Skocz do zawartości
Nerwica.com

KLOMIPRAMINA (Anafranil, Anafranil SR)


mikolaj

Czy klomipramina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

133 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy klomipramina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      84
    • Nie
      33
    • Zaszkodziła
      28


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Jestem nowa na tym forum. Chciałam się spytać w jakim wieku zaczęliście brać Anafranil?

Ja miałam silną nerwicę natręctw w wieku 13 lat. Zażywałam Anafranil przez ok. pół roku. Bardzo pomógł. Przez co najmniej rok po skończeniu kuracji czułam się dobrze, wręcz miałam hipomanię( teraz przeczytałam na necie co to jest;) ). Potem nadal czułam się dobrze, byłam uspokojona, ale czułam, że na niektóre rzeczy nie reagowałam tak emocjonalnie, entuzjastycznie jak wcześniej. Np. nie cieszyłam się tak bardzo z nadchodzących świąt( a wcześniej je uwielbiałam), nie przejmowałam się za bardzo jeśli moim bliskim się coś działo itp. W niektórych wypadkach miałam trochę uciszone moje normalne reakcje, ale czułam się dobrze.

Teraz minęło 8 lat od brania tego leku. Mam lekkie nawroty natrętnych myśli, spadki nastroju. Mimo tego myśli nie są już tak przerażające, podchodzę do nich racjonalnie, normalnie funkcjonuję.

Myślicie, że zażywanie Anafranilu w tak młodym wieku mogło zmienić moją osobowość? (Przeczytałam coś takiego na necie;/)

Jak to było z Wami :D ?

P.S. Możecie mi jeszcze napisać ile mg. mają tabletki Anafraniu okrągłe, a ile trójkątne? O ile teraz nie mają innych kształtów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Anafranil podaje się nawet 5 letnim dzieciom na moczenie nocne;-) Okuranico pomyśl jaką miałabyś osobowość, gdybyś okres dojrzewania przeżyła z tą silną nerwicą? Myślisz że wykształciła by się dorosła osoba zdolna do zaadaptowanego funkcjonowania w społeczeństwie? Moim zdaniem dzięki temu że brałaś lek, który niwelował nerwicę dużo bardziej mogłaś się rozwinąć. Takie jest moje zdanie. A co do tego co piszą w necie sprawdzaj źródło. Są różne dziwnie grupy, najczęściej katolickie, które prowadzą krucjaty przeciw lekom antydepresyjnym, strasząc na przykład że długotrwałe zażywanie fluoksetyny prowadzi u mężczyzn do impotencji, co jest kompletną bzdurą. Także sprawdzaj kto jest autorem takich "artykułów" w necie;-)

 

[Dodane po edycji:]

 

A jaką dawkę Anafranilu bierzesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Elfrid za odpowiedź.

Zdaję sobie sprawę z tego, że branie tego lekarstwa było konieczne. Wiem, że sporo zawdzięczam Anafranilowi ;). Tylko zastanawiam się czy branie takich leków we wczesnym wieku może jakoś wpłynąć na rozwój dziecka, biorąc jako punkt odniesienia to samo dziecko, gdyby nie zachorowało na nn i nie musiało brać lekarstw;) Wiem, że sama nerwica na pewno wyrządziła dużo szkód w moim organizmie. Do ostatniej klasy przed nn miałam najwyższą średnią w klasie, a mało się uczyłam. Miałam świetną pamięć. Potem, kiedy zachorowałam to wiadomo nie mogłam się skupić na najprostszej rzeczy i moje oceny się pogorszyły. Już po wyleczeniu moja "kondycja intelektualna" trochę się polepszyła, ale nadal miałam i mam problemy z koncentracją, zapamiętywaniem itp.

Czy Wy również macie takie problemy?

 

Jeśli chodzi o dawkę to nie wiem jaką brałam. Pamiętam, że brałam co najmniej 3 okrągłe tabletki i jedną trójkątną. Nie wiem po ile miały mg, może ktoś wie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okularnica, nie przejmuj się dziewczyno ;)

Ostatnio zakończono badania na osobach, również młodych, które latami brały leki trójpierścieniowe. Nie stwierdzono upośledzenia jakichkolwiek funkcji organizmu, w tym również poznawczych. Anafranil wiec z pewnością ci nie zaszkodził.

 

O osobowość się nie martw, w necie jest mnóstwo rożnych bzdur.

