Skocz do zawartości
Nerwica.com

Benzodiazepiny - Moja walka z uzależnieniem i odstawieniem


gosia hd

Rekomendowane odpowiedzi

Ryfka, Kurcze po 4 latach nie brania nie możesz mieć objawów odstawiennych :mrgreen:

 

cytrynka84 Odstawiennych to raczej nie, ale objawy abstynencyjne, czyli tzw "głody lekowe" zdarzają się, bo jest to bardziej związane z pewnymi nawykami, zakodowanymi w mózgu,a raczej psychice schematami nałogowymi, które funkcjonowały przez wiele lat (oczywiście w przyp. ludzi którzy brali długo, im dłużej, tym gorzej)

 

tak z innej beczki, wprawdzie nie jestem zwolennikiem konkursów internetowych, ani tzw "życia wirtualnego", a nawet mam szlaban od terapeuty, bo jako fobik społeczny wkręcam się czasem w różne wirtualne wydarzenia, ale dziś wyjątek i zapytanie ,głosowaliście już na naszą Arashkę w konkursie Wybory Miss 2015 :?::hide::mrgreen: poniżej link do formularza dla głosujących, jeśli macie ochotę to zagłosujcie, bo urodziwa dziewczyna :!::!: ale nie tylko to :nono: wiadomo gusta są różne, ale dobra dziewczyna jest, porady na temat benzo nikomu nie odmówi, zawsze ostrzega ludzi, przed tym nałogiem, dobre serce ma i podobno kalafior gotuje najlepiej na Świecie ! :great:

Dobra, tyle spamu! bo jeszcze dostane ostrzeżenie od moderatora :mhm:

miss-2015-t53966-14.html

 

-- 30 sty 2015, 14:09 --

 

Trudno to samemu odstawić szczególnie jak pojawia się "pustka"

 

JużTuByłem a no właśnie, pustka, wiem coś o tym! Dobrze, że zacząłeś terapię..

 

-- 30 sty 2015, 14:12 --

 

Czy ktos z was dostal padaczki po benzo ?

pzdr

 

novymivo Nie którzy dostają, inni nie, znam sporo przypadków ludzi, którzy dostali, zwłaszcza przy nagłym odstawieniu

 

-- 30 sty 2015, 14:24 --

 

Ryfka, Kurcze po 4 latach nie brania nie możesz mieć objawów odstawiennych :mrgreen:

 

cytrynka84 Odstawiennych to raczej nie, ale objawy abstynencyjne, czyli tzw "głody lekowe" zdarzają się, bo jest to bardziej związane z pewnymi nawykami, zakodowanymi w mózgu,a raczej psychice schematami nałogowymi, które funkcjonowały przez wiele lat (oczywiście w przyp. ludzi którzy brali długo, im dłużej, tym gorzej)

 

tak z innej beczki, wprawdzie nie jestem zwolennikiem konkursów internetowych, ani tzw "życia wirtualnego", a nawet mam szlaban od terapeuty, bo jako fobik społeczny wkręcam się czasem w różne wirtualne wydarzenia, ale dziś wyjątek i zapytanie ,głosowaliście już na naszą Arashkę w konkursie Wybory Miss 2015 :?::hide::mrgreen: poniżej link do formularza dla głosujących, jeśli macie ochotę to zagłosujcie, bo urodziwa dziewczyna :!::!: ale nie tylko to :nono: wiadomo gusta są różne, ale dobra dziewczyna jest, porady na temat benzo nikomu nie odmówi, zawsze ostrzega ludzi, przed tym nałogiem, dobre serce ma i podobno kalafior gotuje najlepiej na Świecie ! :great:

Dobra, tyle spamu! bo jeszcze dostane ostrzeżenie od moderatora :mhm:

 

ps Oczywiście Panie też mogą głosować,a nawet wskazane :!::smile:

miss-2015-t53966-14.html

 

-- 30 sty 2015, 14:09 --

 

Trudno to samemu odstawić szczególnie jak pojawia się "pustka"

 

JużTuByłem a no właśnie, pustka, wiem coś o tym! Dobrze, że zacząłeś terapię..

