Skocz do zawartości
Nerwica.com

Leki na tiki/drżenie ciała


lipton

Rekomendowane odpowiedzi

Jesli magnez nie pomaga to powinienes przejsc sie do psychiarty i dokladnie opowiedziec o tym.

 

btw. pracuje jako geodeta i u nas potrzebna jest duza precyzja, wiec dla mnie trzesace sie rece sa duzym problemem, ale koledzy jakos sie przyzwyczaili, ze nie moge robic prac, przy ktorych trzbea cos trzymac prosto ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej!

czy są jakieś leki,które niwelują tiki ruchowe??

chodzi mi głównie o tiki głowy..

proszę o odpowiedź.

pozdrawiam.

 

[ Dodano: Nie Paź 15, 2006 7:09 pm ]

chcę jeszcze dodać,że teraz zażywam Anafranil 10mg dziennie..

wiem,strasznie mało,ale tylko tyle pozwalają mi rodzice..

trudno..

a przekonać ich nie moge,więc rozumiecie..

 

nie wiem,może nie ma leku na tiki,tylko na uspokojenie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc. Trzesa mi sie rece i to zawsze, ze nawet kiedy jestem sam to w domu czy gdziekolwiek to niemoge sie normalnie podpisac, zjesc, a nawet napic sie orezady, bo mi reka chodzi i jest to bardzo widoczne. Ludzie wtedy patrza na mnie jak... jak na dziwaka.

Czy jestem dziwny? Chyba nie tylko ta choroba mnie dobija i coraz wieksza depresja. Tak samo czuje jakby wszczyscy na mnie patrzyli ale nawet gdy sie na nich popatrze tak jak ktos tu wspomnial to nic nie pomaga. Trzeasace sie rece bez przerwy. Jest przejeb.....

Nic na to niemoge poradzic. Zmuszony bylem ze zrezygnowania z towarzyskich spotkan, jadania w reustaracjach, pizzeriach. To jest to dupy z tymi łapami. Kompletnie nic niemozna zrobic. Herbaty nawet nieidzie poslodzic bo mi sie cukier wysypuje, a mam 21 lat i jest coraz gorzej. Pare lat temu zaczelem jesc tabletki o ktore mi pomagaly ale musze brac ich coraz wiecej, a nie zdrowo jest zeby ich tyle jesc ale co na to poradze.Powoduja one obnizenia cisnienia ktore dotad mialem idealne. Przed zazywaniem ich mialem duzo wiekszy klopot, bo przestalem chodzic do szkoly, bo trudno wytrzymac jezel nauczyciel cie prosi do tablicy aby np narysowac figure, a ty??? nawet tej linijki w rece niemozesz trzymac ale to nic w porownaniu jak jedziesz kreda po tablicy a trzecaca sie reka rysuje linie pogiętą. Duzo napisalem ale to i tak za malo aby opisac chodzmy odrobine problemow zwiazanych z tymi.... rekoma. Mysle, ze ktos kto przeczytal to cale napewno w jakis sposob mi pomoze.

 

Czy mi te pomoze Pridinol??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba raczej propranolol, bo tez go jem ale juz dlugo i jakby sie uodparniam na niego i coraz wiecej musze jesc. Pozniej przerywam jego zazywanie ale z lapami wtedy masakra. Po przerwie miesiecznej znow biore. Mala to przerwa ale zawsze cos. Dodam, ze mialem uraz kregoslupa w wypadku. Jeden kręg szyjny zszedl ze swojego miejsca i niby uciska troszke rdzen (tak lekarz powiedzał). Skonsultuje ze swoim lekarzem zazywanie fluanxolu.

W jakich dawkach bierzesz propranolol i fluanxol??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam również pytanie odnośnie leków na tiki..

Czy to jest na pewno tak,że biorą się od lęku i dlatego trzeba zażywać tabletki na uspokojenie?

Ja mam tiki głowy np.w niestresowych sytuacjach również,nic się nie dzieje,a jednak je mam.

chociaż dla mnie są to stresowe sytuacje,to dla innych nie (zakup czegoś w sklepie).

Już nie wiem :roll:

Są leki na tiki czy tylko na uspokojenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

socjopatia, mój mąż ma tiki chyba całe życie, dopiero w tym roku poradzono mu by poszedł do psychiatry. Psychiatra przypisał mu haloperidol w kroplach (po 3 tygodniach dawka wyniosła 4krople 3x dziennie, tak jest do tej pory).

Tiki na prawdę ustąpiły, a miał ich kilka (głównie twarz).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bralam kiedys afobam ,co prawda wtedy na moje stany lekowe nie na tiki,chociaz je mialam ,ale pomagalo.teraz musze wybrac sie do lekarza,bo w ostatnim czasie sie bardzo pogorszylo,mam nerwowy kaszel(czy jak to nazwac) i tiki twarzy.tiki to najgorsza rzecz jaka mogla mi sie przytrafic i bardzo wstydze sie tego...mam jednak nadzieje ,ze lekarz znajdzie cos co mi pomoze... :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej ja nie dawno byłam u psychiatry i też przepisał mi Fluanxol narazie biore dopiero od 3 dni ale mam podobny problem jak kilka innych osób a mianowicie trzęsą mi się ręce (zawyczaj zawsze,a nie daj Boże jak ktoś jeszcze patrzy ) no a w bardziej stresujących sytuacjach cała się trzęse.Nie wiem też czy ktoś ma taki problem jak ja.... kiedy musze coś przeczytać na głos albo na środku to poprostu przechodze katusze,robie wszystko żeby tego uniknać.Sama nie wiem skąd mi się to wzięło ale głośne czytanie dla kogoś jest dla mnie nie realne ;( głos mi sie łamie,brakuje oddechu.nie wiem co robić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×