Skocz do zawartości
Nerwica.com

Benzodiazepiny - Moja walka z uzależnieniem i odstawieniem


gosia hd

Rekomendowane odpowiedzi

Od czwartku nie biorę afobamu. Siedzę na relanium, ale lęki nasilają się. Źle ustawiłam substytucję czy co? Skoro jestem na benzo, skąd te lęki? Nic już nie kumam. Łaczyliście kwetiapinę z benzo?

 

-- 29 gru 2014, 10:18 --

 

Rozważam wprowadzenie gabapentyny. Po pierwsze przeciwpadaczkowa, po drugie łagodzi lęki. Muszę udać się do dochtora. A jak u Was?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

halenore, ja wzięłam tej nocy kwetę, a w ciągu dnia benzo. Chyba można, ale najlepiej zrobisz jak pójdziesz jednak do lekarza. Ja też mam ostatnio nasilenie lęków, bo próbuję zacząć brać antydepresant i niestety jestem zmuszona dowalać benzo :bezradny: Trzymaj się i pisz, co u Ciebie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety poległem! Clon wygrał! 2o-tego zszedłem na 0,5 mg,a po 8 dniach się zaczęło i wczoraj myślałem,że mój mózg mi wyskoczy jak ropa z pryszcza. Wziąłem do południa hydro 1omg, po południu też, a na wieczór już 25mg (język zesztywniał od hydro,a telepka się wzmogła,a bałem się zażyć tabletkę na sen). I dziś zażyłem 1 mg clona (najpierw 0,75 a potem dobrałem 0,25). Nie dałem rady,wszystkie uboki możliwe doznałem przy odstawianiu. No nic, męczył się nie będę,wróciłem do 1 mg i tak zszedłem z 2 mg w tym roku. Na razie nie będę odstawiał,będę na tym 1mg kochanego clonika - ja go kocham i on też się ze mną zżył przez ponad 20 lat, to po cóż mam z nim walczyć? On silniejszy,a ja słabszy i muszę sobie z tego zdać sprawę i z tym faktem się pogodzić. Może spróbuję po 2 m-cach od nowa schodzić, ale już nie co 3 tygodnie a raz na miesiąc. Zdrówka życzę Wam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

andrzej57, Andrzeju chyba trzeba próbować schodzić z tego clona z substytucją relanium, bo inaczej będzie słabo.

 

-- 30 gru 2014, 19:20 --

 

Arasha, tak. Bezsenność męczy. Od tego zaczęło się używanie zolpa, a skończyło się w na detoksie szpitalnym.

Byłam u doca. Przepisał gabapentynę, opracowaliśmy schemat schodzenia z relanium. No i zobaczymy, jak sobie z tym poradzę. Mieszają się u mnie: nadzieja i strach. Jak żagielek na wietrze i to mnie wku.wia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

halenore, piszesz,że będzie słabo. Pod jakim względem? Zażyłem o 19.00 następne 0,5mg clona czyli dziś dawka wyniosła 1,5mg, ale wszystkie napięcia "odpłynęły",które miałem w sobie do wczoraj do północy i czuję się żywy normalnie dopiero teraz,bo wczoraj to była straszna tragedia. Czyli od jutra będę brał 3 x dziennie po 0,5mg clona. Znalazłem w odstawianiu clona dawkę 1,5mg dziennie zastępując diazepamem i to odstawianie trwa ponad 40 tygodni. Ten czas mnie nie przeraża, ale sama piszesz,że odstawiasz za pomocą relanium i też masz telepania?? Napisz mi czy diazepam to jest to samo co relanium? Przepisałem sobie na kartce to schodzenie z clonów wprowadzając diazepam i czy są takowe dawki diazepamu 9, 8,7,6.....i niżej aż do 1 mg (bo w necie znalazłem diazepam 5mg i 10mg)? W styczniu będę chciał się wybrać do psych. z tą moją tabelą odstawiania. halenore, a z jakiego Ty leku schodzisz, z jakich dawek i od kiedy? A czy gabapentynę masz brać doraźnie czy cały czas? Pytam,bo notuję wszystko sobie,żeby mieć lek przy odstawianiu. Pozdrawiam serdecznie