 

-- 30 sty 2015, 14:12 --

 

Czy ktos z was dostal padaczki po benzo ?

pzdr

 

novymivo Nie którzy dostają, inni nie, znam sporo przypadków ludzi, którzy dostali, zwłaszcza przy nagłym odstawieniu

 

-- 30 sty 2015, 14:26 --

 

Ryfka, Kurcze po 4 latach nie brania nie możesz mieć objawów odstawiennych :mrgreen:

 

cytrynka84 Odstawiennych to raczej nie, ale objawy abstynencyjne, czyli tzw "głody lekowe" zdarzają się, bo jest to bardziej związane z pewnymi nawykami, zakodowanymi w mózgu,a raczej psychice schematami nałogowymi, które funkcjonowały przez wiele lat (oczywiście w przyp. ludzi którzy brali długo, im dłużej, tym gorzej)

 

tak z innej beczki, wprawdzie nie jestem zwolennikiem konkursów internetowych, ani tzw "życia wirtualnego", a nawet mam szlaban od terapeuty, bo jako fobik społeczny wkręcam się czasem w różne wirtualne wydarzenia, ale dziś wyjątek i zapytanie ,głosowaliście już na naszą Arashkę w konkursie Wybory Miss 2015 :?::hide::mrgreen: poniżej link do formularza dla głosujących, jeśli macie ochotę to zagłosujcie, bo urodziwa dziewczyna :!::!: ale nie tylko to :nono: wiadomo gusta są różne, ale dobra dziewczyna jest, porady na temat benzo nikomu nie odmówi, zawsze ostrzega ludzi, przed tym nałogiem, dobre serce ma i podobno kalafior gotuje najlepiej na Świecie ! :great:

Dobra, tyle spamu! bo jeszcze dostane ostrzeżenie od moderatora :mhm:

miss-2015-t53966-14.html

 

-- 30 sty 2015, 14:09 --

 

Trudno to samemu odstawić szczególnie jak pojawia się "pustka"

 

JużTuByłem a no właśnie, pustka, wiem coś o tym! Dobrze, że zacząłeś terapię..

 

-- 30 sty 2015, 14:12 --

 

Czy ktos z was dostal padaczki po benzo ?

pzdr

 

novymivo Nie którzy dostają, inni nie, znam sporo przypadków ludzi, którzy dostali, zwłaszcza przy nagłym odstawieniu

 

-- 30 sty 2015, 14:24 --

 

 

ps Oczywiście Panie też mogą głosować,a nawet wskazane :!::smile:

miss-2015-t53966-14.html

 

-- 30 sty 2015, 14:27 --

 

Ryfka, Kurcze po 4 latach nie brania nie możesz mieć objawów odstawiennych :mrgreen:

 

cytrynka84 Odstawiennych to raczej nie, ale objawy abstynencyjne, czyli tzw "głody lekowe" zdarzają się, bo jest to bardziej związane z pewnymi nawykami, zakodowanymi w mózgu,a raczej psychice schematami nałogowymi, które funkcjonowały przez wiele lat (oczywiście w przyp. ludzi którzy brali długo, im dłużej, tym gorzej)

 

tak z innej beczki, wprawdzie nie jestem zwolennikiem konkursów internetowych, ani tzw "życia wirtualnego", a nawet mam szlaban od terapeuty, bo jako fobik społeczny wkręcam się czasem w różne wirtualne wydarzenia, ale dziś wyjątek i zapytanie ,głosowaliście już na naszą Arashkę w konkursie Wybory Miss 2015 :?::hide::mrgreen: poniżej link do formularza dla głosujących, jeśli macie ochotę to zagłosujcie, bo urodziwa dziewczyna :!::!: ale nie tylko to :nono: wiadomo gusta są różne, ale dobra dziewczyna jest, porady na temat benzo nikomu nie odmówi, zawsze ostrzega ludzi, przed tym nałogiem, dobre serce ma i podobno kalafior gotuje najlepiej na Świecie ! :great:

Dobra, tyle spamu! bo jeszcze dostane ostrzeżenie od moderatora :mhm:

miss-2015-t53966-14.html

 

-- 30 sty 2015, 14:09 --

 

Trudno to samemu odstawić szczególnie jak pojawia się "pustka"

 

JużTuByłem a no właśnie, pustka, wiem coś o tym! Dobrze, że zacząłeś terapię..

