Skocz do zawartości
Nerwica.com

MIRTAZAPINA (Auromirta ORO, Mirtagen, Mirtor, Mirzaten, Remirta ORO)


yoan22

Czy mirtazapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

169 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy mirtazapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      122
    • Nie
      37
    • Zaszkodziła
      31


Rekomendowane odpowiedzi

Nie próbowałem wenli z mirtą. Na mirtę+ sertralinę wszedłem kilka miesięcy po tym jak odstawiłem wenlę. Mirta+sertra mi pomogły bardzo nie powiem, zacząłem jakoś normalnie żyć, miałem pewną motywację do działania ogólnie było dobrze ale cały czas brakuje tego czegoś co miałem wcześniej przed załamaniem sprzed 4 lat. Czułem wtedy satysfakcję z dokonanych rzeczy, dumę, odczuwałem muzykę tak, że było to coś niesamowitego, miałem emocje w pełni a nie jak teraz, że czasami mam skok i jest trochę lepiej ale ogólnie to jest płasko i nijak. Tak jak wcześniej pisałem, chodzę na siłownię, studiuję, walczę o siebie i o swoją przyszłość, problem jest w tym, że inni się cieszą z moich sukcesów a ja kompletnie nie.

 

A ja bym zalecal sprobowac zupelnie bez lekow bo na jakimkolwiek SSRI nie poczujesz "glebi", o ile oczywiscie masz opanowana depresje i inne choroby.

 

-- 30 lip 2015, 14:58 --

 

Dzisiaj zapodalem sobie 1mg folianu i po godzinie gdzies wyraznie lepsze samopoczucie, powiedzialbym ze radosniejszy jestem :D

Cholera wie czy placebo czy nie,ale jest inaczej na pewno nei gorzej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po wenli jak zszedłem z leków to nie było poprawy jeśli chodzi o anhedonię, dodatkowo dopadły mnie wtedy lęki bo stwierdzono u mnie nerwicę lękową i natręctw. Dlatego też wznowiłem leczenie u innego psychiatry i dostalem mirte i sertre. Aktualnie lęki to nie problem daję sobie radę, gorzej z tą anhedonią bo do teraz nie mogę z niej wyjść... Dzisiaj idę na wizytę do psychiatry zobaczymy co powie, mogę spróbować bez sertry ale myślę, że bym musiał dostać coś dopaminergicznego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po wenli jak zszedłem z leków to nie było poprawy jeśli chodzi o anhedonię, dodatkowo dopadły mnie wtedy lęki bo stwierdzono u mnie nerwicę lękową i natręctw. Dlatego też wznowiłem leczenie u innego psychiatry i dostalem mirte i sertre. Aktualnie lęki to nie problem daję sobie radę, gorzej z tą anhedonią bo do teraz nie mogę z niej wyjść... Dzisiaj idę na wizytę do psychiatry zobaczymy co powie, mogę spróbować bez sertry ale myślę, że bym musiał dostać coś dopaminergicznego.

 

A ile czasu byles bez lekow?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorę na noc Mirtor 45mg i pomaga mi na depresję oraz niepokój, ale za to strasznie zamula i utrudnia poranne wstawanie z łóżka. Śpię twardo, aż za twardo i mam wrażenie, że tylko się kładę i już zaraz trzeba wstać, co przychodzi mi z dużym trudem. Dodam, że śpię po 9 godzin lub nawet więcej, więc naprawdę dużo. Przed chorobą (depresją) spałem po około 7-8 godzin (kiedyś nawet mniej) i funkcjonowałem doskonale, wstawanie o godzinie 8:00 (lub wcześniej) nie stanowiło problemu, latem nawet zdarzało się wstawać o 7:30, a teraz budzik na godzinę 9:00. Czasem staram się zmusić do wstania o 8:30, ale kończy się to leżeniem do 9:00. Pod tym kątem tragedia, bo nie chcę przesypiać życia, zwłaszcza teraz, latem, gdy dzień jest długi i pogoda ładna. Oczywiście pod kątem spania było o wiele gorzej, gdy nastąpiła depresja, a ja jeszcze nie miałem żadnych leków, wtedy w ogóle jedyne, na co miałem ochotę to leżenie/spanie, ale to już osobna historia.

 

Poza sennością i problem ze wstawaniem rano nie odczuwam innych skutków ubocznych Mirtoru. Nie zwiększył mi się aptety, piersi mi nie rosną itd.