 

-- 30 gru 2014, 21:42 --

 

Teraz doczytałem,że brałeś afobam, a to jest to samo co clonazepam i w jakich dawkach?i ile czasu? Różnica pewnie w czasie działania. halenore, na pewno jesteś młoda i tyle czasu co ja nie siedziałaś w tych uspokajaczach i łatwiej Ci będzie wyjść, a ja już się boję hardcorowego odstawiania w tym wieku.

 

-- 30 gru 2014, 21:45 --

 

Będę Ci wdzięczny jak napiszesz jaki schemat ten lekarz opracował schodzenia z relanium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

andrzej57, diazepam ( jedna z nazw handlowych Realnium ) występuje w dawkach 5mg i 2m, więc jak zdecydujesz się na zamianę Clona na rolki, to znowu czeka Cię Twoje ulubione krojenie tabsów 8) Ale najlepiej skonsultuj to z lekarką, bo mimo iż jedno i drugie benzo, to profil działania mają jednak trochę inny. Irek np. w ogóle nie zamieniał na Relanium, ale Irek to Irek, a Ty to Ty :bezradny:

 

Afobam ( substancja czynna alprazolam ), który brała halenore, to nie to samo, co Clonazepam, ale pod względem potencjału uzależniającego są podobne, przy czym Clon ma zdecydowanie dłuższy okres półtrwania od alpry i to jest jego "przewaga" nad alprazolamem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzien dobry Wszystkim kochani... nie długo pożegnamy stary rok 2014 .. wstąpimy w progi Nowego Roku 2015.. niech ten rok przyniesie nam wiele radości i szczęścia, niech będzie lepszy od tego starego , mniej łez więcej uśmiechu.. życzę tego sobie i Wam wszystkim.. serdecznie pozdrawiam :D

 

-- 31 gru 2014, 11:51 --

 

 

 

-- 31 gru 2014, 11:52 --

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tą noc miałem przecudną,spałem jak niemowlak. Wczoraj trochę za dużo zahaczyłem tego clona,wystarczyłoby 0,5mg i potem wieczorem też o,5mg, gdyż jazdy zaczynały mi się z reguły w godzinach popołudniowych,a wieczorem to już masakra była. Także będę teraz brał rano i po południu po 0,5mg (ok.17-tej) - ten mój mózg musi się dostosować teraz żebym nie miał jazd wieczornych. A od wiosny - marca pomyślę o kolejnej odstawce z lekarzem. Na razie już mam dość tego schodzenia z 2 mg zszedłem do 1 mg.Być może w 2015 zejdę z 1 mg na 0,5mg i w 2016 roku może się mi się uda, ale na pewno nie takimi katuszami,jakie doznałem teraz. Dziś mija 7 miesięcy jak nie wypiłem grama alkoholu,ale też tu z forum się dowiedziałem dlaczego po wypiciu na drugi dzień mną telepało i sięgałem po 4-6mg clona, także alkohol poszedł w totalną odstawkę na wieki. Czas pokaże, a życie pisze nam scenariusz i nie ma co wybiegać z planami aż tak do przodu,trzeba się cieszyć z małych kroczków i żyć tu i teraz. Życzę Wszystkim dużo zdrowia i uśmiechu w 2015 roku - umiejmy cieszyć się z rzeczy małych! Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tą noc miałem przecudną,spałem jak niemowlak. Wczoraj trochę za dużo zahaczyłem tego clona,wystarczyłoby 0,5mg i potem wieczorem też o,5mg, gdyż jazdy zaczynały mi się z reguły w godzinach popołudniowych,a wieczorem to już masakra była. Także będę teraz brał rano i po południu po 0,5mg (ok.17-tej) - ten mój mózg musi się dostosować teraz żebym nie miał jazd wieczornych. A od wiosny - marca pomyślę o kolejnej odstawce z lekarzem. Na razie już mam dość tego schodzenia z 2 mg zszedłem do 1 mg.Być może w 2015 zejdę z 1 mg na 0,5mg i w 2016 roku może się mi się uda, ale na pewno nie takimi katuszami,jakie doznałem teraz. Dziś mija 7 miesięcy jak nie wypiłem grama alkoholu,ale też tu z forum się dowiedziałem dlaczego po wypiciu na drugi dzień mną telepało i sięgałem po 4-6mg clona, także alkohol poszedł w totalną odstawkę na wieki. Czas pokaże, a życie pisze nam scenariusz i nie ma co wybiegać z planami aż tak do przodu,trzeba się cieszyć z małych kroczków i żyć tu i teraz. Życzę Wszystkim dużo zdrowia i uśmiechu w 2015 roku - umiejmy cieszyć się z rzeczy małych! Pozdrawiam