 

-- 30 sty 2015, 14:12 --

 

Czy ktos z was dostal padaczki po benzo ?

pzdr

 

novymivo Nie którzy dostają, inni nie, znam sporo przypadków ludzi, którzy dostali, zwłaszcza przy nagłym odstawieniu

 

-- 30 sty 2015, 14:24 --

 

Ryfka, Kurcze po 4 latach nie brania nie możesz mieć objawów odstawiennych :mrgreen:

 

cytrynka84 Odstawiennych to raczej nie, ale objawy abstynencyjne, czyli tzw "głody lekowe" zdarzają się, bo jest to bardziej związane z pewnymi nawykami, zakodowanymi w mózgu,a raczej psychice schematami nałogowymi, które funkcjonowały przez wiele lat (oczywiście w przyp. ludzi którzy brali długo, im dłużej, tym gorzej)

 

tak z innej beczki, wprawdzie nie jestem zwolennikiem konkursów internetowych, ani tzw "życia wirtualnego", a nawet mam szlaban od terapeuty, bo jako fobik społeczny wkręcam się czasem w różne wirtualne wydarzenia, ale dziś wyjątek i zapytanie ,głosowaliście już na naszą Arashkę w konkursie Wybory Miss 2015 :?::hide::mrgreen: poniżej link do formularza dla głosujących, jeśli macie ochotę to zagłosujcie, bo urodziwa dziewczyna :!::!: ale nie tylko to :nono: wiadomo gusta są różne, ale dobra dziewczyna jest, porady na temat benzo nikomu nie odmówi, zawsze ostrzega ludzi, przed tym nałogiem, dobre serce ma i podobno kalafior gotuje najlepiej na Świecie ! :great:

Dobra, tyle spamu! bo jeszcze dostane ostrzeżenie od moderatora :mhm:

 

ps Oczywiście Panie też mogą głosować,a nawet wskazane :!::smile:

miss-2015-t53966-14.html

 

-- 30 sty 2015, 14:09 --

 

Trudno to samemu odstawić szczególnie jak pojawia się "pustka"

 

JużTuByłem a no właśnie, pustka, wiem coś o tym! Dobrze, że zacząłeś terapię..

 

-- 30 sty 2015, 14:12 --

 

Czy ktos z was dostal padaczki po benzo ?

pzdr

 

novymivo Nie którzy dostają, inni nie, znam sporo przypadków ludzi, którzy dostali, zwłaszcza przy nagłym odstawieniu

 

-- 30 sty 2015, 14:26 --

 

Ryfka, Kurcze po 4 latach nie brania nie możesz mieć objawów odstawiennych :mrgreen:

 

cytrynka84 Odstawiennych to raczej nie, ale objawy abstynencyjne, czyli tzw "głody lekowe" zdarzają się, bo jest to bardziej związane z pewnymi nawykami, zakodowanymi w mózgu,a raczej psychice schematami nałogowymi, które funkcjonowały przez wiele lat (oczywiście w przyp. ludzi którzy brali długo, im dłużej, tym gorzej)

 

tak z innej beczki, wprawdzie nie jestem zwolennikiem konkursów internetowych, ani tzw "życia wirtualnego", a nawet mam szlaban od terapeuty, bo jako fobik społeczny wkręcam się czasem w różne wirtualne wydarzenia, ale dziś wyjątek i zapytanie ,głosowaliście już na naszą Arashkę w konkursie Wybory Miss 2015 :?::hide::mrgreen: poniżej link do formularza dla głosujących, jeśli macie ochotę to zagłosujcie, bo urodziwa dziewczyna :!::!: ale nie tylko to :nono: wiadomo gusta są różne, ale dobra dziewczyna jest, porady na temat benzo nikomu nie odmówi, zawsze ostrzega ludzi, przed tym nałogiem, dobre serce ma i podobno kalafior gotuje najlepiej na Świecie ! :great:

