Skocz do zawartości
Nerwica.com

jak wyglada wizyta u psychologa, psychiatry, psychoterapeuty


Gość kamila

Rekomendowane odpowiedzi

W wiekszosci nurtow konieczne jest aby psychoterapeuta odbyl swoja wlasna terapie. Dlatego wiem jak trudno jest pracowac nad soba. Chociaz wg mnie najtrudniejsze sa poczatki, kiedy budujemy zaufanie. W ogole tez ciezko jest podjac decyzje o zmianie, bo jednak moze i nie jest nam najlepiej w tych starych wzorcach ale przynajmniej je znamy. Z drugiej strony im szybciej zaczniemy uczyc sie nowych tym szybciej stare stana sie obce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się czego mogę oczekiwać po rozmowach z psychologiem.

Moje podejście ogólnie się zmieniło i staram się mówić to co myślę... nie tak jak na ostatniej psychoterapii - milczę i oczekuję zainteresowania.

Ale chyba i tak skończy się na kilku wizytach. A potem?...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A potem?...

...ozdrowiona cudowna interwencja psycholozki zaczniesz sie samorealizowac na 150%, zalozysz wlasna manufakture, w ktorej rzemieslnicy-artysci, ktorych bedziesz szefem, beda tworzy arcywyrafinowane rekodzielo, ktore bedzie rozchwytywane na najwybredniejszych rynkach handlu dzielami sztuki. Pozniej poznasz swietnego faceta, bedziecie miec piekny dom z ogrodkiem, dwoje madrych dzieci, i fajnego psa. Zapomnisz, czym jest nerwica i depresja. Teraz juz wiesz? :P:lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A potem?...

...ozdrowiona cudowna interwencja psycholozki zaczniesz sie samorealizowac na 150%, zalozysz wlasna manufakture, w ktorej rzemieslnicy-artysci, ktorych bedziesz szefem, beda tworzy arcywyrafinowane rekodzielo, ktore bedzie rozchwytywane na najwybredniejszych rynkach handlu dzielami sztuki. Pozniej poznasz swietnego faceta, bedziecie miec piekny dom z ogrodkiem, dwoje madrych dzieci, i fajnego psa. Zapomnisz, czym jest nerwica i depresja. Teraz juz wiesz? :P:lol:

Coś tak czułam, że przez całe życie nie może być źle. Dzięki, dobra wróżko :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy wiecie może jak się kształtują ceny pojedyńczej wizyty u psychiatry (pewnie w każdym mieście jest podobna cena)? Chciałam iść, na NFZ nie pójdę, bo potraktują mnie przedmiotowo, a poza tym długo trzeba czekać. Najpierw chcę zoorientować się cenowo jak tam prywatna wizyta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

milly93, odradzam z NFZ, niestety... takie czasy. Jak nie zapłacisz to nie masz czego wymagac. Byłam u lekarza z NFZ i lekarka była bardziej znerwicowana niż ja i potraktowała mnie zdawkowo. Wizyta trwała 3 minuty :bezradny:

Dlatego zdecydowałam sie na wizyte prywatną. Ide we wtorek, cena 100zł za wizytę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja się nie zgodzę - chodzę do psychiatry na NFZ i jest bardzo miła, kompetentna, cierpliwa, nigdy mnie nie wyrzuciła, nie patrzy na zegarek, mam czas wszystko powiedzieć i generalnie :great:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też leczę się na NFZ i nie narzekam wręcz się cieszę, że mam doświadczone, certyfikowane lekarki. Nie wiem co się tak czepiacie tych biednych lekarzy w publicznych poradniach ale jak was stać to lepiej chodźcie prywatnie, dla mnie biedaka będzie więcej czasu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie może akurat ktoś odpowie.

Zamierzam teraz zarejestrować się na pierwszą wizytę do psychiatry.

Lekarz jest bardzo oblegany (ma dobre opinie), a ja planuję iść na nfz, tak więc liczę że gdzieś przed wakacjami się do niego dostanę.

I dlatego chce wiedzieć jak to jest z kolejnymi wizytami? To lekarz mówi na kiedy się zapisać? Co jeśli np. nie będzie mnie wtedy w kraju? Nie chce żeby pomyślał że mi nie zależy i ze tak przyszłam tylko na jeden raz, ale np. na wakacjach chciałabym pojechać do pracy za granicę.

 

I jeszcze jedno pytanie, czy opłaca się iść wcześniej do mniej obleganego lekarza? Ja swoje problemy ma już kilka lat, miałam w tym okresie różne "fazy", teraz jest tak że żyję jakby w takim zawieszeniu, po prostu nauczyłam się jakoś z tym żyć, ale nie chce tak do końca życia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I dlatego chce wiedzieć jak to jest z kolejnymi wizytami? To lekarz mówi na kiedy się zapisać?

 

Tak, jak w przypadku każdej choroby to lekarz decyduje, czy istnieje konieczność i jak częste są wizyty

 

 

Co jeśli np. nie będzie mnie wtedy w kraju? Nie chce żeby pomyślał że mi nie zależy i ze tak przyszłam tylko na jeden raz, ale np. na wakacjach chciałabym pojechać do pracy za granicę.

 

Jeśli zamierzasz raz się tam pojawić, dostać receptę i przez 2-3 miesiące się nie pojawić, to, to się mija z celem. Strata Twojego i lekarza czasu.

 

 

I jeszcze jedno pytanie, czy opłaca się iść wcześniej do mniej obleganego lekarza?

 

Nigdy nie powiedziane, że ten mniej oblegany lekarz musi być od razu gorszy ;) Taka zależność nie istnieje, bo jednemu pacjentowi będzie odpowiadał, taki, a drugiemu inny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bei, a po co idziesz do psychiatry?

ja szłam pierwszy raz tylko po leki i nawet nie umawiał mnie na kolejna wizytę. Kiedy leki zaczęły się kończyć, zarejestrowałam się znów. Teraz mam leki do połowy maja i nie mam potrzeby go odwiedzać.

Tylko ja cały czas jestem w terapii i psychiatra jest mi potrzebny tylko do wypisania recepty. Jeśli zamierzasz z nim popracować dłużej, to taka przerwa nie jest chyba dobrym pomysłem. A najlepiej jeśli on sam Ci wyjaśni co i jak by było.

Do kogo się wybierasz? Czy to Dariusz M. z Rz.?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×