Skocz do zawartości
Nerwica.com

Przyjaciółka została zgwałcona i nie chce powiadomić policji


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam taki problem moja przyjaciółka z Bydgoszczy została dzisiaj zgwałcona przez byłego chłopaka :( i nie chce powiadomić policje proszę pomóżcie co mam zrobić bo widzę jak bardzo cierpi. Było Jej nie dobrze wymiotowała kąpała się 3 razy bardzo źle to znosi. Poradźcie mi coś :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dysforia to jest jedna z niewielu spraw ktorych nie mozna zglosic i scigac osoby bez wniosku bezposrednio pokrzywdzonego. Niestety nie mam kompetencji zeby poradzic co w takiej chwili powinno sie robic. Sprobuj moze znalezc jakis telefon zaufania dla ofiar przemocy w rodzinie lub osob napastowanych seksualnie (o ile takie istnieja) i porozmawiaj z profesjonalista po drugiej stronie sluchawki. Mysle ze to duzo rozsadniejsze od czytania pomyslow przypadkowych osob na jakims forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

telefon zaufania - jak najbardziej

przydałoby się, żeby miała jakąś opiekę psychologa... na pewno będzie jej potrzebna

Ty nie możesz tego zgłosić, chyba że byłaś naocznym świadkiem. chociaż jeśli pokrzywdzona nie zgłosi krzywdy to też bez sensu.

może potrzebuje trochę czasu...

jeśli nie jesteś pewna co robic, to sama możesz na telefon zaufania zadzwonić i zapytać co dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kazdy człowiek mający wiedze o zaistniałym przestępstwie kryminalnym (a do takiego bez watpienia doszło) ma obowiazek o nim powiadomić organy ścigania. Tak że jak Yamada, ma wiedzę o zistniałym przestepstwie to powinna to zgłosić.

Tyle teoria.....

natomiast praktyke znam z autopsji i do dzis wiem o kilku sku...ch którzy chodzą na wolności pomimo że nie powinni. A wszystko dlatego bo pokrzywdzona nie chiacła jednak tego rozdmuchać.

Yamada, mozesz ja namawiać ale jak odmówi definitywnie to odpuść i uszanuj decyzje koleżanki .....

zadbaj jednak aby o wystepku jej byłego chłopaka dowiedzieli sie na dzielnicy ... u nas działało gwałcicieli nikt nie lubi.

Wyślij ją koniecznie do lekarza najlepiej jeszcze dziś ....niech jej zapisze jakiś środek wczesnoporonny jezeli nie zażywała pigułek antykoncepcyjnych bo może sie okazać róznie.

Najlepiej namów ja na zgłoszenie sie na policję i zrobienie obdukcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tym bardziej powinna to zgłosić .... on juz się czuje bezkarny. I wiedząc że tym razem mu się upiekło może się posunąć znowu do kolejnego gwałtu - jak nie na Twojej koleżance to na innej dziewczynie.

Takich sukurwieli powinno się patroszyć publicznie na waszym rynku "pod krzyżem". A nie jeszcze dawać im pretekst do kolejnych gwałtów. Masz wiedze o zbrodni to napisz anonimowego maila na portalu http://www.kujawsko-pomorska.policja.gov.pl/_portal/ ze szczegółami ....kto kogo , kiedy itp. Oni będą musieli scigać to "z urzedu" podobnie jak morderstwo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnych danych tego chłopaka nie mam, a samo imię nie wystarczy, nazwisko sobie przypomnę ale czy tyle starczy??

 

-- 10 kwi 2011, 13:19 --

 

a co jeśli jak poinformuje policje to wszystko się pogorszy Ona chce to zapomnieć a sprawa może ciągnąc się latami ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak masz imię i nazwisko to policji to wystarczy. Zgłoś tylko że masz wiedzę o dokonanym przestepstwie kryminalnym. A

reszte sobie ustalą. Odpowie za gwałt i za stalking oraz nękanie (o ile to nie jest to samo).

Jak będzie Ci bardzo zależało moge zorganizować Ci spotkanie z odpowiednim funkcjonariuszem - ale to na PW już

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sama wiem, przez co przechodzi. Dokładnie pamiętam, pierwszy miesiąc, tydzień - jest najtrudniejszy,

Po pierwsze bądź przy niej, nie opuszczaj jej, wsparcie jest dla niej najważniejsze.