Dobra, tyle spamu! bo jeszcze dostane ostrzeżenie od moderatora :mhm:

miss-2015-t53966-14.html

 

-- 30 sty 2015, 14:09 --

 

Trudno to samemu odstawić szczególnie jak pojawia się "pustka"

 

JużTuByłem a no właśnie, pustka, wiem coś o tym! Dobrze, że zacząłeś terapię..

 

-- 30 sty 2015, 14:12 --

 

Czy ktos z was dostal padaczki po benzo ?

pzdr

 

novymivo Nie którzy dostają, inni nie, znam sporo przypadków ludzi, którzy dostali, zwłaszcza przy nagłym odstawieniu

 

-- 30 sty 2015, 14:24 --

 

 

ps Oczywiście Panie też mogą głosować,a nawet wskazane :!::smile:

miss-2015-t53966-14.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przemek_44, Wiem,dokładnie glody,czyli to,ze mamy nieodparta chęć zażyć benzo,a nie objawy odstawienne.I przy glodach,występuje wiele,różnych silnych objawów,a nie tylko same zawroty głowy,jak pisze Ryfka,i w dodatku,pisze,ze tylko czasami je ma.

 

Ryfka 5 lat to dość dlugo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od dzisiaj podjąłem drugą próbę zmniejszania clonów. Co prawda nie rzucam się już na szybkie odstawianie (jak w ubiegłym roku z 2mg zszedłem do 0,5, a zmniejszałem o 0,125mg co 3 tygodnie i się zaczęło.. i wskoczyłem na 1 mg). Od dzisiaj urwałem (po miesiącu) z 1 mg clona tylko 0.06mg i będę co miesiąc tylko o tyle zmniejszał, a cel mam jeden - żeby stanąć stabilnie już na 0,5mg clona i się nie męczyć, co będzie dalej. Sądzę,że tym razem musi mi się udać. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej Ziomki, z przyjemnością chciałbym poinformować że mój blog bierze udział w konkursie na blog roku 2014 w kategorii „Życie i społeczeństwo”

 

- piszę na nim jak wiecie o swoich licznych doświadczeniach w temacie uzależnienia od leków uspokajających z grupy benzodiazepin i nasennych

 

- o tym, że problem istnieje od dawna, powoli stając się dużym problemem społecznym, a jest wciąż marginalizowany przez służbę zdrowia, w tym nie których lekarzy (nie wszystkich!),

 

- piszę o tym, że wielu specjalistów, niekoniecznie psychiatrów wciąż przepisuje BZD zbyt długo, zbyt często i nie zawsze w pełni uzasadnionych przypadkach, nie informując swoich pacjentów o możliwych konsekwencjach, tym samym nieświadomie uzależniają swoich pacjentów, a później rozkładają ręce..

 

- o tym, że prawie w ogóle nie ma detoksów, miejsc, ani programów terapeutycznych w publicznej służbie zdrowia, gdzie mogli by się leczyć ludzie z tym problemem..często są umieszczani „na doczepkę” na detoksach alkoholowych, względnie narkotykowych

 

- o tym, że NFZ póki co nie przewiduje środków, na stworzenie oddzielnych grup terapeutycznych dla lekomanów

 

Nie to, żebym się spodziewał jakiejś wygranej, ale może choć trochę nagłośnie tą tematykę, gdybym w ogóle załapał się w 10-siątce blogów, które w danej kategorii przejdzie do dalszego etapu

 

Jeśli chceci przyczynić się do nagłośnienia sprawy, aby się coś zmieniło w tym temacie lub po prostu macie ochotę zagłosować na mój blog odżałujcie 1,23zł i wyślijcie proszę

 

SMS na numer 7122 (koszt smsa 1,23 zł – dochód przeznaczony na Fundację Dzieci Niczyje) wpisując w treści C11753 (uwaga, ten numer wpisujemy bez spacji!)

