taki lek że na natręctwa jest silny a na depresję taki sobie. Ciężkie depresje to wpływ na dwa neuroprzekazniki a i to uproszczenie. Niestety jeśli komuś ssri nasilają lęki czy niepokój to anafranil też to zrobi. Wenlafaksyna ma taką zaletę ze można ją do 150 wykorzystać jako ssri a powyżej jako snri. Najmocniejsza jest amitryptylina i powie to każdy znający temat lekarz. 

Mam SAD+ocd

Bałem się amitryptyliny bo to TLPD, ale się okazałoze na 75mg że jest slaba... tylko mania, nawet stuporu nie zwiększa przed kobietami.

Escitalopram jest silny, tego ostro czuć.

Klomipramina jest z innej galaktyki , spowodowala u mnie na 75mg przewlekle psychozy maniakalne oraz schizofrenię. To jest maxxxymalny killer. Nie mam nic mocniejszego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na tym forum nie handlujemy lekami!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 30.05.2020 o 03:56, Natrętnik napisał:

Natrętnik, mogę połączyć wenlafaksyne z anafranilem 150 mg dziennie ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
55 minut temu, Adriannn napisał:

Natrętnik, mogę połączyć wenlafaksyne z anafranilem 150 mg dziennie ?

Tak czytam ostatnie strony tego tematu i chyba jednak nie o wenlafaksyne mi chodzi.

Kiedyś czytałem to forum z jakieś 10 miesięcy temu i twoje wypowiedzi i tak się stało, że jestem od tego czasu na 150 mg Anafranilu i 100 mg Trittico i jest... ogólnie bardzo dobrze i nic bym najlepiej nie zmieniał z tym że coś pamiętam o jakimś leku, który polecałeś do klomipraminy który aktywizuje (nie mam chęci do nauki, nie wciągają mnie żadne gry, robię coś, np. ćwiczę na siłowni ale nie łapie jakiegoś bakcyla, żeby podnosić więcej, czy żeby sprawdzić nowe ćwiczenia tylko katuje to samo od pół roku). 

I właśnie bym spróbował tego czegoś o czym pisałeś kiedyś tylko nazwy nie pamiętam, ale też jakby zmiana leków mogła doprowadzić do tego że już nie wrócę do tego stanu to bym  jednak chyba nie próbował.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi