Skocz do zawartości
Nerwica.com

Pytanie co będzie PO ataku.


Kaman

Rekomendowane odpowiedzi

Hiperwentylacja jest np. wtedy kiedy dmuchamy w balon i czasem zakręci się w głowie podczas tej czynności, tak?
Nie, jest wtedy gdy 'przetlenisz' organizm, gdy masz nadwyżkę tlenu we krwi.

 

No ale przecież napełniając balon powietrzem też się potrafi zakręcić w głowie - od nadmiaru tlenu. Więc nie wiem jaka jest różnica?

 

Znalazłem nawet w internecie tekst w artykule o hiperwentylacji:

"Dłu­go powtarzane głębokie i szybkie oddechy (H.) mogą prowadzić do zawrotów głowy, a niekiedy utraty świadomości (dmuchanie balonów, ma­teraca pneumatycznego, ratownik w metodzie usta-usta sztucznego oddychania)."

 

Tak więc wydaje mi się, że niektórzy mogą mieć inny powód zawrotów głowy / drętwienia i zastanawiam się czy takie oddychanie przez torebkę / folię nie narobi im więcej szkód niż pożytku. Ja w silnym stresie np. bardzo płytko oddycham (a nie głęboko i szybko) i właśnie może od tego zaczynam drętwieć...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale przecież napełniając balon powietrzem też się potrafi zakręcić w głowie - od nadmiaru tlenu.

 

No ale z tego co napisales wcale nie wynika to:

 

zastanawiam się czy takie oddychanie przez torebkę / folię nie narobi im więcej szkód niż pożytku.

 

Bo dmuchajac balony nie wykonujesz powolnych spokojnych wdechow i wydechow jak podczas oddychania do torebki czy zlozonych rak...Przeciwnie, bierzesz duzy wdech, z wielka sila wydychasz powietrze do balona, ale wcale go nie wdychasz, za to oddalasz glowe od balona i wdychasz "swierze powietrze", ktore nie jest w stanie zaoferowac Ci na dana chwile tyle utraconego co2 ile potrzebujesz (ta dawke zapewnilo by Ci oddychanie powietrzem, ktore wlasnie znalazlo sie w balonie)...Stad omdlenia i mroczki przed oczami przy dmuchaniu balonow...

Dmuchanie do torebki jest zawsze skuteczne dla wszystkich, z wyjatkiem osob, ktore maja astme.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×