 

Wszystko zależy od głosowania internautów, czy blog przejdzie do drugiego etapu (wybory przez Jury- w tej kategorii Kamil Durczok)

Głosowanie ruszyło od dzisiaj od godz.15.00 i potrwa do 10 lutego ..

 

Z góry dziękuje! :uklon:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przemek_44 czy można wysyłać codziennie z tych samych numerów? Jutro w pracy też namówię kilka osób na te smsy. Gdzie można znaleźć informację na w/w temat czy też w internecie? Dlaczego nie ma nigdzie wzmianki na ten temat?,a może ja niedoinformowany? W mediach cisza. Pozdrawiam

 

Dojrzałem dopiero w Twoim awatarze, poszukam,poczytam.

 

-- 03 lut 2015, 21:53 --

 

z 2 telefonów już wysłałem. Oj mam lekturę do czytania na długi czas. A więc oddajemy głosy :!:

 

-- 03 lut 2015, 22:06 --

 

Dla zainteresowanych blog Przemka umieszczony jest na stronie 14.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy można wysyłać codziennie z tych samych numerów? Jutro w pracy też namówię kilka osób na te smsy

 

Wow, dzięki Andrzejku :!: Nie spodziewałem się tak szybkiej reakcji..czy można wysyłać kilka (?) pewnie tak, pieniądze z sms-ów idą na Fundację Dzieci Niczyje, więc nie sądzę, żeby jakoś specjalnie weryfikowali, ale nie chcę narażać Was na wielkie koszty..aczkolwiek moja żona ma zamiar wysłać 5 :mhm: ..

 

Nie spodziewam się też jakiegoś specjalnego sukcesu, bo konkurencja jest taka, że ja pierdzielę :time: Dla mnie mega sukcesem byłoby jakby blog znalazł się w 10 siątce w swojej kategorii (są różne kategorie blogów), ale wątpie..

Faktycznie nie zamieściłem odnośnika, przepraszam!

 

tutaj link do konkursu i strony gdzie "wisi"mój blog:

 

http://blogroku.pl/2014/kategorie/moja-lekomania-uzalelznienie-od-lekalw-uspokajaja-,ckn,blog.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przemek_44, kuźwa konkurencja jest ogromna. Co prawda Durczoka specjalnym sentymentem nie darzę osobiście, ale co tam..... nadzieję trzeba mieć :!:Nie mają jak nawet zweryfikować numerów na tak dużą ilość zgłoszonych blogów - liczy się kasa - im więcej wysłanych na blogi tym więcej zbiorą kasiory- cel szczytny. Twój blog znam, ale w oko mi wpadł "umieram-żyjąc" o depresji i blog "choroba alkoholowa". Dużo ciekawych jest blogów, jest co czytać, ale głosować można tylko na 1 blog :yeah: WSZYSCY FORUMOWICZE JAK WYŚLĄ PO 1 SMSIE TO SIĘ UZBIERA :lol: Pozdrawiam Cię Przemku.

 

-- 03 lut 2015, 23:12 --

 

Moja żona wysłała już 3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krótkie spostrzeżenie:

Kolega podzielił się ze mną opłatkiem w Święta. 29x2mg clona.

zjadłem go w ciągu niecałego miesiąca w nieregularnych porcjach na sen.

