Skocz do zawartości
Nerwica.com

METYLOFENIDAT (Concerta, Medikinet, Medikinet CR)


Badziak

Czy metylofenidat pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

60 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy metylofenidat pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      52
    • Nie
      11
    • Zaszkodził
      2


Rekomendowane odpowiedzi

Ale pewnie skutecznosc nie gorsza niz od tego czym raczą nas psychiatrzy.

Zakladajac odrobine wiary i optymizmu w proces leczenia, statystyczne wyniki kliniczne na pewno nie bylyby gorsze od prozaku :mhm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze dwa zażycia tego leku wywołały u mnie euforię. Jeżeli chodzi o działanie, to tak po 5mg nie zauważam jakiegoś silnego skupienia jednak, nawet taka dawka wywołuje u mnie zmniejszenie zmęczenia. Przy dziesięciu jak najbardziej następuje skupienie itp. Lek wyraźnie działa na mnie dopiero po 40 minutach od zażycia i tak było prawie od początku, wyraźne działanie ustępuje, po jakiś 3 godzinach od zażycia. Niestety po 3.5h pojawia się leki niepokój, który trwa zazwyczaj 15-20 minut. Zauważyłem u siebie zwiększenie tolerancji w drugiej połowie Sierpnia. Objawiało się to tym , że dawka 10mg nie działała na mnie tak samo jak kiedyś i żeby wywołać podobny efekt potrzebowałem wziąć 15mg. Wtedy zrobiłem sobie 2tyg przerwę po niej, co ciekawe dawka 10mg znów dobrze działa na mnie. W czasie swojego postu od medikinetu nie zauważyłem, by wywołał u mnie jakiś zjazd, nie miałem tez potrzeby sięganie po te tabletki. Spadek samopoczucia zanotowałem w dwóch sferach, to znaczy znowu czułem się bardziej zmęczony, ale na pewno nie tak jak przed rozpoczęciem zażywania metylofenidatu. Miałem też obniżony nastrój tylko ten drugi stan wywołała u mnie konkretna sytuacja, a mianowicie kosz, a tego typu sytuacje często wywołują u mnie znaczy i dość długi spadek nastroju. Także raczej nie łączę tych dwóch faktów razem. Co do wzrostu cieśnia i pulsu nie umiem na to, pytanie odp.,gdyż nigdy nie mierzyłem, sobie ciśnienia, po zażyciu tej substancji. Na pewno nie notuję żadnego kłucia serca, albo tym podobnych zjawisk.

 

Aha, też już się nie uczę. Swoją edukacje poszerzam sam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

owsik, brzmi niezmiernie interesujaco. jak tu udac ADHD u psychiatry :pirate: moze wezme 375mg wenli i przepije nalewka malinowa :great:

 

W krajach cywilizowanych(inaczej), jak np USA, mozna to dostac na depresje jednobiegunowa ponoc. Kurde, doktorki pasa nas niedzialajacym goownem, a tu taki potencjal farmakologiczny sie marnuje, ehh.

 

owsik, napisz jeszcze kiedys, jak bedzie z dlugoterminowym braniem u Ciebie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie udawałem ADHD, powiedziałem prawdę, że mam depresje i jak on mi się objawia. W tym bardzo obniżyła mi ona, sprawność intelektualną( to znaczy przyswajanie nowej wiedzy oraz osłabiała moje zdolności do koncentracji). Niestety paroksetyna na to mi nie pomogła owszem nastrój podwyższyła, ale reszta nadal szwankowała. Testowaliśmy rożne leki w tym memotropil, ale bez skutecznie. Psychiatra w końcu kazał mi poczytać, także o metylophenidacie i się zorientować jak on działa itp. Poczytałem i poprosiłem o przepisanie okazało się, że z paroksetyną działa , to naprawdę bardzo dobrze. Jeżeli chodzi o kawę to pijam rzadko i ogólnie nie polecam pić mocną kawę i zażywać ten lek. Kawa,a dokładniej kofeina w dużych ilościach może wywołać lęki. Mi się również to przydarzyło. Jako, że rzadko pijam kawę i sam sobie jej nie robiłem, stwierdziłem przed pracą z rana, że się jej napiję, ale przesadziłem zrobiłem są bowiem ów napar z 4 pełnych łyżeczek wypiłem to i oczywiście zażyłem moje leki. Później na pewno za używałem wzrost ciśnienia, a po około 3.5h od zażycia medikientu 20mg ( dawka podzielona ok.10mg) poznałem, co to znaczy mieć lęki czy tam konkretniej stan niepokoju. Naprawdę wtedy przebiegał on dość silnie, a poza tym po raz jedyny zanotowałem obniżenie nastroju po zażyciu tego leku czułem się jak, ktoś nic nie warty jak przysłowiowe,, gówno". Dodatkowo stan niepokoju nie dość, że był dużo silniejszy, to jeszcze utrzymywał się dłużej, bo jakieś 40 minut. Wydarzyło się , to tylko raz, ale nie łączę teraz kawy z tym lekiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Owsik stary, jak Ci dobrze z tym twoim psychiatrą. mnie baba (psychiatra) nastraszyła bardzo metylofenidatem, powiedziała, że po dłuższym czasie stosowania odstawienie to koszmar i koncentracji zupełnie nie masz itd. ja już sam nie wiem - ja bym strasznie chciał to wziąć ale nie spotkałem psychiatry który by nawet dopuszczał taką możliwiść, SSRI do znudzenia bo depresja to zaburzenia prawdopodobnie serotoninowe.