Jak Ty to osiągąłeś???Też tak chcę!!! :why:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

huśtawka często pijesz? Można wyjść, dużo osób w realu znam co wyszło z tego nałogu. Pewnie łatwo nie jest,ale próbuj, nikt za Ciebie tego trudu się nie podejmie. Napisz sobie plusy i minusy z picia i co przeważy? Odpowiedź znasz. Nie marnuj sobie życia. Tutaj na forum otrzymasz na pewno duże wsparcie od osób,które wyszły z nałogu. Każdy ma słabości,ale trzeba sobie z nich po prostu zdać sprawę, a przede wszystkim dojrzeć do pewnych decyzji. Wiadomo, upadki są zawsze, ale podnosimy się i zaczynamy od nowa. Życzę Ci aby się udało :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

huśtawka, wszyscy balują a my tutaj :lol: Nie jest tak źle, skoro w sylwka siedzisz przy kompie :brawo: Ważne,że jesteś świadoma i chcesz sobie pomóc i na pewno nadejdzie taki czas. Bądź dobrej myśli i życzę Ci oby 2015 rok był dla Ciebie łaskawszy i żeby Twoje pragnienia i marzenia się spełniły :yeah:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

huśtawka, wszyscy balują a my tutaj :lol: Nie jest tak źle, skoro w sylwka siedzisz przy kompie :brawo: Ważne,że jesteś świadoma i chcesz sobie pomóc i na pewno nadejdzie taki czas. Bądź dobrej myśli i życzę Ci oby 2015 rok był dla Ciebie łaskawszy i żeby Twoje pragnienia i marzenia się spełniły :yeah:

Dzięki.Ja także Tobie życzę wytrwałości w walce i pogody ducha,a widzę że takową raczej posiadasz :105:

 

-- 31 gru 2014, 21:05 --

 

Arasha,

Ważne że i na forum nie jesteśmy sami,a desperaci to dobre towarzystwo w sumie ;) :) U mnie to tez nie te lata...Może jak wejdę w klimakterium to wtedy mi odbije i znów będę miała ochote na szaleństwo i imprezowanie.A teraz to gdybym miała gdzieś wyjść to chyba bym się pogryzła tylko po to by nigdzie nie wychodzić-albo nawrót depresji albo starość,sama nie wiem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Arasha, co Ty piszesz :?::?::?: "Już nie te lata" :?: Ty powinnaś cały czas wirować na sali balowej :lol: a nie siedzieć tutaj :zonk: Główka już spokojna. Siedzę, bo gram w pokera na pokerstars i czas leci, a za plecami telewizornia nadaje.

huśtawka, ja Tobie tego samego życzę :!:

 

WSZYSTKIM ŻYCZĘ ZDROWIA, BO JEST BEZCENNE. BEZCENNA JEST RÓWNIEŻ RODZINA, WIĘC I ZROZUMIENIA, CIERPLIWOŚCI ORAZ BLISKOŚCI NAJWAŻNIEJSZYCH DLA WAS OSÓB - SZCZEGÓLNIE W TRUDNYCH CHWILACH :uklon:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×