Niech wie, że ma Ciebie. Że nie traktujesz jej przez to inaczej. Niech wróci do rzeczywistości.

 

Jeśli chodzi o tego chłopaka i zgłoszenie sprawy na policję.

Gdybym (ja) miała drugi raz wybierać - nie zgłosiłabym sprawy na policji (mówię o własnych doświadczeniach).

Sprawa jest niemal tak samo bolesna jak sam gwałt. Kolejne rozdrapywanie ran i kolejne i kolejne. Twoja koleżanka nie była na obdukcji, nie ma jasnego dowodu na to co się stało. Oczywiście można byłoby próbować, ale... Szanse są nikłe , że dostanie on jakąkolwiek karę.

Ważne jest przede wszystkim jednak bezpieczeństwo tej dziewczyny. Jeśli jej chłopak mieszka w tym samym mieście niech ona porozmawia z rodzicami. niech nie przejmuję się ich reakcją, jej bezpieczeństwo jest najważniejsze.

Jednak, gdy zdecyduje się ona na proces muszą go przetrzymać aż do wydania wyroku .

Czyli maksymalnie 90 dni, ale to zależy od terminów spraw, dni za kratkami mogą zmienić jego nastawienie do rzeczywistości, co jest wielkim plusem.

 

Niech się gnój nie czuje bezkarny.

 

Decyzję musi podjąć ona i nikt poza nią (chyba, że ma mniej niż 15 lat). Od tego zależy jej dalsza przyszłość, bo właśnie skupianie się na przeszłości nigdy nie pomaga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z art. 197 k.k. w zw. z art 205 k.k. przestępstwo zgwałcenia jest przestępstwem wnioskowym tzn może zostać wszczęte na podstawie zawiadomienia złożonego Policji lub prokuraturze. Następnie dalej prokuratura działa z urzędu. Niestety nie można zakwalifikować czynu tego człowieka z art 190a k.k. tj. stalkingu, gdyż wszedł w życie dopiero 6 czerwca 2011r. a nękanie jest jedynie wykroczeniem.

 

Rzeczona ofiara musi uczynić to samodzielnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można jeszcze dać "lekcję" chłopakowi. zgłoszenie, jeżeli była wcześniej jego dziewczyną jest dość zagmatwaną sprawą i będzie się cholernie męczyła na posterunkach. Będzie musiała udowodnić, że on jest winny - a Policja będzie jej wmawiać, że może to wcale nie jest prawda.

 

Skoro była jego partnerką (zakładam, że łączyło ich coś więcej niż trzymanie się za rączki) i chce by poczuł się, tak jak ona teraz się czuje. To najlepiej zgłosić "zaufanym kolegom" z innego miasta by się do niego przejechali porozmawiać.

 

Przy takich rozmowach bardzo często "przesłuchiwani" są nagrywani telefonem komórkowym podczas aktu "popuszczenia w nogawkę". Wierzcie, że taki film w nieświadomych rękach np. Youtube da pamiatke sprawcy na całe życie!

 

Oczywiście wszystko co napisałem to tylko przypuszczenia na podstawie filmów akcji ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można jeszcze dać "lekcję" chłopakowi. zgłoszenie, jeżeli była wcześniej jego dziewczyną jest dość zagmatwaną sprawą i będzie się cholernie męczyła na posterunkach. Będzie musiała udowodnić, że on jest winny - a Policja będzie jej wmawiać, że może to wcale nie jest prawda.

 

Skoro była jego partnerką (zakładam, że łączyło ich coś więcej niż trzymanie się za rączki) i chce by poczuł się, tak jak ona teraz się czuje. To najlepiej zgłosić "zaufanym kolegom" z innego miasta by się do niego przejechali porozmawiać.

 

Przy takich rozmowach bardzo często "przesłuchiwani" są nagrywani telefonem komórkowym podczas aktu "popuszczenia w nogawkę". Wierzcie, że taki film w nieświadomych rękach np. Youtube da pamiatke sprawcy na całe życie!

 

Oczywiście wszystko co napisałem to tylko przypuszczenia na podstawie filmów akcji ;)

 

Piękny samosąd, nie dogadzaj sobie takim myśleniem, dogódź sobie lepiej palcem w dupie. Nie znamy szczegółów, przyczyn -faktów nigdy nie poznamy, nie ma co się rzucać jak szympans z patykiem na bambusa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×