Skończył się kilka dni temu. Objawów odstawienia brak. (wcześniej kilka miesięcy bez benzo).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W trakcie mojego ćpaństwa zmarł mój ukochany tatuś i ciotka jego siostra którą bardzo lubiłam. I tak się zastanawiam dlaczego to jeszcze niedotarło do mojej świadomości że oni zmarli. Wiem że ich niema ale poprostu nie zdaję sobie z tego sprawy. Tak benzodiazepiny potrafią czyścić pamięć. Jakieś tam przebłyski z czasu brania tablet mam ale nie pamiętam wszystkiego. Masakra!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kaja123 ja śmierć i pogrzeby dobrze pamiętam ale poprostu nie dociera to do mnie że oni nieżyją. Idę na grób taty pomodlę się ale tak naprawdę nie zdaję sobie z tego sprawy że mój tata już zmarł i że tam leży. Ja w końcowej fazie ćpania to brałam 6mg alproxu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Benzodiazepiny to najgorsze co moze byc jak bym wiedzial ze od glupiego Relanium sie tak szybko uzaleznienie nigdy bym tego nie wzial :P jak to sie mowi Polak madry po stracie zostalem wyleczony z Relanium poprzez tego Clona ale niestesty dalej mnie trzesie mimo ze 3 miesiace bez tego benzo:P .Niestety jak czlowiek czasami chce na swoj sposob leczyc i rusza to co czego nie mozna to sa tego skutki i teraz przez lata pewnie mnie bedzie telapalo jak sie napije Piwka:) ale idze z tym wygrac i idzie bez tego zyc pierwsze 2 tygodnie najgorsze ale zadne tabletki nie moga dzialac nami to tylko chemia Dlatego zycze wszystkim tym ktorzy chca to rzucic oby wam sie udalo jak najszybciej .Czasami niestety trzeba w zyciu jechac na lekach albo na stale albo na okres paru miesiecy , ale nigdy nie brac samemu benzo bez wiedzy Psychiatry Psychologow doswiadczonych a nie lekarzy rodzinnych ktorzy to przepisuja a sami nie wiedza co pozniej sie dzieje z czlowiekiem i jak szybko sie uzaleznieja:) Pozdro dla wszystkich Walczacych:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Konkurs i po konkursie, niestety nie udało mi się przejść do następnego etapu, co zresztą było do przewidzenia i prawdę mówiąc cudów się nie spodziewałem..321 blogów tylko w jednej kategorii :!:

 

Chciałbym wszystkim, którzy na mnie głosowali serdecznie podziękować :!: ..czyli Andrzejowi57 i Arashce :mrgreen: niestety nikt inny nie zagłosował, ani z tego forum, ani z innych kilku :bezradny: reszta głosów od rodziny i znajomych, co uplasowało mnie na 84 miejscu, na 321 blogów, cóż zrobić, dobre i tyle, aczkolwiek myślałem, że może trochę więcej osób zechce poprzeć, przez to nagłośnić sprawę, choćby po to, żeby trochę polepszyć warunki detoksykacji i leczenia uzależnionych od benzodiazepin :time: No ale nic to, w następnym roku może będzie lepiej :mrgreen: ,o ile w ogóle wystartuje

 

Ryfka Wow, jestem zaskoczony (pozytywnie), po raz pierwszy, a jesteś już jakiś czas w tym wątku, otwierasz się i mówisz o swoich pierwotnych problemach, do tej pory milczałaś jak zaklęta i ani pary z buzi, co tam, ani kropelki nie było :brawo:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przemek_44, na tych ponad 300 blogów (a miejsce też zacne) niech Cię nie zniechęca dalsze prowadzenie bloga, zbyt dużo pracy w to wkładasz na codzień i są osoby,które z niego czerpały i nadal czerpią dużą wiedzę. Szkoda,że sprawa dot.benzodiazepin nie zostanie nagłośniona u nas, gdzie wiele stacji zagranicznych zauważyło już ten problem dawno i cały czas nagłaśniają. My chyba jeszcze żyjemy w nieświadomości, a lekarzom to też na rękę. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Andrzeju za dobre słowo! :D Nie, zniechęcać się nie zamierzam, jakby nie było na 321 blogów w tej kategorii załapałem się do pierwszej setki :great: , a przy okazji głosowania nie którzy członkowie rodziny się dowiedzieli (rodzeństwo cioteczne), co ich ponoć bardzo pozytywnie zdumiło/ zdumiało , kurde nie wiem jak się to piszę :time: (muszę zapytać Arashki, geniusza ortograficznego).. jedna z moich sióstr, to aparatka, ten mój blog przeczytała nawet w 1 godzinę, czym mnie zaskoczyła ..