 

Lekarz zamiast Mirtoru przepisał mi wczoraj Efevelon SR 75mg. Waham się, czy zmieniać znany mi i całkiem nieźle tolerowany Mirtor na coś nowego. Rozważam sprawdzenie i przy ewentualnych problemach lub braku efektów powrót do Mirtoru, który mi jeszcze został.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak wpływa, nigdy nie odstawiałem jej. Ale tzn. że bierzesz folian + wenla, ciekawi mnie jaki będzie efekt jak będziesz na czysto.

To juz za kilkanascie dni, ale p osamym odstawieniu SSRI tez nie jest jeszcze czysto, pewnie trzeba z miesiac co najmniej zeby mozg wrocil do rownowagi jakiejs, bede bral ciagle po prostu zobaczymy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po wenli jak zszedłem z leków to nie było poprawy jeśli chodzi o anhedonię, dodatkowo dopadły mnie wtedy lęki bo stwierdzono u mnie nerwicę lękową i natręctw. Dlatego też wznowiłem leczenie u innego psychiatry i dostalem mirte i sertre. Aktualnie lęki to nie problem daję sobie radę, gorzej z tą anhedonią bo do teraz nie mogę z niej wyjść... Dzisiaj idę na wizytę do psychiatry zobaczymy co powie, mogę spróbować bez sertry ale myślę, że bym musiał dostać coś dopaminergicznego.

 

A ile czasu byles bez lekow?

 

 

Pomiędzy wenlą a mirta+serta 3 miesiące.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od kilku dni po braniu mirty zaczyna mnie boleść głowa i podnosi się lęk. Również zaczynają boleć oczy i odczuwam suchość w ustach i nosie. Ciężko się dalej wstaje, ale coraz łatwiej zasypia i mniej się wybudzam. Somatyzacja obecna dalej. Od środy dodaję esci z rana ale na dawką początkową się zastanowię (1,25 albo 2,5 mg).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy po odstawieniu mirty mogą pojawić się trudności ze snem? Lekarz zamienił mi Mirtor na Efevelon (wenlafaksyna) i od tego czasu pojawiły się masakrycznie problemy ze spaniem (dziś spałem 4h, pozostałe kilka godzin się męczyłem próbując usnąć).

 

Może tak być, że odczuwasz bezsenność z odbicia, jak nie minie w ciągu kilku dni, to warto pogadać z lekarzem, sama wenlafaksyna, może dać konkretną bezsennośc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będę czekać kolejnych kilku dni, wracam do mirtoru już dziś w nocy. Zastanawiam się jednak jak jest ze spaniem, gdy schodzi się z mirty. Czy też pojawiają się spore problemy ze spaniem?

 

Czy wszyscy biorący mirtazapinę mają problem z porannym wstawaniem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będę czekać kolejnych kilku dni, wracam do mirtoru już dziś w nocy. Zastanawiam się jednak jak jest ze spaniem, gdy schodzi się z mirty. Czy też pojawiają się spore problemy ze spaniem?

 

Czy wszyscy biorący mirtazapinę mają problem z porannym wstawaniem?

 

Tak wszyscy. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja gdy przestaję brać mirtazapinę to mam problemy ze spaniem przez parę dni ale to mija i u mnie sen się normuje. Sama wenla jak już pisał ktoś wyżej może początkowo pogarszać sen.

 

Problemy ze wstawaniem rano na mirtazapinie są spore, z czasem po paru tygodniach to przechodzi do pewnego stopnia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile po wzięciu mirty zasypiam po paru-parunastu minutach to po jej odstawieniu mam problem z zaśnięciem - zasypiam po paru godzinach przewracając się z boku na bok. Trwa to u mnie różnie, czasami 3-4 dni, do tygodnia tak gdzieś. Dodam tylko, że nie mam większych problemów ze spaniem bez leków - po prostu po odstawce mirty mam problem z zaśnięciem, ale po czasie wraca to do normy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja biorę mirzaten (apteka Warszawa poleciła mi go po remeronie) i od 2 miesięcy go zażywam. Zauważyłam duużą poprawę, jakoś tak raźniej mi się wstaje :) przytyłam 2 kg ale akurat w tym wypadku nie winię leku - po prostu dostawa słodyczy z Niemiec i kilka odkryć kulinarnych sprawiło, że pojawiło się coś nowego na wadze. Lek na szczęście nie kosztuje majątku - http://aptekagold.pl/mirzaten-tabl-30mg-x-30.html cztery dyszki to akurat na lek. Na razie jestem b. zadowolona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×