A ty mi tu kwitniesz , a ja się wkurwiam bo bym chciał a boję się:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja łykam metylofenidat od czerwca 2011 , więc już ponad 2 lata . Oczywiście w stosowaniu tego leku PRZERWY są jak najbardziej wskazane, ( mniej więcej 2-3 tygodniowe ) i tolerancja po nich zaczyna być prawie taka sama jak na początku . Jest to wrećz "wymarzony " lek do stosowania z SSRI ( z tego co wiem to najlepiej komponuje się z Paroksetyną i Sertaliną, sam biorę z Paro ).

Z Owsikiem zgadzam sie w 75% z tym co napisał . Mi ten lek bardzo pomógł i nadal pomaga . Jestem spokojniejszy , bardziej skupiony na obecnej chwili , nie denerwuję sie tak . I nawet kiedy mam przerwy od tego leku czuję wyrażnie ,że lek dobrze co niektóre sprawy poustawiał w mojej łepecynie . Zadnych objawów abstynencyjnych ( no chyba ,że ktos bierze ponad 40mg /d. ) > ja jednak nigdy nie brałem więcej niż 20mg , a tak na ogól to jadę obecnie na 15 i starcza.U mnie , nie lepsza nauka języków , ale lepszy dobór słów w rozmowie , pisaniu , lepsza elokwencja .

Napisałem Tu ( w wątku o Metylo) już bardzo duzo o tym leku i nie zamierzam się powtarzać. Kto chce niech szuka.

Apetyt na początku tylko mniejszy , potem już taki sam jak był bez leku .

A i kawa z rana , a potem na pusty żałąd metylo jak najbardziej . Zawsze pije kawę i to mocną z rana na czczo . Super . Owsik na początku ( jak paliłeś fajki lub palisz ) chce sie palic duzo , mocniej i więcej, ale i to pózniej przechodzi, z czasem.

A , kto choruje na serce odradzam ten lek .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ja wam zazdroszczę tego metylo. U mnie koncentracja leży i kwiczy. Ciekaw jestem co powie lekarz za tydzień na moje problemy z koncentracją. Ciekawi mnie czy coś zaproponuje. Sam nie chcę mu sugerować metylo, nie będę nadużywał jego cierpliwości, którą wykazuje się w stosunku do mojego samowolnego wybierania leków ;)

 

-- 17 wrz 2013, 18:27 --

 

A, no i chrzanić cenę, mógłbym bulić nawet 200zł na miesiąc, jeżeli tylko koncentracja by się poprawiła. Przez brak koncentracji spowodowany nerwicą i depresją jestem intelektualnie wykastrowany. Dawniej w dziedzinie rachunkowości błyszczałem, teraz nie potrafię się skupić na najprostszych rzeczach. Jak przyjdą jakieś zaliczenia na semestr to będę w dupie. Najgorsze, że przez te moje zaburzenia jestem jak jakiś ciemniak i nie jarzę najprostszych rzeczy, aż wstyd mi przed ludźmi. I pomyśleć, że kiedyś za czasów szkoły miałem zajebiste oceny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak pewnie wiekszosc tutaj wie, jest to lek przepisywany na ADHD. Lekarze rzadko go przepisuja, bo jest na rozowa recepte, oraz jest pochodna narkotyku - amfetaminy.