 

Andrzeju zająć jakieś miejsce w konkursie, to rzecz miła, ale zasadniczo moim zamierzeniem było "powisieć" trochę w tym konkursie, taka jakby promocja stronki..wiadomo,że taki konkurs zwraca uwagę innych blogerów, ktoś nawet nie czytając zajrzy, dowie sie, że można się uzależnić nawet od leków uspokajających, choć one dedykowane są na lęk, zdawać by się mogło, że wszystko jest ok..i to już jest jakaś cegiełka..Wiesz, obecnie jestem zwolennikiem budowania wszystkiego drobnymi kroczkami, uświadomienie też przychodzi z czasem..

 

Wydaję mi się, że w Polsce jest trochę tak, że do nas pewne rzeczy z Zachodu, USA, przychodzą z dużym opóźnieniem, ale przychodzą, niestety, często jest to proces który trwa po kilka lat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przemek_44, koleżanka z pracy jest uzależniona od Coaxilu (ponad 20 lat), a jak jej pokazałem Twojego bloga i czytając go zdała sobie dopiero sprawę,że tkwi w głębokim uzależnieniu, a jak poszła do psychiatry to powiedziała żeby pomogła jej wyjść z tego uzależnienia od Coaxilu - to dostała Alprox,1mg, jako zamiennik i po przeczytaniu tutejszego forum pozostała na Coaxlu, nie zawracając sobie głowy jakimkolwiek odstawianiem. Taka jest wiedza niestety nas - pacjentów,"leczonych" w XX wieku przez lekarzy :!:

 

-- 11 lut 2015, 18:12 --

 

Miej nadzieję i tkwij w niej i żyj z nią, że za rok "powisisz" :D

 

-- 11 lut 2015, 18:22 --

 

Trudno mi uwierzyć osobiście, ażeby ktokolwiek byłby w stanie Twego bloga przeczytać w ciągu 1 godziny :!: Osobiście w to nie wierzę :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie wielki kryzys.

Od 4 dni walę łącznie 1mg/dobę, co jest dla mnie mega-dawką.

5 dni temu dowiedziałem się o śmierci moich 2 znajomych, w tym jednego przyjaciela,

który odebrał sobie życie, drugi zmarł na raka, próbowałem to wyrzucić z głowy, zatupać,

niestety odczuwam stłumioną rozpacz, mam przez to mega lęki,

opowiedziałem o tym rodzinie, oni są ze stali, niewiele ich rusza.

 

Jutro idę do psychiatry, powiem mu, że zwiększyłem tymczasowo dawkę,

czekam aż zadziała maksymalna dawka SSRI i zmniejszę Alprę do 0,5mg tak jak było,

nie odstawiam benzo zupełnie, bo jak na razie jest za mało pozytywnych

czynników, które mogłyby mi pomóc w tym, to nie moment.

Największym problemem jest znalezienie dobrego psychoterapeuty,

w ramach NFZ, który poświęci mi czas a wiadomo, że wizyta

raz na miesiąc to żadna terapia, u mnie terapia pomagała gdy było spotkanie

raz w tygodniu, a teraz mało kto może mi to zaoferować.

 

Na pocieszenie dodam, że udało mi się rzucić fajki w zeszłym roku, palę na

razie e-papierosa z nikotyną 14mg/ml (średni), zamierzam po jakimś czasie

przejść na liquidy z 0mg nikotyny, czyli sama gliceryna/glikol.

 

@Przemek_44

Tnij cytaty, skracaj je, bo momentami ciężko przeglądać ten temat,

bo połowa strony to twój post, który jest zlepkiem wielu cytatów.

To tylko prośba a nie nakaz ;)

 

-- 11 lut 2015, 23:06 --

 

BTW.

 

Mój lekarz, były dyrektor, obecnie ordynator oddziału V szpitala na Nowowiejskiej

przy zejściu z benzo poza zmniejszaniem dawek stosuje taki mix Chloroprotyksenu z Depakiną,

uważa, że nie ma nic mocniejszego na objawy odstawienne.

Z resztą Chloro stosuje się u alkoholików.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×