Skocz do zawartości
Nerwica.com

KLOMIPRAMINA (Anafranil, Anafranil SR)


mikolaj

Czy klomipramina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

133 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy klomipramina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      84
    • Nie
      33
    • Zaszkodziła
      28


Rekomendowane odpowiedzi

Na mnie zawsze wszystko działa inaczej:( .

Anno mi też bardzo pomógł, właściwie do tej pory to jedyny lek, który hamował mi lęki. Ale niestety ma oprócz tego tyle działań ubocznych. Mam problemy ze skórą, przemianą materii, spadek libido poza tym jestem ciągle zmęczona, niewyspana mimo ,że mogę przespać 16 godzin. Trudno mi się skoncentrować ,myśleć logicznie nie mówiąc już o pamięci. Więc szukam innego rozwiązania, ale boję się ,że z pokorą będę musiała do niego wrócić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przykro mi to słyszeć Wiola. Nie miałam problemów dermatologicznych, nie utyłam i nie byłam zmęczona. Wręcz przeciwnie energii miałam za dziesięciu chłopa ;)

No niestety libido i możliwości były zerowe, do tego zaparcia (pomógł len i nasiona babki jajowatej), ale się przemęczyłam i teraz jest świetnie. Nie biorę klomipraminy już półtora roku i jestem na Lerivonie, bo mam problemy ze snem. Za to depresja i lęki są przeszłością.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje Aniu za współczucie i zrozumienie :). Widać Anafranil był lekiem idealnym dla Ciebie, dla mnie niestety nie do końca. Może dlatego ,że ja właściwie nie miałam depresji. U mnie był to lęk napadowy. Epizody depresyjne zdarzały się potem już w trakcie choroby, po jakichś ciężkich doświadczeniach no i z bezsilności wobec choroby, ale nigdy nie była to ciężka depresja. Denerwuje mnie to ,że te leki to właściwie ruletka, mogą trafić za 5, albo 10 razem, a może i wcale. Ja jestem już tym bardzo zmęczona,każda zmiana to dla mnie koszmar, no i następne rozczarowanie. Cieszę się ,że Tobie tak się udało:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem dotyczy snu i jest raczej w 99% powiązany z moim nowym lekiem. Jakieś dwa lata temu brałem Seroxat po którym spałem jak dziecko. Od trzech tygodni biorę Anafranil, już w 2 czy 3 dniu jego brania pojawiły się zaburzenia snu. Budzę się średnio co dwie godziny, czy ktoś miał podobną przygodę z tym lekiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorę Anafranil SR 75 trzeci dzień po połówce na noc. Jutro mam już przejść na całą tabletkę, ale oczywiście coś mnie dziś zaniepokoiło ;-) A mianowicie trochę swędzi mnie skóra na plecach, a na łopatce wyszedł jakiś wielki pryszcz....może to tylko zwykły zbieg okoliczności i nie wiem czy jutro dzwonić do mojej psychiatry (następną wizytę mam dopiero za 2 tyg) czy to raczej nic groźnego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lucky

 

Ja anafranil zaczęłam brać już wiele lat temu, ale z tego co pamiętam był to pierwszy lek , który nie dawał u mnie silnych objawów ubocznych. Miałam tylko takie dziwne uczucie podczas zasypiania, jakbym nagle gdzieś spadała. Nie było to zbyt miłe ale po jakimś czasie minęło . Może to depakine tak na Ciebie działa??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

już 6 dni jem Anafranil i Perazin wczorajszy dzień był koszmarem czułem jakbym nie kontrolował swojego ciała. Piekły mnie ręce, coś uciskało w gardle i nie mogłem spać jestem rozbity i mam straszną pustkę w głowie. Nie wiem co robić może zadzwonie do swojego lekarza. Co wy o tym sądzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka dawka klomipraminy jest śmiertelna? Podobno leki trójpierścieniowe są toksyczne i ich przedawkowanie 3-5 krotność max dawki terapeutycznej może się skończyć zgonem? Czy jak na przykład lekarz przepisuje na 2mce 6 opakowań Anafranil 75mg SR to jest to wystarczające ilość do przedawkowania śmiertelnego? Pytam o to, bo mój znajomy (w dobrym stanie)właśnie z takim woreczkiem wracał z apteki. Czy to normalne, że lekarze przepisują takie ilości na raz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sam raz na dwa miesiące. 2x75mg. jedno opakowanie ma 20 tabletek (sprawdziłem w necie). wychodzi 6 opakowań, czyli łącznie 120 tabletek na 60 dni. ale mnie to dziwi, że jednak się to przepisuje w takich ilościach. czy tyle tabletek nie wystarczy aby skutecznie popełnić samobuja?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ano tak to jest z lekarzami moja mama po wizycie u neurologa zawsze wychodzi z receptą na 4-5 opakowań rolek(relanium)i długo nie trzeba było czekać na uzależnienie.

A co do Anafranilu to jestem bardzo z niego zadowolona biorę go drugiego miecha ale pierwszy raz,szybko zaczął działać bo po ok.2 tyg. wcześniej były problemy z dobraniem mi leku,a po anafranilu żadnych skutków ubocznych nie chodziłam senna, żadnych bóli głowy,jedynie co mnie martwi to apetyt nie dość że dobrze sobie wyglądam to jeszcze teraz nadrabiam, ale najważniejsze moje samopoczucie psychiczne :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej a jak wygladaja wasze doswiadczenia z piwem i anafranilem ? sa swieta teraz i postanowilem sie napic , nie wzialem dawki dziennej jak mi powiedziala lekarka i wypilem dwa piwa, nic nie bylo troszke bardziej czulem sie pijany i tyle ale nie umarlem ani nic nastroj ok , biore 150mg anafranilu rano , juz sie balem ze bede musial sie patrzeec na innych pijacych a jednak da sie zyc z lekami przez dluzszy czas:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż , napiszę coś za co zapewne dostanę burę od niektórych, ale co tam:) Anafranil brałam przez wiele lat, wiele lat nie piłam w ogóle nic, zero. Bałam się po prostu.

Ale potem zdarzyło się , nabrałam odwagi i przyznaję,że był czas,że pomagałam swojemu nastrojowi w ten sposób. Brałam tylko anafranil 75 na noc. Nie miałam żadnych sensacji, szybko zasypiałam. Oczywiście nikomu nie polecam, ale nie jest to tak ,że jak się wypije piwko to zaraz nie wiadomo co się stanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×