Ja dostalam ten lek nie dlatego ze mam ADHD, ale na zaburzenia koncentracji (glownie w szkole) i na chaotyczne myslotoki ;)

Niestety przez moje predyspozycje mocno sie od niego uzaleznilam, mialam przerwe od niego pol roku i teraz gdy dopadla mnie niemoc zmeczenie i chaos w glowie, zaczelam go brac, zeby sie poprostu doladowac, byc w stanie cokolwiek zeobic i fizycznie i intelektualnie. nie umiem bez niego funkcjonkwac, a nikt mi go juz nie przepisze, sama nie wiem co zrobic..

 

ciekawa jestem, czy bierze tutaj ktos Medikinet i jak na niego reaguje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że faktycznie to może być dobry lek dla osób z deficytem uwagi i osłabionych funkcjach poznawczych, np. którym nie pomaga Piracetamum. Jednak wg mnie są dwa ale do jego stosowania. Pierwsza sprawa to utrzymująca się na jakimś nie niskim poziomie depresja i nerwica, i łykanie wówczas mhp, imho nie doświadczysz wówczas pełnego potencjału tego leku, tak jakby nie mógł on się całkowicie przebić przez zasłonę jaką kładą Ci na umysł te zaburzenia. Co więcej inne zaburzenia mogą sprawić, że nawet jeśli pojawi się pożądane działanie mph to zostanie ono zmarnowane, dana osoba zmotywuje się do działania w czymś odrealnionym czy może nawet niebezpiecznym. Druga zaś kwestia również dość istotna to to czy w niedalekiej przeszłości nie stosowano [leczniczo oczywiście;] intensywniejszych stymulantów, a właściwie szybciej podbijających poziom dopaminy co dla mnie równa się z gwałtowniejszym i bardziej wyraziście odczuwalnym działaniem, np kokainy, pentedronu czy mefedronu.

Podkreślam, że opieram się wyłącznie na swoim doświadczeniu po ~2 tyg. brania, ponieważ brak mi wiedzy fachowej. Wydaje mi się, że oba czynniki ograniczające potencjał mph występują u mnie, przez co ciężko mi o wymienienie wyraźnych pozytywów leku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam i nie chcę już nawet wiedzieć skąd, zapasami nakarmiłem klopa już jakiś czas temu, tak naprawdę to on nigdy mnie nie wciągnął, i tyle dobrze, ale przez to pierwsze prawie zbankrutowałem ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

czy moze mi ktos polecic psychiatre ktory jest otwarty na metylofenidat???

bardzo sie mecze ze stanami derealizacji,depersonalizacji,mega dekoncentracja,rozkojarzeniem,ogromne problemy z pamiecia.. , zagubienie w czasie i przestrzeni.. , mega problemy z mysleniem..

jestem z mazowieckiego

pytalem sie juz 3 psychiatrow co im napakowalem portfele kasą ale nie chca mi tego wypisac.. mowia ze to tylko dla dzieci..

 

kiedys przez 2 miesiace bardzo pomogl mi solian w malej dawce 50mg na dobe ale niestety przestal dzialac , probowalem wracac do niego po pewnym czasie ale juz niestety bez efektow.. a on przeciez steza dopamine takze moze metylo mi pomoze

 

bede wdzieczny za pomoc

 

pozdrawiam

d.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno metylofenidat działa już od razu po przyjęciu, nie ma potrzeby rozkręcania się. Zakładam więc, że nawet jedno czy dwudniowa kuracja przyniosłaby odpowiedź, czy jest to właściwy lek. I w związku z tym mam prośbę, czy ma ktoś dosłownie kilka sztuk do odstąpienia? (nie mam na myśli handlu, który oczywiście jest zakazany, tylko dobre serce :)

Mimo zdiagnozowanego adhd w dzieciństwie, wszelkich poszlak wskazujących na adhd u dorosłych, a właściwie add (choć nie ma takiej choroby w polsce) i mimo moich próśb mój psychiatra (młody, więc myślałem że otwarty) nie przepisał mi go, bo nie jest zarejestrowany do leczenia dorosłych. Jeśli miałbym możliwość sprawdzenia tego leku, wtedy wiedziałbym czy warto wtedy rozejrzeć się za lekarzem, który mi go przepisze jeśli by działał. Jeśłi ktoś mógłby umożliwić mi sprawdzenie byłbym dozgonnie wdzięczny. Jeśli tym postem w jakiś sposób naruszyłem regulamin forum to przepraszam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno metylofenidat działa już od razu po przyjęciu, nie ma potrzeby rozkręcania się. Zakładam więc, że nawet jedno czy dwudniowa kuracja przyniosłaby odpowiedź, czy jest to właściwy lek.

Jak wciągniesz nosem to chyba zadziała od razu ;) jak narkotyk. Sam gdybym miał dostęp to bym próbował brać metylo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×