Jeśli nadal masz problemy z uczeniem się, to może spróbuj jakichś suplementów typu lecytyna, ginko biloba czy tez żen-szeń. Są tez leki poprawiające pamięć i koncentracje. Lekarz podpowie ci na pewno, co było by w twoim przypadku pomocne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety moze,wywolac,ale oczywiscie nie musi,bo kazdy reaguje inaczej,zabuzenia koncentracji,u mnie tak bylo,ale u Ciebie moze byc zupelnie inaczej,wiec sie nie przejmuj

Lecytyna mozesz brac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko u mnie moglo tak byc,bo bralam az 187mg

 

[Dodane po edycji:]

 

A Ty jaka dawke bierzesz dziennie?przepraszam,ze Cie nastraszylam,zapomnij o tym ,co napisalam.Dobry jest tez Ginkofar,lub kazdy preparat zawierajacy ginko biloba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znam to na poczatku brania lekow zawsze jest gorzej,postaraj sie przeczekac mnie tez po anafranilu trzeslo,moze popros lekarza,po prostu zadzwon do lekarza powiedz jak sie czujesz i popros o Cloranxen lub Afobam to pomoglo by Tobie przetrwac te najgorsze pierwsze dni anafranil to podobno dobry lek na natrectwa,po ok 2 tygodniach objawy uboczne beda zanikac,a po3 tyg odczujesz poprawe.anafranil jest skuteczniejszy niz SSRI.Takze pomoze i Tobie.Glowa do gory

Anafranil bralam na depre,natrectw nie mam.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po jakim czasie wam to mijalo? moze to swoja nerwica tak sie nakrecam ale cholera czuje ze mam tak sztywny kark jakby mi ktos go palcami scisnal... jak nie anafranil to juz nic nie biore ,bez sensu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Tak ale czy to ssri czy to TLPD(teraz anafranil ) to zawsze mnie trzesie i mam sztywne miesnie jak cholera". Anafranil jest bardzo podobny do SSRI jeśli chodzi o serotoninę, więc w tym szukałbym przyczyny. TLPD to nie tylko anafranil, brałeś np Amitryptylinę? Uparcie będę twierdził, że leki działające na serotoninę blokują Ci dopaminę i stąd te objawy.

 

http://pl.wikipedia.org/wiki/Parkinsonizm zapominamy, że parkinsonizm to nie tylko objaw choroby parkinsona, ale także postać występująca np przy braniu neuroleptyków, czyli ogół przyczyn zaburzających przekaźnictwo dopaminergiczne. Objawy które masz występują w parkinsonizmie:

 

-drżenia (o charakterze spoczynkowym)

-wzmożenie napięcia mięśni (sztywność)

 

Żeby nie było, że sieję panikę: nie masz parkinsona, po prostu w jakiś sposób leki działające na serotoninę, zubożają u Ciebie transmisję dopaminergiczną i tyle. Tzn że albo coś się z czasem zmieni i będziesz mógł je brać (np przetrwasz w jakiś sposób to piekło), albo wniosek jest taki, że to nie są leki dla Ciebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie masz racje Miko, ale on cierpi na natręctwa. Wiec jeśli nie leki działające na serotoninę, to co?

Antydepresanty z innych grup raczej natręctw nie wyeliminują, choć naturalnie można próbować. Teoretycznie można wprowadzić leki o innym mechanizmie działania np mirtazapinę, mianserynę lub trazodon, jednak co do ich skuteczności przy zaburzeniach obsesyjno-kompulsyjnych mam spore wątpliwości :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdzie tu panika ,studentowi medycyny nie da się wmówic choroby parkinsona;P.Sam nie wiem co jest grane ,jeszcze zeby nie ta sztywnosc karku to bym tolerowal te leki.Najgorsze w tym wszystkim jest to ze nie moge sobie zalatwic agonistow dopaminy i tym samym zobaczyc jaki bedzie ich wplyw na mnie po dodaniu do anafranilu :roll: .Jutro pojade do mojego wykladowcy i bede blagal o ich przepisanie.Dochodze do przekonania ze zycie z natrectwami bylo lepsze od zycia na lekach...Sprobuje troche pomeczyc się i dam temu lekowi 2 tygodnie ,chyba wystarczy?

 

 

apropo

 

na oddziale neurologi widzialem amantydyne:P mam nadzieje tylko ze to nie wlew dozylny :mrgreen:

 

[Dodane po edycji:]

 

Postanowilem odłożyc dzisiaj anafranil po tym jak bylem cały rozdygotany u dentysty....Żeby zbytnio się nie dołowac pojade na agonistach dopaminy 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Szukam kogoś , kto po długim braniu odstawiał Anafranil. Ja brałam go kilka lat. Pomagał mi na lęki nawet bardzo. Niestety jego skutki uboczne są dość uciążliwe i próbowałam kilka razy jakiegoś nowego rozwiązania. Teraz stosuję wellbutrin od ponad tygodnia, a przedwczoraj zmniejszyłam Anafranil z 75 na połowę. Boję się powrotu lęków, ale to inna sprawa, w razie czego mogę wrócić do Anafranilu.

Chodzi mi o to ,że bardzo źle znosiłam odstawianie Anafranilu . Ponoć są to leki nieuzależniające, a ja miałam objawy jak przy odstawianiu benzadwuzepin, a nawet gorsze. Kilka razy dziennie robiło mi się strasznie zimno, miałam dreszcze bez względu na temperaturę. Mówiłam o tym lekarzowi ale On stwierdził że to moje przewrażliwienie. Czy ktoś z Was przezywał coś takiego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×